۱۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴

معوقات مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد چه زمانی پرداخت خواهد شد؟

مروتی: سال قبل نیز معوقات بسیاری داشتیم که با تجمع توانستیم این معوقات را بگیریم امسال، اما برای برگزاری همین تجمعات محدودیت‌هایی گذاشته‌اند

معوقات مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد چه زمانی پرداخت خواهد شد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، نمایندگان مجلس با افزایش ۴۰ درصدی مستمری در سال جدید موافقت کرده اند بهروز مروتی فعال حقوق معلولان نسبت به عدم پرداخت معوقات معلولان انتقاد کرد.در انتقاد از عدمِ پرداختِ معوقاتِ مستمریِ ۴۰ درصدیِ مددجویانِ بهزیستی گفت: مجلس امسال مستمریِ معلولان را ۴۰درصد افزایش داد، اما این افزایش بعد از گذشتِ ۵ ماه اعمال شد و در ۵ ماه ابتدایی تنها ۲۰درصد به مستمریِ مددجویان اضافه شد و هنوز معوقاتِ ۵ ماه ابتدایی سال پرداخت نشده است.

وی افزود: همچنین مابه‌التفاوت افزایش ۴۰ درصدی حق پرستاری فروردین و اردیبهشت و مابه‌التفاوت افزایش دو برابری کمک هزینه لوازم بهداشتی ۴ ماهه ابتدایی سال هنوز پرداخت نشده است.
مروتی به بودجه‌ی کمِ سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: کمتر از یک ماه ونیم تا پایان سال مانده و نزدیک به ۷۶ درصد از بودجه بهزیستی را پرداخت کرده‌اند؛ ۲۴درصد از این بودجه مانده که اگر طبق روال این ۱۱ ماه، هر ماه ۷.۵درصد آن را پرداخت کنند، حدود ۱۰درصد از بودجه‌ای که برای سال جاری در نظر گرفته‌اند، می‌ماند که این مقدار رقمی در حدود ۲هزار میلیارد تومان می‌شود.

مروتی بیان کرد: بودجه‌ی بهزیستی برای سال جاری ۲۰هزار میلیارد تومان بود که این رقم حتی اگر کامل پرداخت شود باز هم بسیار کم است. به طور مثال اگر بخواهند ماده ۲۷ قانون حمایت از معلولان را به طور کامل اجرا کنند، چیزی حدود ۳۰هزار میلیارد تومان بودجه لازم است، که این رقم ۱۰هزار میلیارد از بودجه‌ی کل سازمان بهزیستی کمتر است.

ارزش بازار مسکن در ۱۴۰۳ چگونه خواهد بود؟ طلا بخریم یا خانه ؟
این فعال حقوق معلولان گفت: حالا همین بودجه‌ی ناچیز را هم به طور کامل پرداخت نکرده‌اند و چنانچه این بودجه به طور کامل پرداخت نشود، مددجویان برای دریافتِ همین حداقل حقوقی که به آن‌ها تعلق گرفته دچار مشکل خواهند شد.

مروتی گفت: سال گذشته نیز معوقات بسیاری داشتیم که با تجمع توانستیم این معوقات را بگیریم، امسال، اما برای برگزاری همین تجمعات محدودیت‌هایی گذاشته‌اند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

یاسر

پاسخ دادن

۲۶ بهمن ۱۴۰۲


۶۴۰هزار واریز نیستم معیشت همین من معلول هستم

آخرین اخبار