۰۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

نباید خودمان را فریب دهیم ژاپن یک سر و گردن از آسیا بالاتر است | تیم ملی در دفاع ضعف دارد

شاهرخ بیانی بازیکن اسبق تیم ملی اعتقاد دارد بازی با سوریه به هیچ وجه آسان نیست.

تیم ملی ایران در جدول کلی این رقابت‌ها در بین ۲۴ تیم حاضر در جام ملت‌های آسیا با کسب ۹ امتیاز، هفت گل زده و با تفاضل گل مثبت پنج در صدر بهترین تیم ها قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بیانی با اشاره به بازی فردای تیم ملی مقابل سوریه در مرحله یک هشتم نهایی رقابت های جام ملتهای آسیا تاکید کرد: بازی حساسی را مقابل سوریه خواهیم داشت. الان هم که وارد مرحله حذفی شدیم تیم ها آن شکل تیمی شان مشخص شده است. شاهد یک شگفتی های هم بودیم نمونه اش حذف عراق مقابل اردن و یا صعود تاجیکستان است. حالا با آنالیزی که روی سوریه داشتم بایداعتراف کنم تیم خوبی هستند. مخصوصا در کارهای دفاعی بینظیر هستند و در ضد حمله هم خوب کار می کنند. در کل اصلا بازی آسانی نیست. ان شاءالله بچه ها طوری بازی کنند که پیروز شوند.

وی افزود: سوریه همیشه مقابل ما خشن و با انگیزه بازی می کند. امیدوارم شکل تیمی ما خوب باشد. نقطه ضعف های مان در خط دفاعی برطرف شده باشد. کنعانی زادگان هم نیست. گویا مجید حسینی هم بازی نمی کند. شاید از چشمی در خط دفاعی استفاده شود. در سه بازی گذشته تنها ضعفی که از تیم ملی می توان اسم برد هم همین ضعف هایی بود که در خط دفاعی داشتیم. ما در ضد حملات حریفان مشکل داریم. انهم به خاطر اینکه تیم ملی رو به جلو بازی می کند.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به ضعف های تیم ملی اضافه کرد: فاصله بین خط هافبک با خط دفاعی خیلی زیاد است امیدوارم در بازی با سوریه این مشکل حل شده باشد. بازی سوریه راحت نیست. شاید روی کاغذ ما باید برنده بازی باشیم ولی من به ان اعتقادی ندارم. فوتبال بازی لحظه ها است. همین تیم عراق را خیلی ها از جمله خود من می گفتم یک پای فینال است. فوتبال خیلی خوب و با آرامشی را بازی می کرد اما یک اشتباه بازیکن ستاره این تیم که آقای گل جام ملتها هم است باعث حذف این تیم می شود. ستاره عراق این تیم را نابود کرد و باعث نا امید کل کشورش شد.
بیانی در گفت وگو با همشهری آنلاین تصریح کرد: البته بچه های ما با تجربه هستند امیدوارم نظم تیمی خود را حفظ کنند و باید دوندگی شان را بیشتر کنند تا بتوانیم نتیجه بازی را به سود خود کنیم بعد بازی با سوریه هم بازی سخت دیگری با ژاپن خواهیم داشت. چراکه ژاپن می آید که فوتبال بازی کند با سوریه فرق دارد. سوریه بیشتر تلاش می کند روزنه های که ممکن است تیم ایران از آنها به گل برسد را ببندد.

او با بیان این مطلب که تیم ملی هر چه گل خورده در ضد حملات بوده تاکید کرد: ای کاش امیرقلعه نویی در بازی های تدارکاتی بیشتر از سامان فلاح استفاده می کرد در این مواقع که در دفاع مشکل بازیکن داریم از او استفاده می کردیم چراکه بازی های تدارکاتی اعتماد بازیکنان جوان را بالا می برد. الان که بازی نکرده سخت می تواند کار کند.

وی اضافه کرد: ما همواره برابر سوریه پیروز شدیم اما کار سختی داشتیم. به قول فوتبالی ها سوریه یک تیمی است که چرک بازی می کند. ما که در خط حمله خوب هستیم در خط هافبک هم با امدن قلی زاده بهتر شده ایم و جلو امارات خوب کار کردیم امیدوارم برابر سوریه هم به حاشیه نرویم و در برابر جنگ روانی تیم حریف بازیکنان ما حواس شان باشد. اخطار هم نباید بگیریم چراکه بازی ها حذفی است هر بازی سختی های خودش را دارد.

این پیشکسوت فوتبال کشورمان درباره اینکه کدام تیم ها شانس اصلی قهرمانی هستند گفت: در فوتبال شانس خیلی مهم است من خودم عراق را شانس قهرمانی می دانستم اما با بدشانسی حذف شد. اما در هر تورنمنتی تیم های بزرگ همواره شانس قهرمانی دارند در آسیا هم می توان از تیم های ژاپن، کره جنوبی، ایران و قطر و البته عربستان به عنوان مدعیان اصلی نام برد. اما نباید خودمان را گول بزنیم درست ما روی تیم ملی خودمان تعصب داریم اما ژاپن یک سر و گردن بالاتر از آسیا است. اما در فوتبال یکسری اتفاقات می افتاد مثل اتفاقی که برای مهاجم عراق افتاد وبه خاطر شادی بعد از گلش اخراج شد همین موضوع باعث شد عراق حذف شود وگرنه عراق هم مدعی بود.
بیانی افزود: در بازی های لیگ قهرمانان آسیا در ۱۹۹۰ من هم بعد از زدن گل دوم به الوکره در نیمه نهایی بعد از شادی مشابه مهاجم عراقی اخراج شدم و همین موضوع باعث شد در فینال غایب باشم وگرنه الان ستاره سوم را با استقلال به دست آورده بودیم. البته من چیزی نگفتم یکسری هواداران عربستانی تیم الهلال در ورزشگاه بودند و سمت ما اشیا پرت می کردند. انها دوست نداشتند در فینال با ما بازی کنند. من هم با دست فقط به آنها گفتم ۲-۳ روز دیگر همدیگر می بینیم. داور فکر کرد من چیز بدی گفتم و اخراجم کرد. الان بازیکنان ما مانند سردار و طارمی حواسشان باشد عصبی نشوند آنها شیطنت می کنند تا بازیکنان ما عصبی شوند. در بازی با امارات حرکت محبی را اگر داور می دیدید احتمال زیاد اخراج می کرد.

او در پایان خاطرنشان کرد: در پایان این نسل هستیم بازیکنانی که نزدیک به ۱۰ سال کنار هم بازی کردند و بعد از این تورنمنت خیلی از انها برای همیشه از تیم ملی می روند امیدوارم حداقل با یک نتیجه خوب از تیم ملی خداحافظی کنند.

 

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط