۱۴:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

مدارس نوساز استان رنگ و بوی معماری اسلامی ایرانی دارد

مدیرکل نوسازی مدارس استان، مدارس نوساز قم را دارای رنگ و بوی معماری اسلامی ایرانی دانست و خاطر نشان کرد: تلاش می کنیم تا نمازخانه های مدارس نوساز با هویت مسجد، برای اهالی محله ها هم قابل استفاده باشد.

مدارس نوساز استان رنگ و بوی معماری اسلامی ایرانی دارد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، احمدرضا اجتهادی در دیدار آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور و امام جمعه قم با ارائه گزارشی از آمار مدرسه سازی در قم بیان کرد: خوشبختانه حضور کم نظیر خیرین و دولت در دو سال گذشته سبب رشد قابل توجه در عرصه مدرسه سازی دیار کریمه اهل بیت (س) شده است.

وی ابراز امیدواری کرد این حضور در سال جاری نیز تداوم داشته باشد و اتفاقات مبارکی را رقم زند.

مدیرکل نوسازی مدارس استان همچنین به موضوع درآمدزایی برای مدارس قم در راستای خودکفایی این فضاهای آموزشی پرداخت و تصریح کرد: احداث فضای تجاری محدود و تأسیس سامانه های تولید برق از انرژی خورشیدی از جمله این برنامه هاست.

اجتهادی با تاکید بر این که تلاش شده تا همه مدارس نوساز قم رنگ و بوی معماری اسلامی ایرانی داشته باشد اظهار کرد: تلاش می کنیم تا نمازخانه های مدارس نوساز با هویت مسجد، قابل استفاده برای عموم مردم باشد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان همچنین با اشاره به در پیش رو بودن برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز استان، از آیت الله اعرافی دعوت کرد تا به عنوان سخنران ویژه در این جشنواره حضور داشته باشد.

مطالب مرتبط