۱۷:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۳

اخبار اقتصادی

نحوه ی ثبت نام در سهام عدالت /ورود سریع به sahamedalat.ir

استقبال خوب مردم و واجدین شرایط از مرحله نخست سهام عدالت دولت را بر آن داشت که تصمیم بر ارائه مجدد و ثبت نام جاماندگان سهام عدالت، در سال جاری، به منظور یکسان سازی سطح درآمدی اقشار مختلف

نحوه ی ثبت نام در سهام عدالت /ورود سریع به sahamedalat.ir

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،استقبال خوب مردم و واجدین شرایط از مرحله نخست سهام عدالت دولت را بر آن داشت که تصمیم بر ارائه مجدد و ثبت نام جاماندگان سهام عدالت، در سال جاری، به منظور یکسان سازی سطح درآمدی اقشار مختلف برا یاطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

ثبت نام سهام عدالت جاماندگان + ورود سریع به sahamedalat.ir

استقبال خوب مردم و واجدین شرایط از مرحله نخست سهام عدالت دولت را بر آن داشت که تصمیم بر ارائه مجدد و ثبت نام جاماندگان این تسهیلات ، در سال جاری، به منظور یکسان سازی سطح درآمدی اقشار مختلف جامعه، به ویژه افراد با درآمد پایین و بی بضاعت کرده است؛ثبت نام سهام عدالت جاماندگان؛ با توجه به اهمیت ثبت نام جاماندگاناین تسهیلات ، در اندیشه معاصر، در رابطه با اینکه آیا ثبت نام جدید سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت یا نه ؟ و طریقه نام نویسی جاماندگان این تسهیلات  با گوشی و کد ملی، ثبت نام این سهام، برای کارگران و همچنین، نحوه تکمیل فرم ثبت نام سهام عدالت، مطالبی آورده شده است که قبل از مطالعه این مقاله یادآور می شویم که نحوه ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۳ و تکمیل فرم طرح ساماندهی سهام عدالت، برای بازماندگان، از طریق سامانه  این تسهیلات ، امکان پذیر می باشد. زمان نام نویسی جدید با گوشی و کد ملی برای دریافت این سهام نیز، تابع اعلامیه منتشر شده دولت، خواهد بود.

سهام

سهام

از سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار، با طرح مصوب دولت وقت، اعطای این تسهیلات ، به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه آغاز شد. هدف از تصویب و اجرای این طرح، در درجه اول، توسعه خصوصی سازی، واگذاری سهام شرکت ها و کارخانه های دولتی به این بخش و همچنین، کمک به اقشار کم بضاعت در جامعه بود.

با فراهم شدن امکان آزادسازی این تسهیلات ، بسیاری از مشمولان که براساس ضوابط، واجد دریافت این تسهیلات  بوده اند، اما از دریافت آن، جا مانده اند، به دنبال راهکاری برای دریافت سهام عدالت ۱۴۰۳ می باشند. حال، سوال این است که دولت، چه راهکاری برای ثبت نام این تسهیلات  جاماندگان اندیشیده است؟ بنابراین، ضروری است تا متقاضیان ثبت نام جدید سهام عدالت​، با اطلاع از زمان و طریقه ثبت نام آن، برای خرید این تسهیلات ، اقدام نمایند.

ثبت نام سهام عدالت جاماندگان

 

با وجود آنکه اکنون، بیش از ۴۹ میلیون نفر از ایرانیان، دارای این تسهیلات عدالت می باشند، اما، بسیاری از اقشار کم درآمد، کارگران روز مزد، کودکان و یا مشاغل آزاد، در این گروه جای نگرفته اند. به طور کلی، می توان گفت که حدود ۳۴ میلیون نفر، از ثبت نام و دریافت این تسهیلات عدالت جا مانده اند.

در واقع، ثبت نام این تسهیلاتعدالت، در زمان دولت های گذشته، بر اساس محل خدمت و جایگاه شغلی افراد، انجام گرفت و از آنجا که منبع آماری دقیقی وجود نداشت، ثبت نام سهام عدالت، از مستخدمین دستگاه های اجرایی دولتی آغاز گردید و برخی از اقشار کم درآمد و بی بضاعت جامعه از دریافت این سهام جا مانده اند.

 

بنابراین، برای جبران کوتاهی مجلس و دولت در این خصوص، طرحی به نام ساماندهیاین تسهیلات  که بر اساس آن، دولت قصد ارائه مجدد این تسهیلات عدالت به سه گروه بزرگ از افراد جامانده سهام عدالت را دارد، در مجلس یازدهم مطرح و تصویب شده است. اما، در حال حاضر، زمان مشخصی، جهت ثبت نام جدید سهام عدالت ۱۴۰۳، از سوی دولت، اعلام نشده است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط