۱۰:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۶

نبرد شدید و دیدنی دو پرنده سار با رقیب+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، “شارون دلپورت” یک عاشق و علاقه‌مند به حیات وحش، صندلی‌های ردیف جلو را برای دیدن این منظره دیوانه‌کننده در اختیار داشت. او ویدیو و داستان خود را به اشتراک گذاشت.     دلپورت گ...

نبرد شدید و دیدنی دو پرنده سار با رقیب+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، “شارون دلپورت” یک عاشق و علاقه‌مند به حیات وحش، صندلی‌های ردیف جلو را برای دیدن این منظره دیوانه‌کننده در اختیار داشت. او ویدیو و داستان خود را به اشتراک گذاشت.

 

 

دلپورت گفت: « در ابتدا، به نظر می رسید که یک سار بیچاره به نحوی مجروح شده و مرده روی زمین افتاده است. اما وقتی به پرنده نزدیک شدیم، متوجه شدیم که سار کوچک در موقعیت بدی قرار گرفته است. سار مجروح شده بود و پرهایش به هم ریخته بود. مشخص بود ترسیده است. ناگهان، از ناکجاآباد دو سار دیگر با سرعت فوق العاده رسیدند. با این حال، آنها برای کمک به آنجا نیامده بودند. در حالی که یکی از آنها سار بدشانس را به زمین چسباند، دیگری شروع به نوک زدن به سرش کرد.»

دلپورت افزود: « حمله بی امان بود و پرنده کوچک به هیچ وجه نمی توانست از این موقعیت خارج شود. به نظر می رسید که می خواهد تسلیم شود. در یک صحنه، یکی از سارها، پرنده را با پاهایش گرفته بود در حالی که دیگری آن را با منقارش نوک می زد. این اتفاق باعث شد که سار وحشت زده بی حرکت روی زمین بماند و قادر به انجام کاری نباشد.»

دلپورت گفت: « سپس ناگهان، سار قربانی نیروی تازه ای پیدا کرد و خود را پف کرد. او توانست راه خود را پیدا و چند متری پرواز کند. متأسفانه، هر بار که او موفق به فرار می‌شد، با طی مسافتی کوتاه، مهاجمان به سرعت او را تعقیب کرده و به آن حمله می کردند. آنها درست پشت سر ان بودند، شیرجه می زدند و او را بارها و بارها به زمین می چسباندند و نوک می زدند. اما به طرز معجزه آسایی پرنده بیچاره روزنه ای پیدا کرد و موفق به فرار شد. سار قربانی آزاد شد و پرواز کرد، امیدوار بود که به جراحاتش رسیدگی کند و بهبود یابد.»

گاهی اوقات، پرندگان اگر متوجه خطری برای منبع غذایی یا منطقه لانه سازی خود شوند، به سایر پرندگان حمله می کنند، به خصوص اگر منابع کمیاب باشند. احتمال دیگر این است که سار مورد نظر ناخوش باشد یا رفتار غیرعادی داشته باشد و دیگران را وادار به واکنش تهاجمی کند، زیرا پرندگان گاهی اوقات می توانند عضوی را که ضعیف یا بیمار به نظر می رسد طرد کرده یا به آن حمله کنند.

.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار