• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022

اخبار ویژه

آیا لذت در آمیزش جنسی به یک اندازه تقسیم می شود؟ با این روش سلامت قلب خود را تضمین کنید سعی کنید با همسرتان رابطه جنسی روزانه داشته باشید! ماجرای جشن تولدی که به خاک و خون کشیده شد بهترین روش رابطه جنسی ویژه زوجین آتش‌سوزی گسترده یک مسافرخانه در میدان راه‌آهن با یک فوتی کتک کاری خونین وسط مراسم عروسی روشهای طبیعی تقویت و افزایش میل جنسی مرگ مشکوک دختر تهرانی در داراباد ربوده شدن عروس در آرایشگاه جزئیات اثر بخشی قابل توجه «طب ایرانی» در درمان بیماران کرونایی اعلام شد فروش سلاح های مرگبار در یکی از میدان های تهران ویتامین هایی که سرعت رشد مو را دوبرابر می کند طرز تهیه بورانی مرغ و ماست خوشمزه خطر ابتلا به آلزایمر بیخ گوش پشت میزنشین‌ها!/نسخه‌ طب سنتی برای آلزایمر طبع پرتقال در طب سنتی آتش به جان کتاب‌های بی‌خانمان معروف افتاد+عکس استخدام 3 عنوان شغلی با بیمه، سرویس در الوند سپهر پارسیان از البرز و تهران خبر خوش از رتبه بندی بالاخره رسید/ رتبه بندی در کمیسیون تلفیق به کجا رسید؟ آخرین خبر از همسان سازی حقوق بازنشستگان دوشنبه 4 دی/ حقوق بازنشستگان چقدر می شود؟

نحوه تبدیل وضعیت کارکنان دولت در نشست کمیسیون اجتماعی دولت + متن مصوبات

  • کد خبر : 1219395
  • 11 آذر 1400 - 15:14
نحوه تبدیل وضعیت کارکنان دولت در نشست کمیسیون اجتماعی دولت + متن مصوبات

نشست اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به بررسی نحوه تبدیل وضعیت نیروها به دنبال تصویب طرح ساماندهی کارکنان دولت اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،کیومرث سرمدی واله، در تشریح جلسه اخیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در این جلسه بررسی طرح ساماندهی کارکنان دولت ادامه داشت. قرار بود با سازمان امور اداری و استخدامی توافقی صورت گیرد و این طرح به صورت لاایحه ارائه شود، اما به دلیل اینکه این سازمان معتقد بود نیاز به قانون جدید نیست و همان مواد گذشته باید نظارت شود، بنابراین با تاکید و نظر نمایندگان به صورت طرح بررسی آن ادامه پیدا کرد.

وی با بیان اینکه در جلسه امروز دو ماده از طرح ساماندهی کارکنان دولت به تصویب رسید، گفت: ماده اول آن این بود که تمام سازمان های تابعه و دستگاه های مشمول ماده ۲۹ قانون پنج ساله ششم توسعه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران از این به بعد باید نیروهای خود را به صورت رسمی یا قراردادی جذب کنند.

نماینده مردم اسدآباد گفت: براساس ماده دو این طرح مقرر شد که مجموع نیروهایی که به کار گرفته می شوند ابتدا در قالب قرارداد یک ساله مشغول به کار شده و بعد از ارزیابی در صورت رضایت دستگاه بر اساس این قرارداد و بررسی کمیته ای که در این قانون مشخص می شود، اگر رضایتمندی باشد به صورت دو ساله این قرارداد تمدید شده و بعد از گذشت یک سال در صورت داشتن صلاحیت به صورت رسمی در آن دستگاه مشغول به خدمت می شوند.

ماده ۱- از زمان تصویب و لازم الاجرا شدن این قانون به کارگیری نیرو در کلیه دستگاه های اجرایی موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و سازمان ها و شرکت ها صرفا به دو صورت قراردادی و رسمی می باشد:

تبصره ۱- هرگونه به کارگیری نیروی قراردادی و رسمی در دستگاه های مذکور در چارچوب ساختار سازمانی و تشکیلات تفصیلی آن دستگاه به تشخیص بالاترین مقام مجاز دستگاه می باشد.

تبصره ۲- دستگاه هایی که از بودجه عمومی استفاده می کنند مکلف به اخذ مجوز از سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان برنامه و بودجه کشور می باشند.

تبصره ۳- به کارگیری افراد در دستگا های اجرایی مذکور پس از پذیرفته شدن در آزمون کتبی که به طور عمومی و سراسری نشر آگهی میگردد و نیز مصاحبه تخصصی، برخورداری از شرایط احراز عمومی و اختصاصی و طی مراحل گزینش امکانپذیر است. آیین نامه اجرایی این بند ظرف مدت شش ماه توسط سازمان اداری و استخدامی کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

ماده ۲- در ابتدا با پذیرفته شدگان قرارداد یکساله منعقد می شود. در صورتیکه خدمات فرد بر اساس قرارداد منعقده مطلوب بوده و دستگاه اجرایی از عملکرد او راضی باشد، قرارداد بعدی به صورت دوساله منعقد می گردد. پس از آن به منظور بررسی عملکرد و تعیین تکلیف وضعیت استخدامی به رسمی و یا خاتمه همکاری به کمیته به کارگیری و ساماندهی کارکنان معرفی می شود.

انتهای پیام/*

(Visited 3 times, 1 visits today)
لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=1219395

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.