۰۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۸

مصرف مجاز قهوه در روز + جزئیات

آنتونینا استارودوپووا، رئیس بخش تغذیه وزارت بهداشت مسکو در سخنانی از تعداد فنجان‌های مجاز قهوه سخن گفت که می‌توان در روز نوشید تا به سلامتی بدن آسیب نرساند. با وجود عدم وجود منعی مشخص برای نوشیدن قهوه، اما این کارشناس وزارت بهداشت روسیه م...

مصرف مجاز قهوه در روز + جزئیات

آنتونینا استارودوپووا، رئیس بخش تغذیه وزارت بهداشت مسکو در سخنانی از تعداد فنجان‌های مجاز قهوه سخن گفت که می‌توان در روز نوشید تا به سلامتی بدن آسیب نرساند.

با وجود عدم وجود منعی مشخص برای نوشیدن قهوه، اما این کارشناس وزارت بهداشت روسیه می‌گوید بهتر است بیش از یک یا دو فنجان قهوه در روز نوشیده نشود. همچنین در این موارد بهتر است قهوه خیلی غلیظ نباشد و ترجیحا با شیر نوشیده شود.

علاوه بر این، برخی از متخصصان تغذیه پیشنهاد می‌کنند تا مصرف کافئین به شکلی مستقیم محدود شود. به عنوان مثال نباید به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن خود، بیش از سه میلی گرم کافئین مصرف شود.

استارودوپووا می‌گوید: به طور مثال، با وزن ۷۰ کیلوگرم، شما نباید بیش از ۲۱۰ میلی گرم کافئین مصرف کنید؛ یعنی شما نباید بیش از ۵ یا ۶ فنجان چای سیاه و یا سه فنجان کوچک قهوه اسپرسو در روز مصرف کنید.

او افزود: همچنین توصیه می‌شود نوشیدنی قهوه برای افرادی که از بیماری‌های قلبی- عروقی رنج می‌برند و یا استعداد فشار خون بالا دارند، با دقت مورد مصرف قرار گیرد.

این متخصص روس همچنین گفت: نوشیدن قهوه در صورت وجود زخم گوارشی و یا تشدید ورم معده ممنوع است؛ چرا که باعث تحریک غشای مخاطی معده می‌شود.

پیش از این نیز «تاتیانا روماننکو» از متخصصان روس در خصوص خاصیت چربی سوزی قهوه سخن گفته بود. به گفته این متخصص، این کار با مهار برخی آنزیم‌ها از سوی کافئین صورت می‌گیرد که باعث تجزیه گلیکوژن می‌شود.

افکار

مطالب مرتبط

آخرین اخبار