نتایج کشتی گیران ایران در روز اول مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بلگراد

مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۳ از ظهر دیروز 25 شهریور در بلگراد شروع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از شهرآرا، مسابقات ۴ وزن اول این رقابت‌ها شروع شده و کشتی گیران کشورمان به مصاف رقبای خود رفتند.

در وزن ۶۱ کیلوگرم، رضا اطری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱ بر ۱ مغلوب کودای اوگاوا از ژاپن شد. هر دو امتیاز این مسابقه بخاطر کم‌کاری صادر شد و باتوجه به اینکه کشتی گیر ژاپنی امتیاز آخر را کسب کرده بود بعنوان نفر برتر این مسابقه معرفی شد.در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۱ پاتریک اولنزین از لهستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم توانست خانیف از آذربایجان را مغلوب کند. او با نتیجه ۶ بر صفر مقابل این حریف پیروز شد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

وی در یک چهارم نهایی هم با امتیاز عالی رقیب مغول خود را شکست دهد و راهی نیمه نهایی شود.

یزدانی در نیمه نهایی هم رمضانوف از بلغارستان را ۱۳ بر ۲ شکست داد و فینالیست شد. فینال این وزن یکشنبه برگزار می‌شود.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با لاورنس از استرالیا مبارزه کرد و در شرایطی که با نتیجه ۸ بر ۲ از این حریف پیش بود موفق شد به زیبایی این کشتی گیر را به خاک بچسباند و قدرت خودش را در این مسابقات به رخ رقبا بکشد. یزدانی در دومین مسابقه هم با نتیجه عالی ۱۱ بر صفر بیامباسورین از مغولستان را در همان ۳ دقیقه اول شکست داد. دیوید تیلور قهرمان المپیک و جهان از آمریکا در طرف جدول قرار دارد و تا دیدار فینال با یزدانی روبرو نخواهد شد.

یزدانی در یک چهارم نهایی موفق شد حریف سن‌مارینویی خود را با نتیجه ۷ بر ۲ به راحتی شکست دهد و راهی نیمه نهایی شود.

کاپیتان تیم ملی کشتی موفق شد با نتیجه ۱۰ بر ۰ از سد شاپیف گذشت و به راحتی فینالیست شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس کشتی گرفت و پیروز شد. زارع با نتیجه ۷ بر ۲ مقابل حریف اروپایی‌اش پیروز شد و به مرحله یک هشتم نهایی رفت. زارع در مرحله یک هشتم نهایی، موفق شد نماینده پورتوریکو را هم از پیش رو بردارد. نماینده ایران با نتیجه ۱۰ بر صفر اسمیت یونووان از پورتوریکو را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت.طاها آکگول قهرمان جهان و المپیک در گروه زارع قرار دارد و تا مرحله نیمه نهایی با نماینده کشورمان روبرو نخواهد شد.

 

در یک چهارم نهایی زارع موفق شد لیجتی از مجارستان را با نتیجه ۱۱ بر ۴ شکست دهد و راهی نیمه نهایی شود.

زارع در نیمه نهایی هم قاطع از سد طاها آگول ترک تبار گذشت و فینالیست شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.