اخبار اقتصادی

مدیرعامل صندوق ملی مسکن از افزایش وام نهضت ملی مسکن خبر داد

محمدرضا مهدیار اسماعیلی مدیرعامل صندوق ملی مسکن درباره افزایش وام مسکن گفت: وام نهضت ملی مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان رسید.

مسکن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اندیشه قرن محمدرضا مهدیار اسماعیلی مدیرعامل صندوق ملی مسکن درباره افزایش وام مسکن گفت: وام نهضت ملی مسکن به ۷۰۰ میلیون تومان رسید.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

مدیرعامل صندوق ملی مسکن از افزایش وام نهضت ملی مسکن خبر داد

محمدرضا مهدیار اسماعیلی از جذب ۴۰۰ همت منابع مالی در نهضت ملی مسکن خبر داد و اظهار کرد: ۲۳۴ همت از این مبلغ را مردم واریز کرده اند و ۱۳۷ همت نیز مربوط به تسهیلات بانکی بوده است. مابقی مبلغ از محل صندوق ملی  خانه و سایر بخش های وزارت راه و شهرسازی تامین شده است.

مسکن

مدیرعامل صندوق ملی خانه از افزایش وام نهضت ملی مسکن خبر داد

وی با بیان اینکه تاکنون ۲ میلیون و ۱۸۳ هزار نفر برای دریافت وام به بانک ها معرفی شده اند، افزود: از این تعداد ۷۸۴ هزار قرار وام را امضا کرده اند.۹۵۹ هزار نفر در صف قراردارند ۴۴۰ هزار نفر نقص پرونده دارند.

وی با یادآوری اینکه ۷۴۶۵۸ واحد بابت جوانی جمعیت تخصیص یافته است، اضافه کرد: برای دهک های یک تا ۴ وام قرض الحسنه ویژه ۳۰۰ و ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت می شود که در سال جدید میزان تورم به این وام افزوده خواهد شد.مدیرعامل صندوق ملی مسکن در ادامه اظهار کرد:امروز بخش اول مربوط به استجازه مقام معظم رهبری منابع ۱۰ هزار و ۱۹۵ میلیارد ریال دریافت شده است. حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مبلغ کل مربوط به تهاتر است که بستگی دارد بانک مرکزی آنرا چگونه به صندوق پرداخت خواهد کرد.

اسماعیلی در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه جریمه مالیاتی بانک های متخلف در پرداخت تسهیلات چه میزان است، اظهار کرد: مباحث مربوط به تامین بخشی از منابع مالی صندوق از محل مالیات ها در دو مسیر کلی دیده شده است. یکی از محل وصول مالیات ها که در قانون بودجه سال گذشته باید ۱۷ همت به صندوق واریز می شد. طبق آخرین گزارش سازمان امور مالیاتی ۱۶۵۰۰ میلیارد تومان از این محل وصول شده و دریافتی صندوق ملی مسکن ۸۰۰۰ میلیارد تومان بوده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط