مهمترین چالش پیشروی دستگاه قضا استان در حوزه مقابله با کرونا

[ad_1] به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مجید دهقان صبح امروز در نشست با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) با اشاره به نوع خدمت و رسالت حاکمیتی دستگاه قضا اظهار داشت: متاسفانه حجم بالای کار در دستگاه قضا و لزوم رسیدگی به شکایات مردمی در سریع‌ترین زمان ممکن مانع تعطیلی و […]

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، مجید دهقان صبح امروز در نشست با رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) با اشاره به نوع خدمت و رسالت حاکمیتی دستگاه قضا اظهار داشت: متاسفانه حجم بالای کار در دستگاه قضا و لزوم رسیدگی به شکایات مردمی در سریع‌ترین زمان ممکن مانع تعطیلی و دورکاری همکاران در این مجموعه است.

وی به حجم بالای مراجعات مردمی در مجموعه دستگاه قضا استان اشاره کرد و گفت: علی رغم راه‌اندازی سامانه‌های متعدد الکترونیکی و برون سپاری بخشی از فعالیت‌ها هنوز از میزان ترددها کاسته نشده است.

دهقان افزود: این حجم بالای مراجعات، مخاطرات بسیاری را برای کارکنان به همراه داشته به گونه‌ای که علی رغم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در قالب ارائه ماسک، نصب دستگاه ضدعفونی در محاکم، ضدعفونی مستمر ساختمان‌ها و اقدامات دیگر تعداد بالایی از کارکنان در یک سال گذشته به این ویروس منحوس مبتلا و از این بین دو نفر دعوت حق را لبیک گفتند.

وی با تقدیر از زحمات کادر بهداشت و درمان استان تصریح کرد: رشد آمار مبتلایان به کرونا علی رغم اعمال محدودیت‌ها و هشدارها باری مضاعف را بر دوش کادر بهداشت و درمان وارد کرده است.

معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری کل استان یزد افزود: نیروهایی که در مجموعه بهداشت و درمان در حال فعالیت هستند به معنای واقعی کلمه فرشتگانی هستند که ایثار و کمک به هم نوع را سرلوحه زندگی خود قرار دادند.

وی با اشاره به همکاری خوب دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) با مجموعه دادگستری استان گفت: این همکاری در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه پیشگیری از کرونا و سفر رئیس قوه قضائیه به استان قابل تقدیر است.

دهقان اظهار داشت: در صورت امکان با توجه به مشغله بالا، سختی کار و فشار روحی وارد بر کارکنان دادگستری مقدمات استقرار یک پزشک عمومی و یک مشاور به صورت یک روز در هفته جهت بررسی سلامت عمومی کارکنان در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) قرار گیرد.

در این نشست معاون مالی، پشتیبانی و عمرانی دادگستری کل استان یزد با اهدای لوح تقدیر به نمایندگی از رئیس کل دادگستری استان از رئیس و دو تن از معاونان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی (ره) تقدیر کرد.

انتهای پیام/۷۸۱/ح

[ad_2]

Source link