۰۱:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۲

مشاهده دارایی سهام عدالت به ساده ترین روش ممکن| سایت مشاهده دارایی سهام عدالت – استعلام با کد ملی

مشاهده دارایی سهام عدالت به ساده ترین روش ممکن| سایت مشاهده دارایی سهام عدالت - استعلام با کد ملی و جزئیات بیشتر از ساده ترین روش ممکن را در اندیشه معاصر برایتان تشریح کردیم. با ما در اندیشه معاصر همراه باشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مشاهده دارایی سهام عدالت به ساده ترین روش ممکن| سایت مشاهده دارایی سهام عدالت – استعلام با کد ملی و جزئیات بیشتر از ساده ترین روش ممکن را در اندیشه معاصر برایتان تشریح کردیم. با ما در اندیشه معاصر همراه باشید. مشمولان سهام عدالتی که اقدام به آزاد سازی سهام خود کرده باشند می توانند از طریق مراجعه به این سامانه به آدرس sahamedalat.ir و درج کد ملی خود ارزش دارایی سهام عدالت خود را مشاهده و بررسی نمایند. مشاهده دارایی سهام عدالت با کد ملی از طریق سایت سهام عدالت به نشانی اینترنتی sahamedalat.ir امکان پذیر است. بعد از آزادسازی سهام عدالت در سایت سهام عدالت، اکنون این امکان فراهم‌ شده‌ است که سهامداران با استفاده از حساب کاربری خود، به مشاهده مشاهده سهام عدالت با کد ملی خود بپردازند. این استعلام سهام با کد ملی شامل گزارشی از اطلاعات خلاصه وضعیت سبد دارایی سهام بوده و بر اساس ارزش اسمی سهام عدالت هر شخص ارائه می‌شود.

با آزاد سازی سهام عدالت و امکان مدیریت مستقیم آن توسط سهامداران، فروش سهام عدالت به یکی از بحث های داغ این روزها در بین سرمایه گذاران مبدل شده و بسیاری از سهامداران در تکاپوی اطلاع از قیمت سهام عدالت خود و نحوه فروش این سهام می باشند. ارزش واقعی این سهام ها تا امروز در هاله ای از ابهام قرار داشته، اما از آنجا که زمان آزاد سازی سهام های عدالت به اتمام رسیده است، سامانه sahamedalat.ir برای استعلام و مشاهده دارایی و ارزش سهام عدالت برای دارندگان این سهام طراحی شده است.

در واقع با ورود به سامانه استعلام دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir، سهامداران می توانند از ارزش واقعی سهام عدالت خود در بازار سرمایه مطلع شوند. در حال حاضر تنها ۶۰ درصد سهام عدالت برای دارندگان آن قابل خرید و فروش می باشد اما در آینده امکان فروش تمام سهام فراهم خواهد شد. در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص مشاهده و استعلام دارایی سهام عدالت sahamedalat.ir و نحوه استفاده از این سامانه پرداخته شده است .

 

معرفی سایت سامانه sahamedalat.ir

سایت سامانه sahamedalat.ir توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه طراحی شده است که تمامی مشمولان سهام عدالت به منظور مشاهده و اطلاع از ارزش سهام عدالت و اطلاعات هویتی خود که روش های سهامداری مستقیم و یا غیر مستقیم را انتخاب نموده اند و گزارش دارایی سهام عدالت که نظیر مشاهده قیمت سهام عدالت به صورت آنلاین است را در این سامانه بررسی نمایند. از خدمات دیگر در سامانه sahamedalat.ir امکان تغییر شماره موبایل به نام خود سهامدار و شماره شبا بانکی معتبر سهامداران می باشد.

 

نحوه مشاهده دارایی و استعلام سهام عدالت با کد ملی در سامانه sahamedalat.ir

تا پیش از طراحی سامانه استعلام دارایی سهام عدالت به نشانی sahamedalat.ir، ارزش واقعی این سهام در بازار مشخص نبود و صرفا گمانه زنی هایی در این خصوص وجود داشت. از زمان طراحی این سامانه ارزش سهام عدالت در قسمت پنل کاربری sahamedalat.ir سهامداران در بازار مشخص گردیده و آن ها می توانند با مراجعه به این سامانه نسبت به مشاهده و استعلام دارایی سهام عدالت خود اقدام نمایند.

از آنجایی که ارزش اسمی سهام عدالت سهامداران با یکدیگر متفاوت بوده و همه به یک اندازه سهام ندارند، قیمت سهام عدالت در بازار نیز متغیر می باشد. بنابراین توصیه می شود هر شخص نسبت به استعلام دارایی سهام عدالت خود به صورت مجزا اقدام نماید تا اطلاعات دقیقی در این خصوص به دست آورد. با استفاده از راهنمای تصویری که در زیر قرار داده شده است، می توانند به راحتی دارایی سهام عدالت خود را استعلام و مشاهده نمایند.

نحوه مشاهده دارایی و استعلام سهام عدالت با کد ملی در سامانه sahamedalat.ir

استعلام سهام عدالت با کد ملی

۱- در اولین قدم لازم است که نشانی sahamedalat.ir را در مرورگر اینترنتی خود جستجو کرده و وارد صفحه ای مانند تصویر زیر شوند :

۲- بعد از انتخاب گزینه مشاهده دارایی سهام عدالت وارد قسمت panel sahamedalat ir می شوند که در آن چند بند نوشته برای آنان به نمایش در می آید ، بعد از مطالعه دقیق و کامل آن ها گزینه متوجه شدم را انتخاب نمایند.

۳- در این مرحله باید کد ملی خود را در جای خالی وارد نموده و عبارت دریافت پیامک اعتبار سنجی را فعال نمایند.

۴- حال یک عبارت امنیتی برای آن ها به نمایش در می آید که بعد از وارد نمودن آن باید گزینه تایید را انتخاب نمایند.

۵- تا زمان دو دقیقه پس از تایید عبارت امنیتی یک کد فعال سازی برای تلفن همراه کاربران ارسال خواهد شد. افراد پس از دریافت این کد ، آن را در جای خالی وارد نموده و گزینه ورود را فعال نمایند.

۶- حال وارد صفحه استعلام دارایی سهام عدالت خود شده اید و مطابق تصویر زیر قیمت سهام عدالت به نمایش در می آید.

 

البته ارزش سهام عدالت در این سامانه به صورت روزانه نشان داده شده و ممکن است ارزش این سهام روزانه بالاتر یا پایین تر رود. بنابراین در صورتی که کاربران قصد فروش آن را دارند باید ارزش روز سهام عدالت خود را در نظر گیرند. ارزش روزانه سهام عدالت در جدول ذیل مشخص شده است .

 

آیا امکان مشاهده سهام عدالت با کد ملی امکان پذیر است؟

بسیاری از سرمایه‌گذاران فعال در بازار بورس به دنبال دسترسی آسان‌تر به اطلاعات و وضعیت سهام خود به صورت غیر حضوری هستند. برای برخی افراد، سوال پیش می‌آید که چه اطلاعاتی برای دسترسی به وضعیت دارایی‌هایشان در بازار سرمایه لازم است؟ آیا مشاهده سهام عدالت فوت شدگان با کد ملی امکان پذیر است و یا تنها داشتن کد ملی برای استعلام سهام با کد ملی کافی است؟

بله، هر فرد می‌تواند با استفاده از کد ملی خود اقدام به استعلام سهام عدالت با کد ملی نموده و وضعیت دارایی خود را در بازار سرمایه دریافت کند و یا به مشاهده سهام عدالت با کد ملی خود بپردازد.

سامانه ذینفعان بازار سرمایه خدمات غیر حضوری با ارتباط مستقیم با شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ارائه می‌دهد و به کاربران اجازه استعلام سهام‌های موجود در سبد دارایی آنان در بازار بورس را نیز می‌دهد. همچنین برای اطلاع از آخرین واریزی سود سهام عدالت با کد ملی می‌توانید با کارشناسان ما در مشورت تماس حاصل فرمایید.

معرفی سامانه استعلام سهام عدالت با کد ملی

در حال حاضر چندین سامانه برای مشاهده سهام عدالت با کد ملی را داریم که برخی از آن‌ها، کارایی ندارند و احتمالا فعال نمی‌باشند. به همین دلیل، در این بخش تصمیم گرفته‌ایم تا سامانه‌های مرتبط با سهام عدالت را معرفی کنیم:

???? سامانه سهام عدالت sahamedalat.ir

در صورت ورود به این سایت، تنها می‌توانید شماره تلفن سهام عدالت را تغییر دهید و یا شماره شبا را ثبت یا ویرایش نمایید. (گزینه وضعیت واریز سود در این سایت، غیرفعال است.)

???? سامانه ذینفعان سهام عدالت

با ورود به سایت ذینفعان سهام عدالت و استفاده از کد ملی، می‌توانید به مشاهده دارایی سهام عدالت با کد ملی پرداخته و یا استعلام سهام عدالت انجام دهید و تاریخچه سودهای واریز‌شده‌را ببینید.

???? samanese.ir استعلام سهام عدالت

samanese.ir استعلام سهام عدالت قبلابرای مشاهده دارایی سهام عدالت با کد ملی استفاده میشد ولی هم اکنون فعال نیست و برای استعلام سهام عدالت، باید به سایت ذینفعان مراجعه نمایید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار