نمایشگر Mini-LED آیپد پرو چه تفاوتی با قبل دارد؟

[ad_1] بالاخره انتظارها به پایان رسید و اپل از آیپد مبتنی بر چیپ قدرتمندM1 رونمایی کرد. در بین لیست قابلیت‌ها و مشخصات آیپد پرو جدید ۱۲.۹ اینچی موارد هیجان انگیزی از جمله کارایی گرافیکی ۱۵۰۰ برابر آیپد پرو اولیه به چشم می‌خورد اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تبلت اپل، نمایشگر پیشرفته آن است. آیپد پرو […]

[ad_1]

بالاخره انتظارها به پایان رسید و اپل از آیپد مبتنی بر چیپ قدرتمندM1 رونمایی کرد. در بین لیست قابلیت‌ها و مشخصات آیپد پرو جدید ۱۲.۹ اینچی موارد هیجان انگیزی از جمله کارایی گرافیکی ۱۵۰۰ برابر آیپد پرو اولیه به چشم می‌خورد اما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های تبلت اپل، نمایشگر پیشرفته آن است.

آیپد پرو جدید در دو سایز ۱۱و ۱۲.۹ اینچی تولید شده است. اما مدل بزرگتر، یک تفاوت مهم با مدل ۱۱ اینچی دارد و آن مجهز شدن به نمایشگر پیشرفته‌تر است. آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی مشابه نمایشگر پرو دیسپلی XDR از پنل Liquid Retina XDR بهره می‌برد که بر تکنولوژی مینی LED‌ مبتنی است. به طور خلاصه می‌توان گفت که به لطف تکنولوژی Mini-LED تولید نور نمایشگر‌های LCD بهینه‌تر و کار‌آمدتر می‌شود. در این فناوری از دیودهای LED کوچکتر در پنل نمایشگر استفاده می‌شود و به این ترتیب تعداد دیودها افزایش می‌یابد. در نتیجه امکان کنترل نور دقیق‌تر و به طور منطقه‌ای فراهم می‌شود و تصاویر روشن‌تر و با کنتراست بهتر به چشم می‌آیند.

نمایشگر آیپد پرو

به گفته اپل، نمایشگر جدید از ده هزار LED بهره می‌برد؛ در حالی که در مدل قبلی تنها از ۷۲ عدد استفاده شده بود. اپل به لطف این تعداد LED امکان بخش‌بندی نور نمایشگر به ۲۵۹۶ منطقه را به آیپد پرو داده است. نمایشگر این تبلت روشنایی ۱۰۰۰ نیتی دارد و می‌تواند به حداکثر ۱۶۰۰ نیت هم دست پیدا کند. نسبت کنتراست این نمایشگر به میزان بسیار بالای یک به یک میلیون است.

اپل همچنین می‌گوید که نمایشگر لیکوئید رتینا XDR آیپد پرو ۱۲.۹ اینچی از ابتدا و در کارخانه به طور ۱۰۰ درصد کالیبره می‌شود تا از دقت رنگ آن اطمینان حاصل شود. این نمایشگر می‌تواند ۵.۵۹ میلیون پیکسل را به نمایش بگذارد و از فضای رنگی P3 نیز پشتیبانی می‌کند.

به گفته اپل به لطف این نمایشگر پیشرفته، تولید کنندگان محتوای حرفه‌ای از جمله عکاسان، فیلم‌بردارها و فیلم‌سازان می‌توانند محتوای HDR را در این نمایشگر [با کیفیت بالا] مشاهده نموده و ادیت کنند. این نمایشگر همچنین مشابه با نمایشگر مدل ۱۱ اینچی از نمایش محتوای HDR و دالبی ویژن پشتیبانی می‌کند.

آیپد پرو ۱۱ اینچی با قیمت پایه ۷۹۹ دلار به فروش می‌رسد اما برای مدل ۱۲.۹ اینچی باید ۱۰۹۹ دلار کنار بگذارید. ثبت سفارش آیپد پرو از ۱۰ اردیبهشت ماه و عرضه آن از نیمه اول خرداد ماه آغاز می‌شود.

[ad_2]

Source link