مشخصات پهپاد آنکا ترکیه

در این مطلب به بررسی مشخصات پهپاد «TAI Anka» خواهیم پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در این مطلب به بررسی مشخصات پهپاد آنکا ترکیه – پهپاد «TAI Anka» – خواهیم پرداخت.

قدرت‌های نظامی رو به رشد مانند هند و ترکیه، باید برنامه‌های بومی پایدار را برای اتکای کمتر به تامین‌کنندگان خارجی آغاز کنند. به همین منظور نیروی هوایی هند تولید پهپاد DRDO Aura UCAV و نیروی هوایی ترکیه نیز ساخت و تولید پهپاد/UCAV TAI Anka را آغاز کردند.

طراحی پهپاد تال آنکا

طول بال آنکا ۱۷.۵ متر، ارتفاع آن ۳.۲۵ وعرض این پهپاد ۸.۶ متر است. این پهپاد از یک موتور ۴ سیلندر توربوشارژ سری ۲.۰ Thieert Centurion ساخت آلمان است که دارای قدرت ۱۵۵ اسب بخار است.

 

این موتور برای آنکا (Anka-A) حداکثر سرعت ۱۳۵ مایل در ساعت (کروز ۱۲۶ مایل در ساعت)، شعاع رزمی ۱۲۴ مایل با زمان استقامت ماموریت ۲۴ ساعت را تامین می کند. آنکا می تواند در ارتفاع تا ۳۰۰۰۰ پا کار کند و برای پرسنل زمینی “چشم در آسمان” عالی را ارائه دهد.

پهپاد «TAI Anka»

از نظر ظاهری، Anka از طراحی معمولی مشخصات پهپاد آنکا ترکیه و اصول اولیه هواپیما پیروی می کند تا ظاهری مدرن و براق داشته باشد. این طراحی با بدنه لوله‌ای آن مشخص می‌شود که هواپیمای اویونیک، سوخت و موتور را در خود جای داده است. موتور توربوشارژر در عقب نصب شده است و یک ملخ سه پره را در پیکربندی “پچر” نیرو می دهد. یک جفت باله دم عمودی به سمت بیرون در دو طرف محفظه موتور قرار دارد. مجموعه‌های بال اصلی در قسمت میانی پهپاد قرار گرفته و در بالای بدنه نصب می‌شوند. اینها مجموعه های مستقیم با نوک بال های بریده شده هستند.

مخروط بینی Anka برای ظاهر آیرودینامیکی صاف به خوبی خمیده است. در زیر بینی بسته اپتیک قرار دارد که در یک برآمدگی گردان قرار گرفته است. برآمدگی بدنه دیگری در قسمت میانی پهپاد در زیر بدنه وجود دارد، اگرچه به نظر می رسد این یک اتصال اختیاری باشد. زیرانداز پهپاد یک طرح سه چرخه با دو پایه ارابه فرود اصلی و یک پایه دماغه است. در مجموع، آنکا یک جانور بسیار بزرگ است، اندازه آن بیشتر شبیه به یک جت آموزشی کوچک است و به خدمه ای از پرسنل زمینی نیاز دارد تا در موقعیت خود حرکت کنند.

پهپاد رزمی شناسایی «TAI Anka»

پهپاد بدون سلاح آنکا عمدتاً برای نظارت، گشت زنی، ردیابی هدف، شناسایی و تعیین طراحی شده است و به طور مناسب با اپتیک، دوربین ها و سنسورهای مختلف برای این نقش مجهز شده است. این سیستم می تواند به طور مستقل برخاست و فرود بیاید و پرسنل مستقر در ایستگاه کنترل زمینی سایر عملکردها را در صورت نیاز مدیریت می کنند. پهپاد تنها بخشی از بسته کامل است که شامل خود هواپیما، ایستگاه کنترل زمینی، پرسنل و گیرنده های سیستم قابل اجرا می باشد.

مشخصات کلی TAI-ANKA:

سال: ۲۰۱۸

وضعیت: فعال

تولید: [۱۰۰ واحد]

سازنده: صنایع هوافضای ترکیه (TAI)

نقش: حمله زمینی – پشتیبانی نزدیک هوایی (CAS) – جنگ الکترونیک (EW) – شناسایی (RECCE) – نیروهای ویژه

 

 

 

پهپاد ترکیه ای آنکا| فیلم

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.