12:44 - 1403/04/20

مدرسه فیض کاشانی| ثبت نام مدرسه دخترانه فیض کاشانی + شماره تلفن و آدرس

دانش آموزان برای ثبت نام در این مدارس باید به صورت حضوری به مدارس فیض کاشانی مراجعه نمایند که یکی از شرایط، داشتن معدل 20 در پایه های تحصیلی هفتم، هشتم و نهم می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مدرسه فیض کاشانی و ثبت نام مدرسه دخترانه فیض کاشانی به همراه شماره تلفن و آدرس، عنوان مطلبی است که در اندیشه معاصر با ذکر جزئیات به آن پرداخته ایم و حالا که موعد ثبت نام دانش آموزان آغاز شده است پیشنهاد میکنیم اگر شرایط ثبت نام در مدرسه دخترانه فیض کاشانی را دارید لحظه ای درنگ نکنید.

ثبت نام مدرسه دخترانه فیض کاشانی

مدارس فیض کاشانی به عنوان مدارس هیات امنایی متوسطه دوم در استان تهران می باشند. این مدارس در رشته علوم و معارف اسلامی متوسطه دوم از بین داوطلبان دختر واجد شرایط اقدام به ثبت نام می نمایند. از این رو در زمان پیش ثبت نام مدرسه دانش آموزان می توانند ثبت نام مدارس هیات امنایی فیض کاشانی ۱۴۰۳ را با همراه داشتن مدارک موردنیاز انجام دهند.

در کشور ایران مدارس مختلفی وجود دارند که هر کدام از این مدارس بر اساس نوع آموزش خود به گروه بندی های مختلفی تقسیم می شوند. مدارس فیض کاشانی نیز جزو یکی از مدارس علوم و معارف اسلامی کشور ایران محسوب می شوند و اهداف آموزشی آن ها در زمینه تعلیمات دینی قرار داده می شود. دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس فیض کاشانی را دارند، باید دارای یک سری شرایط خاصی باشند.

دانش آموزان زیادی متقاضی ثبت نام در مدارس فیض کاشانی بوده و پیگیر آگاهی از زمان ثبت نام این مدارس می باشند، اما با توجه به سال های پیشین زمان ثبت نام مدارس فیض کاشانی ۱۴۰۳، ممکن است در هر سال تحصیلی متفاوت باشد، از این رو قصد داریم در اندیشه معاصر، به توضیحاتی در مورد زمان و نحوه ثبت نام مدارس فیض کاشانی ۱۴۰۳ بپردازیم تا بتوانید به موقع نام نویسی خود را انجام دهید.

معرفی مدارس فیض کاشانی

به طور کلی مدارسی که در کشور ایران وجود دارند به دو گروه مدارس دولتی و مدارس غیر دولتی تقسیم بندی می شوند.

مدارس دولتی نیز به دو گروه مدارس هیئت امنایی و مدارس معمولی دیگر تقسیم بندی می شوند.

مدارس فیض کاشانی، جزو مدارس دولتی هیئت امنایی می باشد.

 

همچنین، مدارس فیض کاشانی در گروه مدارس علوم و معارف اسلامی کشور ایران قرار می گیرد و رشته های تجربی و ریاضی کمتر در آن ها دیده می شود.

 

در واقع، مدارس علوم و معارف اسلامی مدارسی هستند که خدمات آموزش خود را در سایه تعلیمات دینی به دانش آموزان در بستر دستورات سایت وزارت آموزش و پرورش ارائه می کنند. به همین خاطر دانش آموزانی که در حال تحصیل در این مدارس می باشند با یک فضای مذهبی روبرو هستند.

 

مدرسه فیض کاشانی، مدرسه ای واقع در شهر تهران می باشد که شعبه و یا واحد دیگری ندارد.

در واقع، فقط دانش آموزانی که در استان تهران سکونت دارند، می توانند در دبیرستان فیض کاشانی ثبت نام کنند. این دبیرستان، جزو دبیرستان های دخترانه استان تهران است و فضای آموزشی خوبی را برای دانش آموزان دختر فراهم می کند.

 

دبیرستان فیض کاشانی تنها از میان دانش آموزان مقطع تحصیلی متوسطه دوم، یعنی پایه های تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم پذیرش دارد.

رشته های تحصیلی دبیرستان مجاز به ثبت نام در مدارس فیض کاشانی، رشته علوم انسانی، رشته علوم تجربی، رشته ریاضی و فیزیک و علوم معارف اسلامی می باشند.

 

بنابراین، تمامی دانش آموزان دختری که واجد شرایط ثبت نام در مدارس فیض کاشانی هستند، می توانند مراحل ثبت نام در این مدرسه را انجام دهند.

رشته های انسانی و معارف در تمامی مدارس فیض کاشانی تدریس می شوند، اما رشته تجربی و ریاضی تنها در برخی از دبیرستان ها وجود دارد.

با توجه به اینکه دبیرستان فیض کاشانی جزو دبیرستان های هیات امنایی است، دانش آموزان برای ورود به این مدرسه نیازی به شرکت در آزمون های ورودی و یا مصاحبه های حضوری ندارند، اما با توجه به سطح آموزشی این مدرسه، دانش آموزان با معدل های بالا در این مدرسه پذیرش خواهند شد.

زمان ثبت نام مدارس فیض کاشانی ۱۴۰۳

یکی از سوالاتی که معمولا برای دانش آموزان متقاضی ثبت نام در مدارس فیض کاشانی پیش می آید، این است که برای ثبت نام در این مدارس باید چه زمانی اقدام کنیم؟

 

زمان ثبت نام مدارس فیض کاشانی، ممکن است در هر سال تحصیلی متفاوت باشد، اما با توجه به اینکه دبیرستان دخترانه فیض کاشانی یک مدرسه دولتی – هیات امنایی محسوب می شود، زمان ثبت نام مدارس فیض کاشانی در هر سال تحصیلی از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام خواهد شد.

 

معمولا زمان ثبت نام دانش آموزان مقطع متوسطه دوم در پایه های تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم در مدارس هیات امنایی ۱۴۰۳ ، از اوایل خرداد ماه هر سال تحصیلی آغاز می شود و تا آخر مرداد ماه همان سال تحصیلی ادامه دارد.

 

لذا کلیه دانش آموزانی که قصد ثبت نام در مدارس فیض کاشانی واقع در استان تهران را دارند، می توانند پس از دریافت کارنامه تحصیلی سال قبل خود، تا قبل از پایان مرداد ماه سال تحصیلی مورد نظر خودشان، به مدرسه مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را انجام دهند تا از ثبت نام در دبیرستان فیض کاشانی جا نمانند.

سایت ثبت نام مدارس فیض کاشانی ۱۴۰۳

بعضی از مدارس، برای راحتی دانش آموزان و والدین دانش آموزان سایتی را جهت ثبت نام دانش آموزان در مدارس راه اندازی می کنند تا والدین دانش آموزان و یا خود دانش آموزان بتوانند در سایت ثبت نام مدارس، مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

 

در این میان، نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که معمولا این مدارس، دارای آزمون های ورودی و مصاحبه می باشند. به همین خاطر دانش آموزان برای شرکت در آزمون های ورودی باید اطلاعات خود را در سایت مدارس ثبت کنند تا مجاز به شرکت در آزمون باشند.

 

با توجه به اینکه دبیرستان دخترانه فیض کاشانی یک دبیرستان مقطع متوسطه دوم هیئت امنایی است و در حال حاضر برای ثبت نام در این مدرسه، نیازی به شرکت در آزمون های ورودی مانند آزمون نمونه دولتی و یا مصاحبه های حضوری نمی باشد، این مدرسه هیچ سایتی را برای ثبت نام دانش آموزان در نظر نگرفته است.

 

لذا دانش آموزان متقاضی ثبت نام در پایه تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم در دبیرستان دخترانه فیض کاشانی ۱۴۰۳ می بایست به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را به صورت حضوری انجام دهند، چرا که مدارس فیض کاشانی، سایتی را برای ثبت نام و یا پیش ثبت نام دانش آموزان متقاضی ثبت نام در این مدارس فراهم نکرده اند.

ثبت نام مدرسه دخترانه فیض کاشانی

نحوه ثبت نام در مدارس مختلف کشور بسته به نوع مدرسه متفاوت است. به طور مثال ثبت نام مدارس آزمون تیزهوشان توسط قبولی در آزمون بوده ولی مدارس هیئت امنایی مانند مدرسه دخترانه فیض کاشانی بدون امتحان و مصاحبه می باشد.

 

لذا دانش آموزانی که متقاضی ثبت نام در دبیرستان فیض کاشانی هستند، می بایست در زمان ثبت نام مدارس به صورت حضوری به دبیرستان فیض کاشانی مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را از طریق مراجعه حضوری به مدرسه انجام دهند.

 

پس از مراجعه دانش آموزان به دبیرستان دخترانه فیض کاشانی، دانش آموزان از لحاظ سوابق تحصیلی بررسی خواهند شد. در صورتی که دانش آموزان واجد شرایط ثبت نام مدارس فیض کاشانی ۱۴۰۳ باشند، می توانند مراحل ثبت نام قطعی خود را در دبیرستان دخترانه دولتی فیض کاشانی انجام دهند.

 

معمولا یکی از شرایطی که برای ثبت نام دانش آموزان پایه تحصیلی دهم در این مدرسه در نظر گرفته می شود، داشتن معدل ۲۰ در پایه های تحصیلی هفتم، هشتم و نهم می باشد.

 

بنابراین، اگرچه که این مدرسه دارای آزمون ورودی و یا مصاحبه حضوری نمی باشد، اما دانش آموزان باید حتما دارای شرایط خاصی که مدرسه برای آن ها در نظر گرفته است، باشند، چرا که دبیرستان دخترانه فیض کاشانی دارای سطح علمی بالایی است و همین موضوع سبب شده است که سخت گیری هایی برای ثبت نام دانش آموزان در این مدرسه وجود داشته باشد./ اندیشه معاصر

ویژگی های کلی مدرسه

مجتمع آموزشی: ملامحسن فیض کاشانی
نام مدرسه: ملامحسن فیض کاشانی
مقطع تحصیلی: دوره دوم متوسطه- نظری
نوع مدرسه :هیات امنایی
استان: تهران
شهر:تهران
منطقه:منطقه ۱۴
تعداد دانش آموز: ۳۵۱
متوسط هر کلاس: ۲۰
سال تاسیس: ۱۳۶۹
جنسیت: دخترانه
مساحت حیاط: ۵۱۸
مساحت بنای آموزشی: ۴۱۸
نوع نیمکت: دونفره
تعداد کلاس: ۱۷

شماره تلفن، آدرس

دبیرستان دوره دوم دخترانه هیات امنایی ملامحسن فیض کاشانی منطقه ۱۴ تهران
استان : تهران
ناحیه : منطقه ۱۴ تهران
آدرس : تهران، بلوار ابوذر، بعد از پل سوم، جنب پارک گلسار
تلفن : (۰۲۱) ۳۳۸۰۰۷۶۳

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط