07:29 - 1403/03/05

نظر ۱۴ کارشناس درباره داوری های استقلال و پرسپولیس مقابل نساجی و خوزستان: پنالتی سوخته آبی‌پوشان و حاشیه‌های اخراج و پنالتی سرخپوشان!

دیدارهای استقلال و پرسپولیس مقابل نساجی و استقلال خوزستان در نهایت به صدر نشینی سرخپوشان در آستانه پایان لیگ منجر شد.

نظر ۱۴ کارشناس درباره داوری های استقلال و پرسپولیس مقابل نساجی و خوزستان: پنالتی سوخته آبی‌پوشان و حاشیه‌های اخراج و پنالتی سرخپوشان!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دیدارهای استقلال و پرسپولیس مقابل نساجی و استقلال خوزستان در نهایت به صدر نشینی سرخپوشان در آستانه پایان لیگ منجر شد.

 

این دو دیدار دارای حواشی داوری زیادی بود و دوباره بحث فساد و … را از سوی مربیان ناراضی به میان آورد. هر چند که کارشناسان داوری، درخصوص قضاوت کوپال ناظمی برای سرخپوشان اتفاق نظر داشتند، آنان درباره تصمیمات بیژن حیدری خصوصا در بحث اعلام پنالتی برای آبی پوشان دو دسته شدند.

در ادامه کارشناسی داوری این دو دیدار را می خوانید:

کارشناسی داوری دیدار استقلال – نساجی :

کارشناسی داوری دیدار نساجی قائم شهر و استقلال تهران

بیژن حیدری قاضی میدان بود و یعقوب سخندان، علی احمدی و میثم حیدری کمک های او در این دیدار بودند.

 

دقیقه ۱۴: اعتراض شدید بازیکنان و نیمکت استقلال به اعلام خطای بلانکو روی بازیکن نساجی

(دقیقه ۶۰ نیز اعتراض نیمکت نشینان استقلال به تصمیم داور موجب دریافت کارت زرد از سوی محمد نوازی شد)

محمدی: تصمیم داور درست بود.

 

دقیقه ۳۰ نیز اعتراض شدید نیمکت استقلال به دخالت های جلال مرادی ناظر بازی موجب توقف بازی و گفتگوی بیژن حیدری جلال مرادی و جواد نکونام شد. (قبل از این دیدار استقلالی ها به انتخاب جلال مرادی معترض بودند)

محمدی: مشخص نشد علت ورود جلال مرادی به ماجرا چه بود اما صحبت داور به او نشان می دهد که مرادی در انجام وظیفه خود زیاده روی کرده است.

 

خبرمرتبط: کارشناسی داوری دیدار پرسپولیس – استقلال خوزستان : کوپال ناظمی پنالتی را ندید!؟

 

دقیقه ۷۶: اعتقاد بازیکنان به خطای پنالتی و اخراج محمد نوازی از روی نیمکت

محمدی: (با بررسی مجدد صحنه) خطای پنالتی واضح است.

نوذر رودنیل: ادامه بازی تصمیم درستی بود و برخورد به شکلی نبود که داور برای استقلال اعلام پنالتی کند.

فنایی: خطا نبود.

ابراهیم میرزابیگی: بازیکن نساجی با دست چپ خود بازیکن استقلال را هُل می‌دهد و باید اعلام پنالتی می‌شد.

تورج حق‌وردی: بازیکن قرمز شانس بازی با توپ را نداشت و با دست مهاجم را هل داد و داور می‌توانست اعلام پنالتی کند.(ورزش سه)

حسین عسگری: از این زاویه و با این تصاویر واضح نیست که چه اتفاقی رخ می‌دهد و نمی‌توانیم قاطعانه نظر بدهیم.

نوید مظفری: یک پنالتی به سود استقلال در دیدار این تیم برابر نساجی گرفته نشد.

⚪️ محمدحسین ترابیان: از این زاویه که می‌بینیم، دست بازیکن مدافع به پشت مهاجم تماس دارد ولی از این صحنه مشخص نیست که تماس ایجاد شده باعث سرنگونی مهاجم شده یا اینکه مهاجم بعد از تماس، خودش را به زمین انداخته است. با توجه به فاصله و زاویه خوب داور نسبت به صحنه، احترام به تصمیم داور در اعلام ادامه بازی.

✅ مهدی عالیقدر: مهاجم بلافاصله وقتی مدافع را پشت خود حس میکند اقدام به سرنگونی خود می‌کند و داور با جای گیری مناسب این صحنه را به خوبی میبنید و دستور به ادامه بازی می‌دهد.

خبرمرتبط: مربی استقلال: برد مبارک پرسپولیس اما فساد در فوتبال را جمع کنید! ناصر حجازی راست گفت که چه چیز پاک است!؟

 

نظرات نادر جعفری

نادر جعفری در گفت‌وگو با تسنیم، درباره عملکرد بیژن حیدری داور دیدار تیم‌های استقلال و نساجی اظهار داشت: حیدری از داوران بین‌المللی فوتبال ایران است و با سه مولفه تمرکز، آرامش و اعتمادبه‌نفس به خوبی توانست بازی را کنترل کند، آنهم در شرایطی که دیدار حساسی بود.

 

وی ادامه داد: اخطارهایی که داور در این بازی داد، کاملاً درست بود. شاید تنها ایرادی که بتوان به او گرفت، در هنگام ضربات ایستگاهی پشت محوطه جریمه بود که حیدری می‌توانست مدیریت بهتری در دیوار دفاعی داشته باشد و بهتر عمل کند.

 

این کارشناس داوری درباره صحنه مشکوک در نیمه دوم که استقلالی‌ها اعتقاد به ضربه پنالتی داشتند، گفت: آن صحنه خطا نبود، ضمن اینکه داور به صحنه نزدیک بود و تصمیم درستی گرفت.

 

وی درباره همرنگ بودن پیراهن کادر فنی هر دو تیم و داور گفت: در قانون آمده است که پیراهن بازیکنان داخل زمین باید با داور متفاوت باشد. در مورد افراد حاضر روی نیمکت ذخیره‌ها نیز باید پیراهن‌ها به شکلی باشد که نزدیک به کمک داور نباشد.

 

نظرات محمد فنایی

کارشناس داوری فوتبال کشورمان با اشاره به قضاوت بیژن حیدری در بازی نساجی و استقلال گفت: این بازی صحنه مشکوکی نداشت و تیم داوری عملکرد خوبی داشتند.

 

محمد فنایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به نحوه قضاوت بیژن حیدری در بازی نساجی و استقلال گفت: این دیدار صحنه خاصی نداشت و تنها در یک مورد بازیکنان استقلال اعتقاد به پنالتی داشتند که داور به درستی تصمیم گرفت چراکه پنالتی صورت نگرفته بود.

 

وی ادامه داد: شاید نتیجه بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان که ۳ بر صفر بود روی این دیدار اثر گذاشت چراکه هیچ کس فکر نمی‌کرد پرسپولیس در نهایت برنده از این دیدار خارج شود اما این اتفاق افتاد و پرسپولیس بازی باخته را با برد عوض کرد.

 

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: اخراج بازیکن استقلال خوزستان روند بازی را تغییر داد و این به دلیل عدم اعتماد به نفس این تیم و بازیکنان استقلال خوزستان بود، اتفاقات این بازی روی دیدار نساجی و استقلال اثر گذاشت و در نهایت استقلال نتوانست در این هفته امتیاز لازم را کسب کند.

 

فنایی تاکید کرد: بیژن حیدری و کادر داوری در این بازی عملکرد خوبی را به نمایش گذاشتند، البته در این بازی صحنه خاصی به وجود نیامد و یک دیدار بی‌حاشیه را شاهد بودیم.

 

خبرمرتبط: جنجال جواد نکونام در قائمشهر: جام شرافت و پاکی برای ما، آن یکی جام مبارک پرسپولیس! / ببینید چه بلایی سر استقلال آوردند! / در کشوی مسئول سازمان لیگ پوستر پرسپولیس است!

 

توضیحات بیژن حیدری

داور بازی استقلال تهران و نساجی مازندران دلیل اخراج محمد نوازی را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، استقلال در بازی خارج از خانه هفته بیست و هشتم لیگ برتر به مصاف نساجی مازندران رفت و به تساوی بدون گل دست پیدا کرد.

در جریان این بازی محمد نوازی، مربی استقلال، با دریافت کارت قرمز مستقیم از بیژن حیدری اخراج شد که این صحنه مورد اعتراض نیمکت نشینان استقلال قرار گرفت.

پس از بازی از حیدری به عنوان داور بازی درمورد دلیل اخراج نوازی سوال شد که او پاسخ داد: ایشان به داور چهارم چیزی گفتند و به همین دلیل اخراج شدند.

خبرمرتبط: سمیعی: خسروی داوران را علیه استقلال تحریک کرد / با او برخورد کنید!

خبرجدید: کشته شدن یک نفر در بیرون ورزشگاه وطنی قائم‌شهر

 

کوپال ناظمی قضاوت این دیدار را بر عهده داشت و علیرضا ایلدروم، امیرمحمد داودزاده و یاسر همرنگ کمک های او در این مسابقه بودند.

 

دقیقه ۱۶: دوبار از دست دادن تعادل بازیکنان استقلال خوزستان در محوطه جریمه پرسپولیس

محمدی: در دومین برخورد، مدافع پرسپولیس مانع حرکت بازیکن خوزستانی شد و داور می توانست اعلام پنالتی کند.

حیدر سلیمانی: خطا نبود.

 

دقیقه ۴۷: اعتراض بیرانوند به گل سوم استقلال خوزستان و دریافت کارت زرد.

محمدی: گل صحیح بود و آفساید نبود.

 

خبرمرتبط: کارشناسی داوری دیدار استقلال – نساجی : روز اعتراض به بیژن حیدری!

 

دقیقه ۵۲: اعلام خطا روی بازیکن استقلال خوزستان روی خط هجده قدم و کارت زرد به نعمتی

محمدی: خطا پشت محوطه و کارت زرد کافی بود.

 

دقیقه ۵۷: اخراج روبرتو پس از دریافت کارت زرد دوم

محمدی: اگر چه بازیکن خوزستان سر خورد و با اسماعیلی فر برخورد کرد اما عمل او بی احتیاطی بود.

حق وردی: تصمیم داور صحیح بود.

نوذر رودنیل: کار داور صحیح بود.

حیدر سلیمانی: کارت زرد درست بود.

 

دقیقه ۵۸: اعلام آفساید گل آل کثیر و دریافت کارت زرد او

محمدی: این صحنه به طور آشکاری آفساید بود و کمک داور به درستی تصمیم گیری کرد.

تورج حق وردی: گل آفساید بود.

نوذر رودنیل: تصمیم داور درست بود.

حیدر سلیمانی: تصمیم ناظمی درست بود.

 

دقیقه ۷۳: اعلام پنالتی به سود پرسپولیس روی وحید امیری

محمدی: این پنالتی محصول حرفه ای گری وحید امیری بود.

تورج حق وردی: تصمیم داور درست بود.

حیدر سلیمانی: امیری با زیرکی پنالتی گرفت.

 

نظرات تورج حق وردی:

کارشناس داوری با بیان اینکه قضاوت داور در این بازی عالی بود، گفت: داور و کمک هایش در اکثر صحنه‌ها قضاوت بی نظیری داشتند و عالی بودند.

به گزارش مهر، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال خوزستان در هفته بیست و هشتم لیگ برتر امروز جمعه ۴ خرداد رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در مجموع با نتیجه ۴ بر ۳ به سود پرسپولیس به پایان رسید تا با توجه نتیجه تساوی استقلال تهران برابر نساجی سرخ‌ها با یک امتیاز بیشتر به صدر جدول برسند.

 

تورج حق وردی کارشناس داوری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با قضاوت کوپال ناظمی و کمک‌های او در این بازی اظهار داشت: در مجموع قضاوت داور خوب نبود باید بگویم عالی بود. در نیمه اول و در صحنه‌ای که داور برای سرخ‌ها پنالتی اعلام نکرد و در ادامه گل سوم استقلال خوزستان به ثمر رسید، عیسی آل کثیر در منطقه آفساید قرار داشت و پس از واکنش دروازه‌بان استقلال خوزستان مانع برای مدافعان استقلال ایجاد کرد و همین موضوع باعث شد تا داور به درستی آفساید اعلام کند.

 

او ادامه داد: در نیمه دوم، روبرتو، پای دانیال اسماعیلی فر را زد و داور به درستی به او کارت زرد دوم را نشان داد و پس از آن کارت قرمز به درستی به او داده شد. در صحنه پنالتی هم بازیکن استقلال پای وحید امیری را زد و با جاگیری درست داور پنالتی صحیح برای پرسپولیس گرفته شد.

 

خبرمرتبط: جنجال جواد نکونام در قائمشهر: جام شرافت و پاکی برای ما، آن یکی جام مبارک پرسپولیس! / ببینید چه بلایی سر استقلال آوردند! / در کشوی مسئول سازمان لیگ پوستر پرسپولیس است!

 

نظرات نوذر رودنیل

کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: تیم داوری بازی پرسپولیس و استقلال خوزستان عملکرد بسیار خوبی داشت و یک قضاوت بی‌نقص را در این بازی شاهد بودیم.

 

نوذر رودنیل در گفت‌وگو با ایرنا، با اشاره به حساسیت هفته‌های پایانی لیگ برتر اظهار داشت: این بازی جذابیت خاصی داشت چرا که دو نیمه کاملا متفاوت را شاهد بودیم. در نیمه نخست تمامی تصمیم‌هایی که گرفته شد صحیح بود و تیم داوری با توجه به حساسیت بازی و میزبانی پرسپولیس در این دیدار، عملکرد خوبی داشت.

 

وی ادامه داد: در صحنه‌ای که آل‌کثیر در موقعیت آفساید قرار گرفت و دقایقی بعد توپ وارد دروازه پرسپولیس شد، پرچم کمک داور و تصمیم داور درست بود چرا که مهاجم سرخ‌پوشان در آفساید بود. در این نیمه تنها یک مورد را شاهد بودیم که به دقیقه ۴۲ باز می‌گشت، در یک صحنه ابتدا بازیکن استقلال خوزستان مرتکب خطا شد و بعد بازیکن پرسپولیس خطا کرد که داور تنها خطای بازیکن پرسپولیس را گرفت که جا داشت ابتدا خطای بازیکن حریف را اعلام می‌کرد.

 

کارشناس داوری فوتبال کشورمان یادآور شد: در نیمه دوم روند بازی تغییر کرد، اما همه گل‌هایی که در این دیدار به ثمر رسید درست بود و باید گفت تیم داوری عملکرد بسیار خوبی داشت. اخراج بازیکن استقلال خوزستان هم صحیح بود و گلی که آل‌کثیر به ثمر رساند و کمک‌داور پرچم زده بود هم به درستی اعلام شد.

 

رودنیل تاکید کرد: این بازی در شرایطی برگزار شد که تیم داوری عملکرد خوبی را از خود نشان دادند و به خوبی توانستند نمره قبولی دریافت کنند.

 

خبرمرتبط: نتایج هفته ۲۸ لیگ برتر فوتبال ایران + جدول رده بندی: شادی پرسپولیسی ها در روز غم استقلالی ها !

 

نظرات حیدر سلیمانی

کارشناس داوری فوتبال کشورمان تأکید کرد، کوپال ناظمی تصمیمات درستی در دیدار پرسپولیس – استقلال خوزستان گرفته است.

حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با سنیم درباره قضاوت کوپال ناظمی در دیدار پرسپولیس – استقلال خوزستان اظهار داشت: در دقیقه ۱۷ در دو صحنه پیش آمده در محوطه جریمه پرسپولیس، ناظمی به درستی دستور ادامه بازی داد و عمل خطا از سوی مدافعان پرسپولیس صورت نگرفت و مدافعین به درستی به توپ ضربه زدند و برخورد طبیعی فوتبال بود.

 

وی ادامه داد: در ادامه بازی و در وقت‌های تلف شده نیمه اول، هنگامی که عبدالکریم حسن تصمیم به شوت‌زنی گرفت، مهاجم هم‌تیمی‌اش در وضعیت آفساید قرار داشت و در ادامه چون آل‌کثیر روی بازی مدافعان استقلال خوزستان اثر گذاشت، به درستی کمک داور اعلام آفساید کرد.

 

کارشناس داوری فوتبال کشورمان راجع به تصمیم کوپال ناظمی برای اخراج مدافع خارجی استقلال خوزستان هم تصریح کرد: در صحنه خطای ساویو روبرتو تصمیم داور درست بود، چون تکل مدافع خارجی استقلال خوزستان با بی‌پروایی همراه بود.

 

سلیمانی در ادامه یادآور شد: در دقیقه ۵۹ در لحظه ارسال توپ مدافع پرسپولیس، آل کثیر نیم متری در موقعیت آفساید قرار داشت و اعلام آفساید تصمیم صحیح کمک داور اول بود و به درستی گل مردود شد.

 

خبرمرتبط: مربی استقلال: برد مبارک پرسپولیس اما فساد در فوتبال را جمع کنید! ناصر حجازی راست گفت که چه چیز پاک است!؟

 

کارشناس داوری فوتبال کشورمان در واکنش به اعلام ضربه پنالتی به سود پرسپولیس گفت: وحید امیری با زیرکی پنالتی گرفت. مدافع استقلال به جای ضربه به توپ، پای مهاجم را می‌زند و امیری بدون هیچ حرکت اضافه‌ای پنالتی را از مدافع می‌گیرد و تصمیم داور درست بود.

 

سلیمانی در پایان در مورد صحنه مشکوک دیگری که در محوطه جریمه استقلال خوزستان رقم خورد، خاطر نشان کرد: در این صحنه مدافع استقلال، تکل می‌زند ولی به پای مهاجم برخورد نمی‌کند و از زاویه دوربین تلویزیون تصمیم داور به ادامه بازی صحیح است، اما وضعیت پای چپ مدافع مشخص نیست که آیا برخورد داشته است یا نه؟

 

نظرکارشناسان ورزش سه

✅ محمدحسین ترابیان: بازیکن آبی با بی ملاحظگی به پای بازیکن قرمز ضربه میزند‌. اخطار با بازیکن آبی تصمیم صحیح داور.

✅ ابراهیم میرزابیگی: بازیکن استقلال خوزستان از پشت مچ پای بازیکن پرسپولیس را می‌زند و مستحق اخطار است.

✅ تورج حق‌وردی: اخطار به بازیکن استقلال خوزستان درست بود.

⚪️ حسین عسگری: تصویر واضح نیست و از فاصله دور فیلمبرداری شده است، اما داور به صحنه خیلی نزدیک است و می‌بیند که چه اتفاقی رخ می‌دهد.

 

خبرمرتبط: پاسخ بازیکن پرتغالی تراکتور به پیشنهاد پرسپولیس و استقلال

 

برخورد مدافعان پرسپولیس با مهاجمان استقلال خوزستان (دقیقه ۱۷: مشکوک به پنالتی)

✅ محمدحسین ترابیان: در هر دو صحنه ادامه بازی تصمیم صحیح داور.

✅ ابراهیم میرزابیگی: دو برخورد فوتبالی بود و هیچکدام خطا نبود. ادامه بازی درست بود. البته بعد از برخورد اول، توپ به دست مهاجم استقلال خوزستان می‌خورد و داور باید هند مهاجم را اعلام می‌کرد.

✅ تورج حق‌وردی: هر دو صحنه برخورد طبیعی فوتبالی بود و تصمیم داور برای ادامه بازی صحیح بود.

✅ حسین عسگری: دو چلنج بین بازیکنان دو تیم است که هر دو جدال‌های معمول فوتبال است.

 

آفساید عیسی آل‌کثیر (دقیقه ۴۵+۱: مشکوک به عدم آفساید)

✅ محمدحسین ترابیان: در زمانی که بازیکن قرمز شوت می‌زند و لحظه تماس توپ با پای بازیکن، بازیکن همدسته قرمز در موقعیت آفساید قرار دارد و پس از دفع توپ توسط دروازه‌بان، همان بازیکن در موقعیت آفساید کسب منفعت می‌کند و صاحب توپ می‌شود. تصمیم کمک داور در اعلام آفساید درست بود.

✅ ابراهیم میرزابیگی: عیسی آل‌کثیر در زمان ضربه در آفساید قرار داشت و بعد از ضربه که دروازه‌بان توپ را دفع کرد، قصد استفاده از توپ را داشت که کمک داور به درستی آفساید اعلام کرد.

✅ تورج حق‌وردی: مهاجم پرسپولیس در آفساید قرار داشت و با اینکه با توپ بازی نکرد ولی به خاطر دخالت در بازی آفساید محسوب می‌شد.

✅ حسین عسگری: آفساید به درستی اعلام شد. آقای آل‌کثیر زمان شوت عبدالکریم حدود یک متر در آفساید است و توپ که برگشت داده می‌شود، دنبال کسب منفعت است و کمک داور به درستی اعلام آفساید کرد.

 

برخورد ساویو و دانیال اسماعیلی‌فر (دقیقه ۵۷: کارت زرد دوم)

✅ محمدحسین ترابیان: بازیکن آبی با بی ملاحظگی با استوک به قسمت پایین پای بازیکن (قسمت پا که در کفش است) ضربه می‌زند. اخطار بازیکن آبی، تصمیم صحیح داور.

✅ ابراهیم میرزابیگی: بازیکن استقلال خوزستان با بی ملاحظگی تکل می‌رود و کارت زرد به او درست بود.

✅ تورج حق‌وردی: اخطار دوم و اخراج بازیکن استقلال خوزستان درست بود.

✅ حسین عسگری: اخطار دوم درست بود. هر چند بازیکن لیز خورد اما با استوک روی کفش بازیکن حریف رفت. بازیکن باید با تجهیزات کامل وارد بازی شود که این اتفاقات رخ ندهد. این خطا نزدیک کمک داور اول بود و او کاملا صحنه را دید و در نهایت تیم داوری به درستی تصمیم گرفتند.

 

برخورد مدافع استقلال خوزستان و وحید امیری (دقیقه ۷۳: پنالتی)

✅ محمدحسین ترابیان: بازیکن مدافع در محوطه جریمه بی احتیاطی می‌کند و پای راست بازیکن مهاجم که در حال دریبل زدن بود را می‌زند. اعلام پنالتی تصمیم درست صحیح داور.

✅ ابراهیم میرزابیگی: بازیکن استقلال خوزستان با پای راست پای بازیکن پرسپولیس را می‌زند. با توجه به جای‌گیری خوب داور به درستی اعلام پنالتی شد.

✅ تورج حق‌وردی: پنالتی به درستی اعلام شد.

✅ حسین عسگری: درست است که بازیکن بی محابا نرفت اما بی احتیاطی کرد و پای بازیکن پرسپولیس را زد و مرتکب خطا شد. بنابراین پنالتی به درستی اعلام شد.

 

قطره چشمی که باعث بهبود پیر چشمی می شود
تبلیغ
قطره چشمی که باعث بهبود پیر چشمی می شود
مشاوره رایگان
yn-ad
برخورد مدافع استقلال خوزستان و اوستون اورونوف (دقیقه ۸۲: مشکوک به پنالتی)

❌ محمدحسین ترابیان: بازیکن مدافع درون محوطه جریمه بروی بازیکن مهاجم صاحب توپ تکل میزند و در زمانی که بازیکن مهاجم قصد تغییر مسیر توپ را دارد، بدون اینکه بر روی توپ اثر بگذارد، با بدن خود مانع ادامه حرکت و باعث سرنگونی مهاجم می‌شود. داور در این صحنه باید به نفع تیم قرمز اعلام پنالتی می‌کرد.

✅ ابراهیم میرزابیگی: مدافع استقلال خوزستان زمین خورد و بازیکن پرسپولیس بود که با او برخورد کرد. این برخورد خطا نیست و ادامه بازی درست است.

✅ تورج حق‌وردی: خطایی اتفاق نیفتاد و ادامه بازی درست بود.

⚪️ حسین عسگری: با این تصاویر نمی‌توانیم قاطعانه نظر بدهیم.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : نواندیش

مطالب مرتبط