۰۱:۰۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۴

اجتماعی

معوقات رتبه بندی بازنشستگان ۱۴۰۰واریز شد|زمان واریز معوقات رتبه بندی معلمان

معوقات رابع بندی 1400 + واریز معوقات رتبه بندی بازنشستگان 1400 را در این مقاله مشاهده میکنیم

حقوق معلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، معوقات رتبه بندی ۱۴۰۰ چه زمانی واریز میشود ؟  مدر عامل صندوق بازنشستگان چه گفته است ؟ واریز معوقات رتبه بندی بازنشستگان چه زمانی است ؟برای  پاسخ پیدا کردن  این سوالات  اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و  نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

مدیرعامل صندوق بازنشستگان کشوری چه گفت

با بیان اینکه در مجموع ۵۰ هزار و ۴۷۷ نفر مشمول دریافت معوقه رتبه‌بندی شده‌اند، گفت: این تعداد به‌صورت میانگین ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ناشی از معوقه متناسب‌سازی در طول اجرای این قانون (متناسب‌سازی) یعنی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند.به گزارش تسنیم، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از صدور احکام رتبه‌بندی بازنشستگان رسته‌های آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش برای ۵۰ هزار و ۵۰۰ نفر از مشمولان خبر داد.

صندوق بازنشستگی

صندوق بازنشستگان کشوری

معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ از تعیین رتبه خود توسط آموزش و پرورش، اما عدم واریز حقوق مبتنی بر رتبه‌بندی گلایه داشتند.

آموزش و پرورش نیز مشکل کار را در صندوق بازنشستگی کشوری و عدم اعمال حقوق معلمان بازنشسته مطابق با رتبه‌بندی می‌دانست.

هم‌اکنون مهدی مسکنی؛ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از صدور احکام رتبه‌بندی بازنشستگان رسته‌های آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش برای ۵۰ هزار و ۵۰۰ نفر از مشمولان خبر داد.

وی گفت: موضوع رتبه‌بندی بازنشستگان رسته آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش براساس قانون باید اجرایی می‌شد، اما با توجه به اینکه آموزش و پرورش در نیمه دوم ۱۴۰۱ احکام شاغلین و مشمولان رتبه‌بندی را صادر کرده بود، این مهم تاکنون به‌طول انجامید.

مسکنی با اشاره به دلیل این موضوع اظهار کرد: افرادی که در فاصله ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ بازنشسته شدند، چون حکم کارگزینی با اعمال رتبه‌بندی در زمان اشتغال برای این عزیزان از طرف آموزش و پرورش صادر نشده بود، پرونده این عزیزان هم زمانی که به صندوق بازنشستگی کشوری تحویل شد بدون رتبه‌بندی بود.

وی با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قدردانی از حوزه فنی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با پیگیری به‌عمل‌آمده در جهت اجرای رتبه‌بندی و براساس اعلام رسمی آموزش و پرورش، از مجموع حدود ۱۲۰ هزار نفر که در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بازنشسته شدند، حدود ۶۲ هزار نفر مشمول طرح رتبه‌بندی می‌شوند؛ یعنی معلمان و همکاران این دستگاه که مشمول بخشنامه ۲۳۰ هستند و رسته آن‌ها آموزشی و فرهنگی است.

مسکنی ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری برای این افراد احکام اعمال رتبه‌بندی ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ را صادر کرده است و ضرایب سنواتی بعدی هم برای آن‌ها اعمال شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در مجموع ۵۰ هزار و ۴۷۷ نفر مشمول دریافت معوقه رتبه‌بندی شده‌اند، گفت: این تعداد به‌صورت میانگین ۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، ناشی از معوقه متناسب‌سازی در طول اجرای این قانون (متناسب‌سازی) یعنی از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند.

