حسرت پسر جویباری به خاطر از دست دادن طلا

نخودی برنز گرفت و اشک ریخت!

محمد نخودی در دیدار رده بندی قاطعانه حریف خود را 10 بر صفر کرد تا نشان دهد شایستگی کسب مدال طلا را هم داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، نخودی که در دو سال اخیر در حضور جردن باروز و به خاطر شکست به این کشتی گیر پرافتخار آمریکایی به مدال نقره جهان دست یافته بود، امسال قصد داشت در غیاب باروز مدال طلای جهان را بر گردن بیاویزد.

این کشتی گیر جویباری تا یک چهارم نهایی با قدرت پیش رفت، اما در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ مغلوب احمد عثمان اف از روسیه شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، به گروه بازنده‌ها رفت.
نخودی امروز بدون اینکه روحیه خود را از دست بدهد، در گروه بازنده‌ها با نتیجه ۵ بر ۱ احمد ماگومدوف از مقدونیه را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت.

اما اوج کار نخودی در دیدار رده بندی برابر اورخان عباس اف از آذربایجان بود. ستاره جوان کشتی ایران که آمده بود هر چه سریع‌تر کار حریف را یکسره کند، با وجود رفتن حریف به لاک دفاعی، دو بار او را خاک کرد و با اجرای سه بارانداز بی نقص توانست کشتی را ۱۰ بر صفر کند.

بدین ترتیب محمد نخودی بعد از طلای امیرحسین زارع و نقره‌های امیرمحمد و حسن یزدانی، چهارمین مدال ایران و اولین برنز تیم ملی را در بلگراد کسب کرد.

اما نکته واکنش محمد نخودی به این مدال برنز بود. او بعد از کسب مدال برنز جهان در سالن گرم اشک ریخت تا نشان دهد فقط به مدال طلای جهان راضی بوده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.