04:00 - 1403/03/19

ورزشی

مقام کشتی ازاد ایران در مجارستان

تیم منتخب کشتی آزاد ایران با یک طلا، ۲ نقره و ۲‌ برنز، نایب قهرمانی رقابت‌های رنکینگ‌دار مجارستان شد.

مقام کشتی ازاد ایران در مجارستان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی کشتی آزاد جام امره پولیاک و وارگا یانوس روزهای ۱۷ و ۱۸ خردادماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و تیم منتخب کشتی آزاد کشورمان با ۸ نماینده به یک طلا، ۲ نقره و ۲ برنز، بعنوان نایب قهرمانی دست یافت. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

مقام کشتی ازاد ایران در مجارستان

در کشتی آزاد حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت. عباس ابراهیم‌زاده در وزن ۶۵ کیلوگرم و عادل پناهیان در وزن ۷۹ کیلوگرم به مدال نقره رسیدند و شهداد خسروی در وزن ۶۱ کیلوگرم و علی رضایی در وزن ۷۴ کیلوگرم صاحب مدال برنز شدند.

در رده‌بندی تیمی، ایران با توجه به نداشتن ۲ کشتی‌گیر در اوزان ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم با ۱۱۷ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد و تیم‌های گرجستان با ۱۳۳ امتیاز و آمریکا با ۷۰ امتیاز اول و سوم شدند.

در وزن ۵۷ کیلوگرم علی مؤمنی در دور نخست مقابل غلام‌جان عبدالله‌یف از ازبکستان با نتیجه ۶ بر ۲ مغلوب شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در دور بعد، مومنی حذف شد.

در وزن ۶۱ کیلوگرم شهداد خسروی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر نیلز لوترت از سوئیس را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر ۳ مغلوب آرسن هاراتونیان دارنده مدال برنز جهان و قهرمان اروپا از ارمنستان شد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۸ بر صفر گئورگی گوناشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.

کشتی آزاد

کشتی آزاد

رتبه کشتی آزاد ایران در تورنمنت مجارستان

در وزن ۶۵ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۷ کشتی‌گیر و در دو گروه به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، عباس ابراهیم‌زاده در مبارزه نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر گئورگی زیلاگی از مجارستان را شکست داد وی در مبارزه بعدی با نتیجه ۷ بر ۲ آستین گومز از مکزیک را از پیش‌رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی رفت. ابراهیم‌زاده در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر از سد حاجی علی‌اف قهرمان جهان و دارنده مدال‌های نقره و برنز المپیک از جمهوری آذربایجان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۲ بر ۸ مغلوب کوتارو کایوکا از ژاپن شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم محمدعلی عموزاد در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب آکاکی کمرتلیدزه دارنده مدال نقره اروپا از گرجستان شد و با توجه به شکست حریفش در دور بعد، از دور رقابته کنار رفت.

در وزن ۷۴ کیلوگرم علی رضایی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۵ بر صفر توران بایراموف از جمهوری آذربایجان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل رازامبک جمال‌اف کشتی‌گیر مطرح، روسی‌الاصل و قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از ازبکستان با نتیجه ۷ بر صفر و ضربه فنی شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. رضایی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۳ از سد گئورگی الباکیدزه قهرمان زیر ۲۳ سال جهان از مجارستان گذشت و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم که با حضور ۶ کشتی‌گیر و در دو گروه به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، عادل پناهیان در دور اول با نتیجه ۱۱ بر صفر میهایل گئورگیف از بغارستان را شکست داد وی در مبارزه بعدی با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب شمس‌الدین فتایریا از الجزایر شد و به مرحله نیمه نهایی رفت.

وی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۴ اسخربک گولایف از اسلواکی را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. پناهیان در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۵ کشتی را به اوتاری باگوری از گرجستان واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی در دور نخست با نتیجه ۱۳ بر ۲ اتهان راموس از پورتوریکو را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر ۲ هایتو ایشیگورو از ژاپن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر عظمت دولت‌بیک‌اف دارنده مدال برنز جهان از قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی ترنت هیدلی از آمریکا را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم ابوالفضل بابالو پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر ریچارد وگ از مجارستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۳ مغلوب ابراهیم جیفتجی از ترکیه شد و در جایگاه پنجم ایستاد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط