• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Wednesday - 1 February - 2023

جدیدترین اخبار

وزش باد شدید در برخی نقاط کشور آهنگ بی کلام دهه فجر + دانلود / نماهنگ دهه فجر + دانلود فال ابجد فردا 13 بهمن 1401 / فال ابجد امروز + تفسیر/ سعی کنید در زندگی از انرژی های منفی دوری کنید فال روزانه فردا پنج شنبه 13 بهمن 1401 + فال روزانه نمناک /اجازه دهید قبل از اینکه دهان تان را برای شکوه و شکایت بگشایید، احساسات تان خود به خود ناپدید شوند هشدار تهدیدآمیز ایران به آمریکا آخرین وضعیت رتبه بندی معلمان از زبان رئیسی+ فیلم(12 بهمن) خبر بد آموزش و پرورش از رتبه بندی معلمان/ زمان قطعی احتساب رتبه بندی معلمان جنجالی شد خبر بد یک استقلالی برای ساپینتو! مهدی رحمتی به یحیی در نشست خبری چه گفت؟ گزینه میزبانی فینال جام حذفی در انتظار افتتاح! مهاجم پرسپولیسی به خواسته اش رسید/ پرسپولیس عقب نشینی کرد تصمیم عجیب ساپینتو درباره ستاره استقلال مهدی طارمی هم سیاسی شد؟ رستمی: امیدوارم به استقلال گل بزنم لطف بزرگ فرهاد مجیدی در حق استقلال! کامنت کنعانی برای کی‌روش به قطر هم رسید! تصمیم سرنوشت ساز یحیی گل محمدی برای مهاجم برزیلی رفع ابهام بزرگ استقلال برای جذب بازیکن خارجی کنعانی زادگان به دردسر افتاد/ کامنت جنجالی گران تمام شد مهاجم برزیلی پرسپوليس تست پزشکی می‌دهد

نشست «منجی آخرالزمان از دیدگاه ادیان و مذاهب» در تایلند برگزار شد

  • کد خبر : 25243
  • 18 فروردین 1400 - 5:09
نشست «منجی آخرالزمان از دیدگاه ادیان و مذاهب» در تایلند برگزار شد

نشست «منجی آخرالزمان از دیدگاه ادیان و مذاهب» در تایلند برگزار شد نشست «منجی آخرالزمان از دیدگاه ادیان و مذاهب» به میزبانی مؤسسه دارالزهرا (س) در پاتالونگ برگزار و موضوع منجی آخرالزمان از منظر کتب آسمانی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری مهر، نشست «منجی آخرالزمان از دیدگاه ادیان و مذاهب» با عنوان «المهدی، بزرگ مردی […]

نشست «منجی آخرالزمان از دیدگاه ادیان و مذاهب» در تایلند برگزار شد

نشست «منجی آخرالزمان از دیدگاه ادیان و مذاهب» در تایلند برگزار شد

نشست «منجی آخرالزمان از دیدگاه ادیان و مذاهب» به میزبانی مؤسسه دارالزهرا (س) در پاتالونگ برگزار و موضوع منجی آخرالزمان از منظر کتب آسمانی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست «منجی آخرالزمان از دیدگاه ادیان و مذاهب» با عنوان «المهدی، بزرگ مردی که همه جهان در انتظار اوست» به میزبانی مؤسسه دارالزهرا (س) در پاتالونگ برگزار و موضوع منجی آخرالزمان از منظر کتب آسمانی از سوی جمعی از علمای برجسته مسلمان، بودایی و مسیحی بررسی شد.

مهدی حسنخانی، رایزن فرهنگی ایران در تایلند به عنوان سخنران افتتاحیه در این سمینار، نگاه دین مبین اسلام به منجی و مصلح آخرالزمان را یک نگاه هدایتگر، روشن و امیدبخش دانست و افزود: شخصیت مهدی موعود (عج) در اسلام بشکل کاملی معرفی شده و بر خلاف تبلیغات سو و ساخته‌های هالیوودی هنگام ظهور با عقلانیت و روشنگرانه رفتار خواهد کرد.
وی بر اساس دیدگاه حضرت امام (ره) برای تغییر و تکامل بحث انتظار وظیفه و تکلیف منتظران را جهاد و تلاش برای آنچه که حضرت برای نجات بشریت از ظلم و جور و فراگیری قسط و عدل در صدد تحقق آن هستند، به عنوان فرهنگ و آداب انتظار و گام اساسی برای بسترسازی ظهور دانست.

وی همچنین، تکلیف رهبران و علمای ادیان در جامعه چند فرهنگی را بسیار سنگین قلمداد کرد و آن را تلاش جهت همگرایی وتقویت و رواج اصول دین و اخلاق در اجتماع و مبارزه با مصادیق ظلم، جور و بی عدالتی در سطح جهان توصیف کرده و آن را بسیار سازنده و مهم ارزیابی کرد.

شیخ انصار لمپان، مسئول مؤسسه دارالزهرا در سخنان خود، مطرح کرد: مطابق آیات و روایات مردی خواهد آمد که در آن زمان جهان پُر از ظلم و ستم را پُر از عدل و داد تبدیل می‌کند. همه ادیان به این موضوع اعتقاد و اتفاق نظر دارند. این موضوع عامل دعوت ادیان برای اتحاد است. اتحاد و همبستگی بین ادیان علیه مستکبران جهان که تحت کنترل سرمایه داران است. از این جهت هدف ظهور حضرت امام مهدی (عج) برای هدایت بشر است نه به دنبال قدرت و مقام دنیوی و بر این مبناست که همه ادیان از پیروان او خواهند بود.

چارن کیاتانون، مانک بودایی و رئیس معبد گفت: دین بودا پیروان خود را به احترام به همه ادیان توصیه کرده و از دامن زدن به اختلافات بین ادیان منع می‌کند. اگر همه ما در رعایت حسن اخلاق و نیت خیر و خلوص در گفتار و کردار در اجتماع مراقبت لازم را داشته باشیم و نسبت به سایرین افراد جامعه دلسوزی کنیم، حتماً در ظهور منجی تسهیل خواهد شد. وی با تمجید از رعایت پوشش و حجاب مسلمانان آن را نمونه رفتار پسندیده‌ای دانست که بسیار مورد احترام ماست و به سلامت جامعه بدین منظور کمک می‌کند.

سام مای، کشیش مسیحی کلیسای مرکزی منطقه نیز در سخنانی گفت: پیروان عیسی مسیح (ع) منتظر رجعت و ظهور ایشان هستند، همچون مسلمانان که در انتظار امام مهدی هستند. بنابر وعده حضرت عیسی (ع) روزی به جهان بازخواهد گشت که آن زمان جهان آکنده از فساد و بی عدالتی و بی رحمی شود. این پیشبینی امروز برای ما مشخص شده است.

وی با ذکر عبارتی از کتاب مقدس گفت: باید بر منجی دروغین مراقبت کرد زمانی که جهان را جنگ فرا می‌گیرد و مردم در رنج و سختی بسر می‌برند تا مردی برابر ظهور می‌آید، این معنی ممکن است برای مسلمان امام مهدی (عج) باشد و برای مسیحیان نیز حضرت عیسی باشد که هر دو نفر باهم می آیند و جهان پر از صلح و دوستی کرده و سعادت بخشی را رقم می‌زنند.

سخنران بعدی این مراسم، کریم از علمای مسلمان و اهل سنت بود. وی اظهار کرد: همه ادیان اعتقاد به ظهور حضرت (بر طبق نام‌های مختلف) اذعان دارند. اما یکی از علت‌های ظهور امام این است که جهان پر از نظام سرمایه داری و پیشرفت تکنولوژی‌های روز و در عین حال و به نوبه خود مفید و سازنده، چنانچه به درستی و در جهت اعتلای ارزش‌های دینی استفاده نشود، بشر را به گناه و انحراف و دوری از دین دچار می‌کند و موجب نابودی فرهنگ مذهبی و اعتقادات دینی می‌شود.

جیراوات، نماینده بودایی وزارت فرهنگ گفت: تمامی کتب و متون مقدس ادیان بر اساس شریعت خاص خود بی تردید برای هدایت انسان‌ها نازل شده است و این نشان می‌دهد که همگی برای کمال و سعادت انسان برنامه دارند و حضور همه ما در این مجلس نشان از این دارد که به این اصول مشترک در دین خود اعتقاد و باور داریم.

ناپانگ، رئیس اداره فرهنگ شهر ستون نیز در سخنرانی خود، مطرح کرد: دین بودا منتظر منجی بودایی به نام میت ترای، دین مسیحی منتظر حضرت عیسی مسیح (ع) و دین اسلام منتظر امام مهدی (عج) در آخرالزمان هستند. این نشانه یک جامعه چند فرهنگی است که همگی را در انتظار ظهور فردی می‌داند که به عنوان هدایتگر جامعه به سوی صلاح و سعادت شناخته می‌شود. پس وظیفه ما آنچه باید باشد که جایگاه منتظرش را داشته باشیم، این است که همه ما باید اعمال و گفتار انسانی و نیک داشته باشیم و نسبت به همدیگر با محبت و نیکی رفتار کنیم، در غم و شادی همدیگر را کمک و یاری رسانیم و موجب تقویت روابط دوستی با هم دیگر برقرار کنیم و در انتظار منجی نیز باهم باشیم.

حجت‌الاسلام شیخ سخاوتی، نماینده جامعةالمصطفی (ص) العالمیه در تایلند به جمع بندی دیدگاه‌های مشترک در باب ویژگی‌های مطرح شده در باب منجی و ظهور پرداخت و نقاط مورد نظر برای نزدیکی دیدگاه‌های موجود را بی شمار دانست.

مهر

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=25243

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

اندیشه معاصر در سامانه رسانه جامع