وی توضیح داد: صندوق بازنشستگی کشوری طی پرداختی که پس از واریز حقوق آذرماه خواهد داشت، به‌طور میانگین بابت معوقه سه‌ماهه مهر و آبان و آذر ۱۴۰۲ مبلغی معادل ۶ میلیون و ۶۴۵ هزار تومان به حساب این تعداد از مشمولان واریز خواهد کرد که این عدد میانگین است و ممکن است افرادی کمتر یا بیشتر از این عدد دریافت کنند.

مسکنی تأکید کرد: این پرداخت‌ها تا پایان سال به‌صورت ماهانه و تا تکمیل و تسویه کامل معوقات عزیزان مشمول با تأمین اعتبار لازم و همکاری سازمان برنامه و بودجه ادامه خواهد یافت.

به‌گفته وی، در این فرایند با توجه به لزوم صدور احکام اصلاحی با ضرائب سنوات بعدی، بالغ بر ۱۱۴ هزار حکم اصلاحی برای افراد مشمول صادر شده است که در سایت صندوق بازنشستگی کشوری قابل دسترسی و مشاهده است.

فیضی نژاد، معاون فنی و امور بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با رایزنی های فشرده و هماهنگی های انجام شده با سازمان برنامه و بودجه، احکام رتبه بندی برای ۵۳۰۶ نفر دیگر از بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش (دوشنبه ۲۸اسفندماه) صادر شد.

واریزی به بازنشستگان

فیضی نژاد ادامه داد: پس از آن مبالغ ناشی از احکام رتبه بندی در ۴مرحله به حساب این عزیزان واریز شد که آخرین مرحله آن اسفندماه جاری پرداخت شد.

وی با بیان اینکه «در ۲۰روز اخیر فایل جدیدی از سوی آموزش و پرورش برای ۵۳۰۶ نفر دیگر از عزیزان بازنشسته این دستگاه که مشمول طرح رتبه بندی شده بودند، برای صندوق بازنشستگی ارسال شد» گفت: با ارسال این فایل و با تاکید مدیرعامل صندوق، در همین مدت کوتاه، رایزنی های فراوان و فشرده ای با دستگاه های متولی به ویژه سازمان برنامه و بودجه برای تامین اعتبار لازم انجام شد که خوشبختانه روز گذشته (دوشنبه) این پیگیری ها نهایی شد.معاون فنی و امور بیمه ای صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: احکام رتبه بندی و اصلاحی برای این تعداد از بازنشستگان نیز(دوشنبه) صادر و در سامانه احکام صندوق بازنشستگی بارگذاری شد.

بازنشستگان

واریزی بازنشستگان

وی افزود: ضمن اینکه با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه مبالغ ناشی از معوقات رتبه بندی برای ۵۳۰۶ نفر از عزیزان مشمول تا عصر (سه شنبه ۲۹اسفندماه) به حساب حقوق بازنشستگی افراد واریز خواهد شد.

به گفته فیضی نژاد، مبلغ “میانگین پرداختی” ناشی از احکام رتبه بندی برای بازنشستگان مشمول، بیش از ۳۴میلیون تومان خواهد بود که ممکن است برای تعدادی از عزیزان، از این عدد کمتر یا بیشتر باشد

به گزارش اداره کل روابط عمومی واموربین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، “مهدی مسکنی” با اعلام این خبر گفت: موضوع رتبه بندی بازنشستگان رسته آموزشی و فرهنگی آموزش و پرورش براساس قانون باید اجرایی می شد اما با توجه به اینکه آموزش و پرورش در نیمه دوم ۱۴۰۱ احکام شاغلین و مشمولان رتبه بندی را صادر کرده بود و این مهم تاکنون به طول انجامید.

مسکنی با اشاره به دلیل‌ این موضوع، اظهارکرد: افرادی که در فاصله ۳۱/۶/۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ بازنشسته شدند، چون حکم کارگزینی با اعمال رتبه بندی در زمان اشتغال برای این عزیزان از طرف آموزش و پرورش صادر نشده بود، پرونده این عزیزان هم زمانی که به صندوق بازنشستگی کشوری تحویل شد بدون رتبه بندی بود.

