۱۸:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۴

نظامیان آمریکایی زیر فشار روحی فراوانی قرار دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سردار سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، درباره برخی موضوعات نظیر حمله به عین‌الاسد، مورد اصابت قرار گرفتن...

نظامیان آمریکایی زیر فشار روحی فراوانی قرار دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سردار سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در دیدار با جمعی از دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، درباره برخی موضوعات نظیر حمله به عین‌الاسد، مورد اصابت قرار گرفتن برخی شناور‌های رژیم صهیونیستی و انجام عملیات علیه صهیونیست‌ها در اربیل عراق و نیز مورد اصابت قرار دادن اشتباهی هواپیمای اوکراینی به ارائه توضیحاتی پرداخت که برخی از سخنان وی در ذیل آمده است.

سردار حاجی‌زاده در این دیدار درباره انتقام خون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و حمله به پایگاه عین الاسد گفت: در ارتباط با سردار سلیمانی ما می‌توانستیم چند راه مقابله را معلوم کنیم؛ یک راه این بود که یک جنگ تمام‌عیار راه بیاندازیم. در این‌صورت ما می‌بایست پایگاه‌های آن‌ها (آمریکایی‌ها) در منطقه را می‌زدیم و بعد یک زد و خورد سنگین بین ما و آمریکایی‌ها صورت می‌گرفت و مثلاً یک جنگ یک ماهه اتفاق می‌افتاد. اما آیا این کار منطقی بود؟ در نتیجه‌ی آن، ما تعدادی کشته از آن‌ها می‌گرفتیم و آن‌ها هم چند هزار نفر از مردم عادی و نظامی را می‌کشتند و ضربه‌ای به کشور وارد می‌شد و ما ۱۰ الی ۲۰ سال عقب می‌افتادیم.

وی افزود: ما به این نتیجه رسیدیم که جنگ نتایج خوبی برای ما ندارد و باید اقدامی انجام دهیم که دستاورد‌های خوبی برای ما و منطقه داشته باشد؛ در نتیجه مسئولین نظام بحث اخراج آمریکا از منطقه را مطرح کردند. این درحالی بود که تا قبل از آن، حرفی از اخراج آمریکا از منطقه نبود و صحبت‌ها پیرامون رفتن آمریکا از منطقه بود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اظهار کرد: وقتی این هدف‌گذاری تعیین شد، معلوم می‌شود برنامه‌ای پشت سر آن قرار دارد. آن‌ها یک اقدام نظامی انجام داده بودند و ما هم باید یک اقدام نظامی انجام می‌دادیم؛ لذا آمدیم و در این حد (حمله به عین‌الاسد) اقدامی را انجام دادیم. این اقدام ما در شرایط بود که آمریکایی‌ها اعلام کرده بودند که اگر ایران اقدامی کند، ما ۵۲ نقطه از ایران را مورد هدف قرار می‌دهیم.

وی ادامه داد: در کنار حمله به عین‌الاسد، موضوع تعقیب آمران و عاملان ترور سردار سلیمانی مطرح شد و امروز کار به جایی رسیده است که آمریکایی‌ها به راحتی گذشته در منطقه تردد نمی‌کنند.

سردار حاجی زاده با بیان اینکه اتفاقاتی که در منطقه می‌افتد تصادفی نیست، گفت: بعد از پاسخ ما، حدود ۸۰ درصد از ناوگان نظامی آمریکا از منطقه خلیج فارس به دریای عمان رفته است و فشار روحی-روانی زیادی به نیرو‌های آنان وارد می‌شود که این اطلاعات از درون خود آن‌ها به ما می‌رسد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: تا اینجای کار خروج آمریکایی‌ها از منطقه یک خروج اختیاری نبوده است؛ حالا شاید برخی بگویند این خروج بر اثر فشار طالبان بوده است، اما ۲۰ سال است که روی آن‌ها کار می‌کنیم و بعد از شهادت حاج قاسم اقدامات ما سرعت پیدا کرده است. امروز امکانات آمریکایی‌ها در منطقه بی خاصیت شده و آن‌ها حرف از دورسازی امکاناتشان می‌زنند.

وی افزود: اقداماتی که ما انجام می‌دهیم، باید با منطق باشد و اگر ما اقدامات هیجانی انجام دهیم، معلوم نیست که به نتایج قابل قبول برسیم. ما نترسیده‌ایم و شما دیدید که هم پایگاه عین‌الاسد را زدیم و هم پهپاد آن‌ها را منهدم کردیم و اقدامات دیگری انجام داده‌ایم که فعلاً مجال گفتن آن‌ها نیست.

سردار حاجی‌زاده در ادامه درباره پاسخ ایران به اقدامات رژیم صهیونیستی نیز بیان کرد: ما هم گاهی می‌شنویم که ضرباتی به آن‌ها وارد می‌شود و کشتی‌های آن‌ها و یا کارخانه‌شان دچار آتش‌سوزی شده است. بالاخره ما هم خدایی داریم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: امروز به دلیل کوتاهی نیرو‌های امنیتی و همچنین رویکرد دولت غربگرایی که بر سرکار بود (دولت دوازدهم) امنیت ما دچار خدشه شده است. دیپلماسی که مبتنی بر غربگرایی باشد، اصلاً «میدان» را قبول ندارد؛ البته باید بگویم که من هم شنیده‌ام که صهیونیستی‌ها بعد از ترور شهید «فخری‌زاده»، در اربیل خیلی کشته داده‌اند.

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط

آخرین اخبار