اخبار اقتصادی

نحوه ثبت‌نام و دریافت وام فرزندآوری چگونه است؟

و فاکتور مهم به وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ اضافه شده است؛ یکی افزایش مبلغ وام و دیگری حذف کارت پایان خدمت. متقاضیان برای ثبت نام هم می‌توانند به وبگاه ve.cbi.ir سر بزنند.

نحوه ثبت‌نام و دریافت وام فرزندآوری چگونه است؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اندیشه قرن و فاکتور مهم به وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ اضافه شده است؛ یکی افزایش مبلغ وام و دیگری حذف کارت پایان خدمت. متقاضیان برای ثبت نام هم می‌توانند به وبگاه ve.cbi.ir سر بزنند.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

نحوه ثبت‌نام و دریافت وام فرزندآوری چگونه است؟

دو فاکتور مهم به وام فرزندآوری در سال ۱۴۰۳ اضافه شده است؛ یکی افزایش مبلغ وام و دیگری حذف کارت پایان خدمت. متقاضیان برای ثبت نام هم می‌توانند به وبگاه ve.cbi.ir سر بزنند.

بانک مرکزی میزان مبلغ وام تولد نوزاد در سال ۱۴۰۳ را هم تعیین کرده است. بدین ترتیب، میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند اول، ۴۰۰ میلیون ریال؛ میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند دوم، ۸۰۰ میلیون ریال؛ میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند سوم، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال؛ میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند چهارم، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و میزان مبلغ تسهیلات فرزندآوری به ازای فرزند پنجم و بعد از آن، دو میلیارد ریال تعیین شده است.همچنین اگر زوجی دارای فرزند دوقلو هستند، می‌توانند به ازای هر فرزند یک وام بگیرند. این وام به ترتیب تولید پرداخت می‌شود.

زایمان

نحوه ثبت‌نام و دریافت وام فرزندآوری چگونه است؟

اگر خانواده‌ای صاحب فرزند سوم و بیشتر از از سال ۹۹ به بعد هم باشد، علاوه بر این وام می‌تواند از تسهیلات قرض‌الحسنه خرید، ساخت یا وام ودیعه مسکن، استفاده کند. میزان مبلغ این وام ۳۰۰ میلیون تومان تعیین شده و زمان بازپرداخت ان ۲۰ ساله است.

بر اساس آنچه در بخشنامه بانک مرکزی آمده است، مشمولان وام فرزندآوری، والدین فرزندان متولدین یکم فروردین ۱۴۰۰ به بعد هستند و آغاز اقساط آن با شش ماه دوره تنفس آغاز می‌شود، همچنین کارمزد این وام چهار درصد به صورت سالانه است.

وثیقه‌ای هم که برای دریافت این وام در نظر گرفته شده، شامل یکی از موارد داشتن حساب یارانه، سهام عدالت، سفته یک نفر ضامن و یک نفر بستگان درجه اول است. در ضمن، داشتن کارت پایان خدمت برای دریافت این وام الزامی نیست.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط