ناظر داور دربی ۱۰۱ را بیشتر بشناسید

ناظر داوری دربی حذفی در استادیوم آزادی علی خسروی بود. یکی از اعضای کمیته داوران. داوری که قبلا این بازی را قضاوت کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر  و به نقل از ورزش۳،  در ۱۸ تیر سال ۷۸ دو تیم استقلال و پرسپولیس در فینال حذفی و در استادیوم آزادی به مصاف هم رفتند که در آن بازی هم پرسپولیس دو بر یک برنده شد. درست در سال هایی که فدراسیون فوتبال برای قضاوت دیدار دربی از داوران خارجی استفاده می کرد. در این بازی سوت بازی در اختیار داور سوری یعنی محمد کوسا قرار گرفت. علی خسروی و محمد رضا فلاح کمک داوران بازی بودند و صدرالدین موسوی هم داور چهارم مسابقه بود.

پرسپولیس در وقت قانونی بازی دو بر یک برنده شد و جام قهرمانی بازی ها را لمس کرد. زننده گل برتری پرسپولیس در این بازی افشین پیروانی بود که در دقیقه ۸۶ بازی گل دوم را زد. علی خسروی بعد از گذشت ۲۴ سال این بار به عنوان ناظر داوری دربی حذفی برگزیده شد و جالب اینکه در این بازی هم پرسپولیس با نتیجه دو بر یک برنده شد و به نوعی تاریخ برای علی خسروی در دربی حذفی تکرار شد.

دربی جدید را اشکان خورشیدی سوت زد و بعد از مصدومیت اشکان خورشیدی، محمد حسین زاهدیفرد این ماموریت را برعهده گرفت. اخراج ریکاردو ساپینتو، خطای منجر به گل دوم تیم پرسپولیس، نگرفتن پنالتی به روی عیسی آل کثیر و شرکت یکی از داوران در جشن قهرمانی تیم پرسپولیس از جمله بحث های داوری دربی حذفی جدید بود. بحث هایی که به طور حتم با بکار گیری از تکنولوژی VAR و تربیت تیم های خوب کمک داور ویدئویی کمرنگ می شود.

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.