مذاکره مایکروسافت و دیسکورد بر سر قرارداد ۱۰ میلیارد دلاری نافرجام ماند

[ad_1] با وجودی که پیشتر گفته شده بود مایکروسافت می‌خواهد دیسکورد را با مبلغ ۱۰ میلیارد دلار بخرد، به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه، این معامله نافرجام مانده و فعلا دیسکورد به فروش نمی‌رسد. اوایل فروردین ماه «فیل اسپنسر»، مدیر ایکس باکس اعلام کرده بود که این شرکت در حال مذاکره […]

[ad_1]

با وجودی که پیشتر گفته شده بود مایکروسافت می‌خواهد دیسکورد را با مبلغ ۱۰ میلیارد دلار بخرد، به گزارش وال استریت ژورنال به نقل از منابع آگاه، این معامله نافرجام مانده و فعلا دیسکورد به فروش نمی‌رسد.

اوایل فروردین ماه «فیل اسپنسر»، مدیر ایکس باکس اعلام کرده بود که این شرکت در حال مذاکره با دیسکورد است تا شرایط معامله را بررسی کند. پیشتر نیز  دیسکورد پیشنهادهای دیگری دریافت کرده بود. با انتشار این خبر بسیاری از کاربران این برنامه نگران وضعیت ادامه فعالیت آن شدند. اما آخرین اخبار منتشر شده در مورد این برنامه چت متمرکز بر گیمینگ نشان می‌دهد که دیگر جای نگرانی نیست.

در گزارش وال استریت ژورنال به این نکته اشاره شده که مذاکره دیسکورد و مایکروسافت متوقف شده است. با این وجود مایکروسافت تمایل دارد این برنامه را تصاحب کند و ممکن است پیشنهادهای دیگری به این شرکت بدهد و حتی ممکن است طرفین مذاکره مجددا به میز معامله بازگردند.

پیشتر خبرگزاری بلومبرگ گزارش دیگری در این زمینه منتشر کرده بود. در گزارش مربوطه گفته شده بود که دیسکورد بیشتر از آن که به دنبال فروش باشد، می‌خواهد سهامش را بطور عمومی عرضه کند. بلومبرگ از اپیک گیمز و آمازون به عنوان شرکت‌هایی نام برده بود که در گذشته برای خرید این نرم‌افزار با دیسکورد مذاکره داشته‌اند.

دیسکورد در حال حاضر ماهانه ۱۴۰ میلیون کاربر فعال دارد و پارسال ۱۳۰ میلیون دلار درآمد داشت. با این حال، نشریه وال استریت ژورنال چندی پیش مدعی شد که این شرکت هنوز به سوددهی نرسیده است. دیسکورد دسامبر سال ۲۰۲۰ پس از جذب تقریبا ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه‌ جدید، حدود ۷ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود.

نرم‌افزار دیسکورد در حالت عادی برای همه کاربران رایگان است اما این شرکت سرویسی به نام اشتراک Nitro را با قیمت ماهانه ۹.۹۹ دلار به فروش می‌رساند که قابلیت‌های پیشرفته‌ای مثل اشتراک‌گذاری صفحه با رزولوشن بالا، استیکرهای بیشتر و امکان آپلود فایل‌های حجیم را برای کاربران فراهم می‌کند.

[ad_2]

Source link