مسائل غیرفوتبالی جام جهانی را از خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان گرفت؟/ شاکی‌های کی‌روش زود به او می‌رسند!

کارلوس کی‌روش سرمربی جدید تیم ملی قطرممکن است به زودی بازی دو شاگرد سابقش که اخیراً به او حمله کرده‌اند را از نردیک ببیند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از خبرورزشی،مسائل غیرفوتبالی جام جهانی را از خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان گرفت؟/ شاکی‌های کی‌روش زود به او می‌رسند!. محمدحسین کنعانی‌زادگان و شجاع خلیل‌زاده تا قبل از آمدن کی‌روش مدافعان فیکس تیم ملی بودند و در همه بازی‌های مقدماتی هم به صورت ثابت به میدان رفتند و عملکرد بسیار خوبی هم داشتند. با این حال این دو بازیکن فرصت زیادی برای بازی در جام جهانی پیدا نکردند. شجاع که اصلا بازی نکرد و کنعانی‌زادگان هم تنها ۴۵ دقیقه در نیمه دوم بازی مقابل انگلیس به میدان رفت. همین موضوع و البته چند اتفاق دیگر که در اردوی تیم ملی در قطر رخ داد، باعث شد تا این دو بازیکن جزو منتقدان اصلی کی‌روش شوند و در محافل خصوصی بارها علیه کارلوس و تصمیماتش انتقاد کنند.

شجاع و کنعانی‌زادگان در این مدت منتظر فرصت بودند تا علیه کی‌روش مصاحبه کنند. با این وجود به دلیل اینکه تا همین چند روز قبل  تکلیف کی‌روش و تیم ملی مشخص نبود، این دو مدافع سابق پرسپولیس این کار را نکردند و سیاست سکوت را در پیش گرفتند. بالاخره تکلیف کی‌روش و تیم ملی ایران مشخص شد و سرمربی پرتغالی با جدایی از تیم ملی، هدایت تیم ملی قطر را به عهده گرفت و قراردادی ۴ ساله با فدراسیون فوتبال این کشور امضا کرد.

کارلوس چند روز قبل با انتشار پیامی در اینستاگرام، از هواداران ایرانی خداحافظی کرد تا مشخص شود او دیگر به ایران بازنخواهد گشت. این سرمربی پرتغالی  در صفحه خود نوشت: «وقتی که سفر جدیدی را آغاز می‌کنم، خاطرات زیادی وجود دارد که با افتخار آنها را نگه خواهم داشت. مایلم از بازیکنان فوق‌العاده‌ام در تیم ملی تشکر کنم. قدردان زحمات کادر وفادار ایرانی‌ام، فدراسیون فوتبال و همه کسانی که از من و «میراث تیم ملی» حمایت کردند، هستم. از همه هواداران بابت حمایت و الهام‌بخشی در این چند سال تشکر می‌کنم. به امید آینده.»

نکته جالب در این میان اما کامنت محمدحسین کنعانی‌زادگان زیر پست کی‌روش بود که حواشی زیادی ایجاد کرد. مدافع تیم ملی زیر پست کی‌روش نوشته بود: «تو به ایران خیانت کردی، نه به من و شجاع.» این اظهارنظر کنعانی‌زادگان تلویحا نشان می‌داد که او و شجاع خلیل‌زاده حسابی بابت کم بازی کردن در جام‌جهانی ناراحت هستند و حالا که رفتن کی‌روش قطعی شد، مدافع ملی پوش فرصت را غنیمت شمرد و استارت انتقادها را علیه  کارلوس زد.

هرچند باید به زودی شاهد مصاحبه‌های تندی از سوی کنعانی‌زادگان و خلیل‌زاده بر علیه کی‌روش و ماجراهای اردوی تیم ملی در قطر باشیم، این دو بازیکن ممکن است خیلی زود با کی‌روش روبرو و به نوعی چشم در چشم شوند. کی‌روش که قراردادش را با قطری‌ها امضا کرده، هم اکنون در دوحه حضور دارد قرار است از نزدیک بازی‌های لیگ این کشور را تماشا کند و از آنجایی که شجاع و کنعانی در تیم الاهلی قطر بازی می‌کنند، به احتمال فراوان کارلوس بازی دو شاگرد حالا دیگر قدیمی خود را به زودی از نزدیک تماشا خواهد کرد.

مدافعان سابق پرسپولیس که بازیکنان مورد علاقه اسکوچیچ بودند، می خواهند در صورتیکه کی‌روش برای دیدن بازی الاهلی راهی ورزشگاه شد، بهترین عملکرد خودشان را نشان دهند و ثابت کنند کی‌روش در خصوص آن‌ها اشتباه می کرد. همچنین خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان بسیار امیدوار شدند تا با رفتن کی‌روش بتوانند دوباره به بازیکن فیکس تیم ملی در جام ملت‌های آسیا تبدیل شوند و به میدان بروند. نکته قابل ذکر در خصوص اتفاقات میان این دو بازیکن و کی‌روش در قطر این است که دلیل اصلی نیمکت نشینی‌های آن‌ها به مسائل غیرفوتبالی مربوط بود.

 اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

انتهای پیام/*