اجتماعی

مرتضوی درباره واگذاری سهام به بازنشستگان خبرداد

مرتضوی درباره واگذاری سهام به بازنشستگان گفت: پیگیر هستیم معتقدیم در حوزه خصوصی سازی مستحق ترین و مستعد ترین کسانی که باید سهام شرکت ها به‌ آنها واگذار شود بازنشستگان هستند. حرکتی را بانک رفاه در راستای

بازنشستگی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اینتیتر مرتضوی درباره واگذاری سهام به بازنشستگان گفت: پیگیر هستیم معتقدیم در حوزه خصوصی سازی مستحق ترین و مستعد ترین کسانی که باید سهام شرکت ها به‌ آنها واگذار شود بازنشستگان هستند. حرکتی را بانک رفاه در راستای برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

مرتضوی درباره واگذاری سهام به بازنشستگان خبرداد

وزیر کار گفت: آنچه قانون و مصوبه دولت است به عنوان علی الحساب تامین و پرداخت می شود احکام را هم به مرور صادر می‌کنیم و بعد از آن هم معادل احکام پرداخت می‌شود و حقوق آنهایی که کمتر یا بیشتر حقوق می گرفتند اصلاح می‌شود و کار پیش خواهد رفت.

مرتضوی درباره واگذاری سهام به بازنشستگان گفت: پیگیر هستیم معتقدیم در حوزه خصوصی سازی مستحق ترین و مستعد ترین کسانی که باید سهام شرکت ها به‌ آنها واگذار شود بازنشستگان هستند. حرکتی را بانک رفاه در راستای واگذاری یکی از پتروشیمی ها انجام داد در شرف تنظیم شرایط و چارچوب است و امیدواریم به نتیجه برسد.

پرداخت مبلغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق به حساب مشترکینی که تاپایان سال ۱۴۰۲ بازنشسته ،وظیفه بگیر شده اند

سهام

مرتضوی درباره واگذاری سهام به بازنشستگان خبرداد

به آگاهی شما می رسانیم در اجرای تصویب نامه شماره ۵۶۳۰۶/ت ۶۲۷۷۰ هـ مورخه ۱۴۰۳/۰۴/۰۴ هیئت محترم وزیران، تا زمان ابلاغ آیین نامه اجرایی متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری، مبلغ ۳۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال به صورت علی الحساب بابت متناسب سازی ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۳ ( به ازای هر ماه ۱۰ میلیون ریال) در تاریخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۷ به حساب مشترکینی که تا پایان سال ۱۴۰۲ بازنشسته/ وظیفه بگیر/ فوت/ شده اند، واریز شد و در خصوص مستمری بگیران، این مبلغ بین تعداد مستمری بگیران هر خانواده تقسیم گردید .

قابل ذکر است به موجب بند یک الحاقی به ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم توسعه، فقط مشترکینی که تاپایان سال ۱۴۰۲ خدمت آنان پایان یافته است، در شمول متناسب سازی قرار می گیرند.

در این ابلاغیه آمده: تا زمان ابلاغ آیین‌نامه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و جداول مربوط به هر یک از گروه‌های بازنشستگان براساس قانون برنامه هفتم پیشرفت، ماهانه مبلغ ده میلیون ریال به هر یک از بازنشستگان به‌صورت علی‌الحساب از ابتدای سال ۱۴۰۳ توسط صندوق بازنشستگی ذی‌ربط پرداخت می‌شود.

به گزارش ایلنا، هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۳/۴/۳ به‌ پیشنهاد مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و به‌استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بند (ر) تبصره (۶) و بند (د) تبصره (۱۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور تصویب کرد:

۱ – با توجه به لازم‌الاجرا بودن قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور و تا زمان ابلاغ آیین‌نامه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و جداول مربوط به هر یک از گروه‌های بازنشستگان براساس قانون برنامه هفتم پیشرفت، ماهانه مبلغ ده میلیون ریال به هر یک از بازنشستگان به‌صورت علی‌الحساب از ابتدای سال ۱۴۰۳ توسط صندوق بازنشستگی ذی‌ربط پرداخت می‌شود.

۲ – بار مالی مربوط به بازنشستگان کشوری، لشکری و صندوق بازنشستگی فولاد از محل بند (ر) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور و بار مالی مربوط به بازنشستگان تأمین اجتماعی از محل بند (د) تبصره (۱۵) قانون یادشده تأمین و پرداخت می‌شود.

۳ – سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است نسبت به ابلاغ و تخصیص اعتبار از محل منابع یادشده برای ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه اقدام کند و هریک از صندوق‌ها نیز موظفند فوراً نسبت به پرداخت مبلغ علی‌الحساب سه‌ماهه یادشده اقدام نمایند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : اینتیتر

مطالب مرتبط