مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس درگذشت

[ad_1] به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت عروج آسمانی سردار حق‌بین، طی پیامی این ضایعه بزرگ را به مقام معظم رهبری، همرزمان، ملت سرافراز ایران و خانواده محترم این سردار رشید اسلام تسلیت گفت.  متن این پیام به […]

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس به مناسبت عروج آسمانی سردار حق‌بین، طی پیامی این ضایعه بزرگ را به مقام معظم رهبری، همرزمان، ملت سرافراز ایران و خانواده محترم این سردار رشید اسلام تسلیت گفت.

 متن این پیام به این‌شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

سردار سرتیپ محمدعلی حق‌بین از فرماندهان و جانبازان سرافراز هشت سال دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت و به همرزمان شهیدش پیوست.

رزم بی‌امان و مجاهدت‌های فداکارانه این جانباز سربلند و سردار گران‌قدر در طول هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های مختلف نبرد حق علیه باطل در لشکرهای پرافتخار و پرآوازه ۲۵ کربلا و ۱۶ قدس گیلان، برای همیشه ماندگار و در زمره باقیات‌الصالحات آن سردار گران‌قدر ثبت و ضبط است.  

این مجاهد راه خدا، پس از دفاع مقدس نیز در مسئولیت‌های مختلف از جمله فرماندهی لشکر ۱۶ قدس گیلان و فرماندهی قرارگاه مرکزی امام حسین (ع) نیروی زمینی سپاه پاسداران ایفای نقش کرد و تلاش‌های ماندگاری از خود بجای گذشت.

ایشان در لبیک به ندای فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای در روایت فتوحات رزمندگان اسلام نیز کوشا و پیشقدم بود و در نشر و انتقال ارزش‌های ماندگار دفاع مقدس به نسل آینده جدیت و اهتمام فراوانی داشت و اکنون بخشی از خاطرات وی، در قالب کتاب «گیل مانا» توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، منتشر شده است.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس با تسلیت به محضر فرمانده معظم کل قوا، خانواده محترم، فرماندهان و همرزمانش در سپاه پاسداران و مردم شریف استان‌های گیلان و مازندران، از درگاه خداوند متعال برای آن عزیز سفر کرده رحمت و غفران الهی و برای بازماندگانش صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌نماید.

مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه

[ad_2]

Source link