۱۲:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۷

کلیپ سلامت

موثر و سریع ترین راه برای گردن درد پیدا شد + فیلم

بهترین قرص برای گردن درد می تواند مسکن های کاهش درد و یا قرص های غضروف ساز و کلسیم برای ترمیم آسیب گردن باشد. همچنین پزشکان گاهی آمپول های شل کننده عضلات و یا تزریق کورتیزون را در روند درمان بیمار تجویز می کنند. پماد برای گردن درد هم بیشتر پماد پیروکسیکام و یا رزماری است که به صورت موضعی در محل درد ماساژ داده می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،علت گردن درد را می توان در رفتارهای اشتباه و سبک غلط زندگی جستجو کرد. عواملی مانند، نشستن اشتباه، خم شدن بیش از حد در مقابل صفحات گوشی و کامپیوتر، حمل بار سنگین، کفش نامناسب، استرس و… باعث ایجاد این بیماری می شوند. شاید این سوال پیش بیاید گردن درد نشانه چیست؟ این بیماری می تواند نشان دهنده بیماری هایی مانند فتق دیسک کمر، تنگی کانال نخاع، آرتروز باشد. می توانید با متخصص استخوان و ارتوپد گفت و گو کنید .

انواع گردن درد

گاهی  گردن درد به خاطر عصبی بودن و یا گرفتگی و کشیدگی عضلات به دلیل یه چرخش یک باره روی می دهد. در این حالت اگر با روش های درمانی که در ادامه خواهیم گفت و در طی یک الی دو هفته درد تسکین پیدا نکرد باید آن را جدی بگیرید. همچنین اگر درد  گردن با علائمی مانند درد هر دو شانه، درد در ناحیه ران و باسن، درد درون دست ها و یا همراه تب باشد باید به پزشک مراجعه کرد تا بعد از گرفتن اسکن و ام آر آی و نوارهای عصب و عضله نوع بیماری را تشخیص و راه درمان مناسب را تجویز کند. اگر درد ناحیه گردن همراه تب باشد می تواند نشانه عفونت باشد، گردن درد و عفونت، ناشی از التهاب غدد لنفاوی به خاطر وارد شدن ویروس و یا سایر عفونت ها رخ می دهد. گاهی ممکن است درد در سمت راست گردن باشد، گردن درد سمت راست  می تواند ناشی از آسیب مهره های ستون فقرات و یا فرسودگی باشد که باید برای درمان به دکتر ارتوپد مراجعه کرد.

موثر و سریع ترین راه برای گردن درد پیدا شد + فیلم

در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط