مهاجرانی: قبل از فرهاد دو مربی استقلالی در اتحاد کلبا کار کردند/ تیم مجیدی تغذیه کننده تیم ملی امارات است/ من رایکوف را سرمربی همین تیم کردم

در روزهای ابتدایی بعد از جدایی سرمربی فصل گذشته استقلال عنوان شد پس از حشمت الله مهاجرانی فرهاد مجیدی اولین سرمربی ایرانی است که در فوتبال امارات این مسئولیت را برعهده گرفته است اما نه تنها مجیدی نفر دوم نیست بلکه نفر چهارم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ANDISHEMOASER News Agency،مهاجرانی: قبل از فرهاد دو مربی استقلالی در اتحاد کلبا کار کردند/ تیم مجیدی تغذیه کننده تیم ملی امارات است/ من رایکوف را سرمربی همین تیم کردم

فرهاد مجیدی سرمربی ۴۶ ساله فصل گذشته تیم استقلال ۴۸ ساعت پس از پایان لیگ برتر ۲۱ام و برگزاری جشن قهرمانی این تیم، با انتشار متنی از حضورش در باشگاه “الاتحاد کلبا” در لیگ برتر امارات خبر داد.

فرهاد مجیدی اعلام کرد با توجه به پیشنهاد سرمربیگری در این تیم می خواهد شانسش را به عنوان سرمربی ایرانی در کشور امارات امتحان کرده و دوران جدیدی را در زندگی فوتبالی اش آغاز کند.

در همان زمان عنوان شد بعد از حشمت مهاجرانی فرهاد مجیدی اولین سرمربی ایرانی است که چنین جایگاهی در فوتبال کشور امارات بدست آورده در حالی که پیش از فرهاد مجیدی و بعد از حشمت الله مهاجرانی دو مربی دیگر نیز در آن کشور مربیگری کرده بودند. نکته جالب توجه این است که پیش از فرهاد مجیدی دو پیشکسوت دیگر باشگاه تاج یا همین استقلال در سال ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۲ هدایت یک تیم در دسته دوم فوتبال امارات را برعهده داشته اند.

اما نکته جالب تر این است که آن باشگاه، همین تیم “الاتحاد کلبا” بوده که تحت هدایت “جلال طالبی” و “منصور پورحیدری” بعنوان سرمربی و مربی در آن تیم کار کردند و حالا پس از حدود ۴۰ سال بار دیگر یک مربی ایرانی و البته استقلالی هدایت همان تیم را بر عهده گرفته است. حشمت مهاجرانی که سابقه طولانی در امر مربیگری در فوتبال امارات در رده های پایه تا هدایت تیم ملی فوتبال این کشور را در کارنامه مربیگری اش داشته است ، درباره حضور فرهاد مجیدی در تیم “الاتحاد کلبا” این کشور اظهاراتی را مطرح کرد:

حضور فرهاد مجیدی در فوتبال امارات را چطور ارزیابی می کنید؟

فرهاد مجیدی در دبی زندگی می کند و به شرایط امارات کاملاً آشناست. مجیدی در فوتبال امارات بازی کرده و در باشگاه الوصل و الاهلی حضورداشته و در تیم العین هم به عنوان یار کمکی در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته و شناخت کاملی از فوتبال این کشور دارد. به همین خاطر خودش به خوبی می داند که به کجا آمده و چه برنامه ای مدنظرش است.

مهاجرانی: قبل از فرهاد دو مربی استقلالی در اتحاد کلبا کار کردند/ تیم مجیدی تغذیه کننده تیم ملی امارات است/ من رایکوف را سرمربی همین تیم کردم

مهاجرانی: قبل از فرهاد دو مربی استقلالی در اتحاد کلبا کار کردند/ تیم مجیدی تغذیه کننده تیم ملی امارات است/ من رایکوف را سرمربی همین تیم کردم

از تیم الاتحاد کلبا شناخت دارید؟

بله! تیمی که مجیدی سرمربیگری آن را قبول کرده هرگز تیمی نبوده که برای قهرمانی مدعی بوده باشد. تیم کلبا همیشه یک جایگاه ته جدولی داشته و حالا اگر فرهاد مجیدی بتواند با آوردن بازیکنان خوب و هنر مربیگری که دارد این تیم را احیا کند و در جدول بالا بکشد حتماً برای خودش کارنامه موفقی رقم خواهد زد.

درباره این تیم اطلاعات بیشتری دارید؟

این تیم جزو تیم‌های شرقی امارات به شمار می‌رود .اما نکته جالب توجه درباره این تیم این است که با وجود کم و کاستی هایی که این تیم داشته و جایگاه پایین جدولی اش همیشه بازیکنانی را در تیم ملی فوتبال امارات داشته است.

درست است که مجیدی بعد از شما اولین ایرانی است که در امارات مربیگری می کند؟

خیر! اتفاقا در همین تیم دو ایرانی دیگر کار کرده اند. فرهاد مجیدی اولین مربی ایرانی نیست که در این باشگاه کار می کند. پیش از این خود من وقتی در امارات بودم شرایطی فراهم کردم که رایکوف (سرمربی اسبق تیم تاج) که به دنبال تیمی برای مربیگری می گشت، همین باشگاه را برایش در نظر گرفتم و او هدایتش را در دست گرفت. بعد از رایکوف هم جلال طالبی و زنده یاد منصور پورحیدری در این باشگاه کار و خدمت کردند.

آن زمان این تیم در کدام دسته بود؟

این تیم در دوران حضور جلال طالبی و منصور پورحیدری با اینکه تیم در دسته دوم لیگ فوتبال امارات قرار داشت ولی شخصاً به آنجا رفتم و شش بازیکن از این تیم را برای تیم ملی فوتبال امارات انتخاب کردم و به اردوی تیم ملی بردم. جالب بود که همان شش بازیکن هم نفرات فیکس و اصلی و اثرگذار تیم ملی امارات شدند.

فکر می کنید مجیدی در این تیم موفق شود؟

بستگی به تلاش خودش دارد ولی به طور کلی برای فرهاد مجیدی در این تیم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم به آنچه مدنظرش در امر مربیگری است برسد.

انتهای پیام/*