وی با اشاره به تلاش‌ها و پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قدردانی از حوزه فنی صندوق بازنشستگی کشوری. گفت: با پیگیری به عمل آمده در جهت اجرای رتبه بندی و براساس اعلام رسمی آموزش و پرورش، از مجموع حدود ۱۲۰هزار نفر که در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بازنشسته شدند ، حدود ۶۲ هزار نفر مشمول طرح رتبه بندی می شوند؛ یعنی معلمان و همکاران این دستگاه که مشمول بخشنامه ۲۳۰ بوده و رسته آن‌ها آموزشی و فرهنگی است.

مسکنی ادامه داد: صندوق بازنشستگی کشوری برای این عزیزان احکام اعمال رتبه بندی ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ را صادر کرده است و ضرایب سنواتی بعدی هم برای این عزیزان اعمال شده است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه درمجموع ۵۰ هزار و ۴۷۷ نفر مشمول دریافت معوقه رتبه بندی شده اند، گفت: این تعداد به صورت میانگین ۳۷میلیون و ۲۰۰هزار تومان ، ناشی از معوقه متناسب سازی در طول اجرای این قانون (متناسب سازی) یعنی از ۳۱/۶/۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۲ دریافت می کنند.

وی توضیح داد: صندوق بازنشستگی کشوری طی پرداختی که پس از واریز حقوق آذرماه خواهد داشت، به طور میانگین بابت معوقه سه ماهه مهر و آبان و آذر ۱۴۰۲ مبلغی معادل ۶ میلیون و ۶۴۵هزار تومان به حساب این تعداد از مشمولان واریز خواهد کرد که این عدد میانگین بوده و ممکن است افرادی کمتر یا بیشتر از این عدد دریافت کنند.

مسکنی تاکید کرد: این پرداخت ها تا پایان سال به صورت ماهانه و تا تکمیل و تسویه کامل معوقات عزیزان مشمول با تامین اعتبار لازم و همکاری سازمان برنامه و بودجه ادامه خواهد یافت.

به گفته وی، در این فرایند با توجه به لزوم صدور احکام اصلاحی با ضرائب سنوات بعدی، بالغ بر ۱۱۴ هزار حکم اصلاحی برای عزیزان مشمول صادر شده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

10 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

علیرضا

پاسخ دادن

۱۴ فروردین ۱۴۰۳


دروغ بزرگ1403 ، پس چرا برای 1400/07/01 هنوز مبلغی واریز نشده، راست میگن دیوار حاشا بلنده.

ناشناس

پاسخ دادن

۱۴ فروردین ۱۴۰۳


باسلام ،من فرهنگی بازنشسته یکم مهرماه سال 1400 و رسته آموزشی بودم تاکنون از سوی صندوق بازنشستگی از مبحث رتبه بندی نه حکمی برام صادر شده و نه مبلغی داده شده است. اما چرا هنوز پس از گذشت چند سال یک سوم پاداش پایان خدمت ما را پرداخت نکرده اند . خواهشمندم پیگیری فرمایید.

بازنشسته فرهنگی ۱۴۰۰

پاسخ دادن

۱۴ فروردین ۱۴۰۳


دیگه خسته شدیم از دروغ گو ییهای سازمان بازنشستگی کشوری به پیر به پیغمبر ما بازنشسته گان مهر ماه سال ۱۴۰۰هستیم نه حکمی برامون زده ونه چیزی به حسابمون واریز کردن چرا دروغ میگید آخه مجبور ید دروغ بگید درخصوص رتبه بندی فرهنگیان برای معلمان بازنشسته هیچ اقدامی نشده فقط وزارت آموزش و پرورش احکام را صادر کرده ولی سازمان بازنشستگی کشوری اعلام کرده این افراد مشمول رتبه بندی فرهنگیان نمیشن حالا چرا نمیدونیم

بازنشسته۱۴۰۰

پاسخ دادن

۱۴ فروردین ۱۴۰۳


تا کنون هیچ حکمی صادر نشده و هيچ ریالی بحساب بازنشسته های اول مهر ماه سال ۱۴۰۰ که بنده هم جزئی از اونا هستم واريز نشده

بازنشته ۱۴۰۰

پاسخ دادن

۱۵ فروردین ۱۴۰۳


-سلام، بیش از ۴۳ هزار نفر از بازنشستگان اول مهر ۱۴۰۰ تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ با گذشت ۳۰ ماه از بازنشستگی ، هنوز وزارت آموزش و پرورش مابه التفاوت پاداش را پرداخت نکرده است و صندوق بازنشستگی هم حاضر به صدور احکام رتبه بندی معلمان طبق قانون ۹۰ درصد شاغلین هم رتبه نیست.این عدالت است.

بلرنشسته آبان ۱۴۰۰

پاسخ دادن

۱۵ فروردین ۱۴۰۳


من آبان ۱۴۰۰ بارنشسته شدم صندوق بازنشستگی نه حکمی زده بابت رتبه بندی نه معوقه ای واریز کرده ، متاسفانه خیلی راحت دروغ میگن آموزش و پرورشم این وسط حق مارو نمیده تفاوت پاداش که بابت رتبه بندی باید پرداخت کنه رو نمیده . هر دو سازمان دو سال ونیمه ما رو چشم انتطار گذاشتن بعد جالبه که تو خبر و زیر نویس خبر بارها میگن حکم زدیم و معوقه هارم پرداخت کردیم . من نمیدونم این حکم و معوقه هارو برای کیا دقیقا زدن و پرداخت کردن

بازنشسته فرهنگی ۱۴۰۰

پاسخ دادن

۱۷ فروردین ۱۴۰۳


دروغ محض میگه سازمان بازنشستگی کشوری حالا چرا دروغ میگه نمیدونیم بازنشسته گان ۱۴۰۰ درخصوص رتبه بندی فرهنگیان حکمی برامون نزده وسازمان بازنشستگی حتی رای دیوان عدالت اداری راهم قبول نمیکنه و حتی قانون که نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند هم قبول نداره و زیر بار نمیره دیگه نمیدونیم به کجا باید شکایت کنیم معلوم نیست تکلیف ما چیست؟

بازنشسته فرهنگی ۱۴۰۰

پاسخ دادن

۱۷ فروردین ۱۴۰۳


دروغ محض میگه سازمان بازنشستگی کشوری حالا چرا دروغ میگه نمیدونیم بازنشسته گان ۱۴۰۰ درخصوص رتبه بندی فرهنگیان حکمی برامون نزده وسازمان بازنشستگی حتی رای دیوان عدالت اداری راهم قبول نمیکنه و حتی قانون که نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند هم قبول نداره و زیر بار نمیره

بازنشسته فرهنگی ۱۴۰۰

پاسخ دادن

۱۷ فروردین ۱۴۰۳


دروغ محض میگه سازمان بازنشستگی کشوری حالا چرا دروغ میگه نمیدونیم بازنشسته گان ۱۴۰۰ درخصوص رتبه بندی فرهنگیان حکمی برامون نزده وسازمان بازنشستگی حتی رای دیوان عدالت اداری راهم قبول نمیکنه

بازنشسته فرهنگی ۱۴۰۰

پاسخ دادن

۱۷ فروردین ۱۴۰۳


دروغ محض میگه سازمان بازنشستگی کشوری حالا چرا دروغ میگه نمیدونیم بازنشسته گان ۱۴۰۰ درخصوص رتبه بندی فرهنگیان وسازمان بازنشستگی حتی رای دیوان عدالت اداری راهم قبول نمیکنه

آخرین اخبار