نبرد دیدنی شیر نر با ۴۰ کفتار+ فیلم

ویدئویی از رویارویی یک شیر با دسته ای از کفتارها به ویدئویی پربازدید تبدیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در حیات وحش حیوانات زیادی وجود ندارند که بتوانند به تنهایی ریسک رویارویی با ۴۰ کفتار را به جان بخرند. اما یک شیر نر بزرگ یکی از این حیوانات است. در این کلیپ خارق العاده، شیر نری را می بینیم که با کل قبیله کفتار مقابله می کند. به نظر می رسد که شیر یک کشتار انجام داده است و کفتارهای مزاحم سعی دارند آن را  بدزدند.

 

 

این یک اشتباه بزرگ بود! کفتارها تصور می کردند تعداد زیاد آنها کافی است تا بر شیر غلبه کنند. حتی یکی از آنها تقریباً تاوان این خطا را با جان خود پرداخت کرد. درست در انتهای کلیپ، به نظر می رسد که همه آنها زنده از این وضعیت خارج شده اند اما امیدوارم از این تجربه درس گرفته باشند!

آیا کفتارها به طور معمول اینگونه رفتار می کنند؟

کفتارها موجوداتی بسیار اجتماعی هستند که در گروه های تحت سلطه زنان به نام قبیله یا کاکل زندگی می کنند. نام دوم احتمالاً از سر و صدایی گرفته شده  است که می توانید در این کلیپ آن را بشنوید. با وجود اینکه واحدهای اجتماعی آنها پایدار است، برخی کفتارها ترجیح می دهند زمانی را دور از قبیله خود بگذرانند. در داخل این قبیله زنان چند نسلی و مردان مهاجر وجود دارند که چندین سال در آن می مانند.

یک سلسله مراتب اجتماعی واضح در درون قبیله وجود دارد. زنان بر مردان تسلط دارند و زنانی که بیشترین موفقیت در تولیدمثل را داشته اند مسئول هستند. وقتی کفتار باشی مادر بودن از تو رئیس می‌سازد!

کفتارها به طور معمول چه می خورند؟

کفتارها گوشتخوار هستند و یا شکار خود را شکار می کنند و یا شکار را از حیوانات دیگر می دزدند. اگرچه کفتارها به عنوان لاشخور شهرت دارند، اما خود نیز شکارچیان ماهری هستند. قبیله های کفتار می توانند با همکاری یکدیگر حیواناتی را شکار کنند که بسیار بزرگتر از آنها هستند. این شامل گاومیش ها و زرافه ها می شود، اما آنها فقط حیوانات جوان، باردار یا آسیب دیده بزرگتر را هدف قرار می دهند. قبیله های کفتار پستانداران کوچکی مانند خرگوش ها، بابون ها و میمون ها را نیز هدف قرار خواهند داد. آنها به ندرت لاک پشت ها و مارها، پرندگان، ماهی ها و حتی موریانه ها و کرم های خاکی را می خورند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.