۲۳:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

کلیپ سلامت

میزهای کار ایستاده چه معایب و فوایدی دارند + ویدیو

میز ایستاده دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد، مانند آن است که به کارکنان اجازه می دهد تا به جای نشستن، به صورت ایستاده کار های روزانه خود را انجام دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،مدت‌ها است که تحقیقات علمی نشان داده‌اند که نشستن طولانی مدت برای سلامتی انسان مضر است. در کل هر نوع بی‌تحرکی طولانی مدتی چه ایستاده چه نشسته و حتی درازکش برای سلامتی انسان می‌تواند مضر باشد. بدن انسان برای حرکت ساخته شده است و حرکت منظم ارتباط مستقیمی با سلامت دارد. در این دوران پشت میز نشینی، یکی از راه‌حل‌هایی که برای مقابله با این وضعیت پیشنهاد شده است میزهای کار ایستاده هستند، مردم به جای نشستن روی صندلی پشت این میزها ایستاده کار می‌کنند و تصور آن‌ها این است که این برای سلامتی مفیدتر از میزهایی معمولی است. اما به نظر می‌رسد داده‌های علمی در این مورد متناقض باشند. در این ویدیو با جدیدترین تحقیقات علمی که روی این مسئله انجام شده است آشنا شوید و بهترین راه حل علمی برای مشکل نشستن بیش از حد زیاد را بشناسید.

میز ایستاده Desk Standing چیست؟و چه فوایدی دارد ؟

آیا میز ایستاده بهتر از میزهای معمولی است ؟ مزایای میز ایستاده نسبت به میزهای قبلی در چیست ؟ آیا معایب میزهای ایستاده را نیز میدانید ؟ امروز ما در وبلاگ تخصصی مبلمان اداری آدینا میخواهیم این موضوع را با شما بررسی کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید :

با یکبار خرید از مبلمان اداری آدینا ،همراه همیشگی ما خواهید بود .

میز ایستاده (Desk Standing):  جنبه های مثبت و منفی آن

میزهای ایستاده چیزی همچون انقلاب در دنیای طراحی داخلی هستند و به سرعت در حال افزایش محبوبیت و استفاده گسترده اند. ایده ی استفاده از میز های ایستاده مدت های زیادی است که به خصوص در کشور های خارجی مطرح شده و به افراد مبتلا به درد های کمر و گردن پیشنهاد می  شود اما برای مدت ها این میز ها مخصوص ادارات یا خانه ی ثروتمندان بود.

میزهای کار ایستاده چه معایب و فوایدی دارند + ویدیو

میزهای کار ایستاده چه معایب و فوایدی دارند + ویدیو

میز ایستاده، آیا جنبه‌ مثبت آن‌ بیش از جنبه‌ منفی آن است؟

میزهای ایستاده در بین افرادی که می‌خواهند تناسب‌اندام خود در هنگام کار را افزایش دهند، رایج هستند. این میزها یک سطح محکم برای کار کردن بر روی آن فراهم می‌سازند، اما صندلی را حذف می‌کنند و شما را مجبور می‌کنند که تمام طول روز بایستید. موارد دوست‌داشتنی بسیار زیادی در مورد میزهای ایستاده وجود دارد (مثل این نکته که ساعت‌ها وقت خود را با نشستن سپری نمی‌کنید!) اما حقیقت این است که این موضوع همیشه خوب نیست. این‌ها برخی از مزایا و معایب میزهای ایستاده هستند.

مزایا:

۱- فعال‌تر هستید

مزیت ایستادن این است که حرکت کردن به اطراف ساده‌تر است! به‌جای ایستادن و جابه جا کردن صندلی‌تان، می‌توانید شروع به جابه جا شدن کنید. وقتی دارید برای حل یک مشکل دشوار تلاش می‌کنید یا برای انجام چند ورزش سریع در هنگامی‌که پای تلفن یا کامپیوتر هستید، قدم برداشتن بسیار ساده‌تر است. برای افرادی که می‌خواهند فعال‌تر باشند، این یک مکمل عالی برای محل کار است.

۲- مدت‌زمان کمتری می‌نشینید

مطالعات اثبات کرده‌اند که نشستن بیش از ۶ ساعت در روز می‌تواند منجر به طیف گسترده‌ای از مشکلات مربوط به سلامت گردد. یکی از معایب نشستن این است که عضلات مرکز بدن و سرینی را ضعیف می‌کند، که بر وضعیت بدن و تحرک شما اثر می‌گذارد. با بیشتر ایستادن، شما ریسک این نقص‌های مربوط به وضعیت بدن را کاهش داده و از مشکلات سلامتی که اغلب ناشی از نشستن بسیار زیاد هستند پیشگیری می‌کنید.

۳- گردش خون و تولید انرژی بهتر

بسیاری از افرادی که از میزهای ایستاده استفاده می‌کنند، احساس انرژی بیشتری در طول روز را گزارش می‌کنند. این اغلب به خاطر بهبود جریان خون ناشی از ایستادن و کمتر نشستن است. بدن قادر به رساندن مؤثرتر مواد مغذی به عضلات، اندام‌ها، و دستگاه‌های داخلی است، که منجر به بهتر شدن عملکرد کلی بدن می‌گردد.

۴- کالری‌های بیشتری می‌سوزانید

ایستادن متابولیسم شما را افزایش می‌دهد. کاملاً واضح است که این برای کم کردن وزن در درازمدت بهتر است! هرچه بیشتر تحرک داشته باشید، کالری‌های بیشتری می‌سوزانید. ایستادن عضلات شما را درگیر می‌کند و سوزاندن کالری توسط بدن را در تمام طول روز حفظ می‌کند.

۵- تمرکز بهتر

بسیاری از کاربران میزهای ایستاده گزارش می‌کنند که تمرکز و دقت بیشتری در طول روز دارند. این‌که شما ایستاده‌اید کمک می‌کند تا بر آنچه انجام می‌دهید تمرکز کنید، که منجر به توجه بهتر بر کارتان می‌شود در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط