۱۲:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۷

مدارس روز شنبه ۱۸ آذر تعطیل شد/ احتمال تمدید یک هفته ایی تعطیلی مدارس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، با افزایش شاخص آلودگی هوا در روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر ادامه دار بودن تعطیلی مدارس در هفته آینده مطرح شده است . حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت، اظهار کرد: با بروز آلودگی هوا به دلیل اهمی...

تعطیلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، با افزایش شاخص آلودگی هوا در روزهای گذشته شایعاتی مبنی بر ادامه دار بودن تعطیلی مدارس در هفته آینده مطرح شده است .

حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت، اظهار کرد: با بروز آلودگی هوا به دلیل اهمیت سلامت مردم ممکن است که مدارس و حتی ادارات تعطیل شود. الان مدارس را به دلیل بروز آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق تعطیل کرده، زیرا نمی‌شود دانش آموزان را در فضای بسته نگه بداریم، زیرا در سن فعالیت و جنب و جوش هستند.

وی ادامه داد: افراد مسن، بیماران قلبی و ریوی و مادران باردار همچنین گروه‌های در معرض خطر در هنگام بروز آلودگی هوا از تردد در فضای باز پرهیز کنند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت اضافه کرد: میزان آلودگی ذرات معلق در هوا طی یک هفته اخیر در کلانشهر‌ها و به خصوص تهران افزایش پیدا کرده است و وزارت بهداشت متولی سلامت مردم است. اگر میزان آلودگی هوا و ذرات معلق به حدی باشد که سلامتی مردم به خطر بیافتد، اقدامات لازم در این خصوص انجام می‌شود.

وی بیان کرد: در صورت تشدید آلودگی هوا جلسه کمیته اضطرار تشکیل می‌شود و بستگی به شدت آلودگی و غلظت ذرات تصمیم گیری خواهد شد.

فرشیدی همچنین گفت: آگاهی بخشی موضوع مهمی برای کنترل هر بیماری محسوب می‌شود. معتقدیم که با ارتقای سطح دانش سلامت مردم کنترل بیماری‌ها بهبود پیدا می‌کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار