۲۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۵

نبرد ناامیدانه ایمپالا برای زنده ماندن در برابر سگ های وحشی+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، یک ایمپالا نر علیرغم جراحات شدیدی که سگ وحشی آفریقایی به آن وارد می کنند تا آخر می جنگد. در ویدئوی منتشر شده مشاهده می شود در حالی که یک سگ وحشی آن را به زمین انداخته به طرز وحشیانه ای گوشتش را پ...

نبرد ناامیدانه ایمپالا برای زنده ماندن در برابر سگ های وحشی+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، یک ایمپالا نر علیرغم جراحات شدیدی که سگ وحشی آفریقایی به آن وارد می کنند تا آخر می جنگد. در ویدئوی منتشر شده مشاهده می شود در حالی که یک سگ وحشی آن را به زمین انداخته به طرز وحشیانه ای گوشتش را پاره می کند. سپس ایمپالا می چرخد ​​و اجازه می دهد حمله برای لحظه ای متوقف شود.

 

 

ایمپالا پس از کم کردن فشار روی پاهایش می ایستد. در ان لحظه جراحات وحشتناک آن آشکار می شود. ایمپالا برمی گردد و با حالتی قدرتمند با سگ وحشی روبرو می شود. شاخ هایش را مستقیماً به سمت آن نشانه می رود و آماده است تا بار دیگر به شکارچی حمله کند.

لحظاتی بعد گروهی از سگ های وحشی از راه می رسند و ایمپالا را ازهمه جهات احاطه می کنند. ایمپالا آخرین تلاش خود را انجام می دهد اما حریف سگ های وحشی نمی شود چون تعداد آنها بسیار زیاد بود. آنها امپالا را پایین می آورند و کشتن آن را به پایان می رسانند.

ایمپالا چقدر خطرناک است؟

این ایمپالا با اندازه متوسط ​​سریع و چابک است و می تواند تا ۵۰ مایل در ساعت بدود و در هنگام خطر از ارتفاع ۱۰ فوتی در هوا بپرد. ایمپالاها زمانی که تحت فشار هستند تبدیل به یک تهدید می شوند. همانطور که در فیلم زیر مشاهده می کنیم، ایمپالاهای نرها به یک جفت شاخ مارپیچی بلند و تیز مجهز هستند.

ایمپالاها همچنین می توانند تا ۱۶۵ پوند وزن داشته باشند و شاخ های آنها می تواند به اندازه طول بدن آنها رشد کند. نرهای غالب اغلب از شاخ‌های خود برای محافظت از قلمرو خود یا به چالش کشیدن نرهای رقیب استفاده می‌کنند. اما از این سلاح‌ها در مقابل شکارچیان نیز بهره می برند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار