۰۱:۰۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۶

گردشگری ومحیط زیست

محیط زیست/چگونه می توانم از سطل چرخ دار استفاده مجدد یا بازیافت کنم؟

شورای برادفوردتخمین می‌زند که حدود نیمی از این 55000 نفر می‌خواهند سطل چرخ‌دار خود را به‌عنوان یدکی یا برای استفاده‌های دیگر(بازیافت) نگه دارند و شروع به جمع‌آوری نیمی دیگر می‌کنند.

محیط زیست/چگونه می توانم از سطل چرخ دار استفاده مجدد یا بازیافت کنم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،شورای برادفورد شروع به دریافت هزینه برای خدمات رایگان جمع آوری زباله (بازیافت)باغ خود کرده است. تنها حدود یک سوم خانوارهای واجد شرایط ثبت نام کرده اند، بنابراین شورا تخمین می زند که حدود ۵۵۰۰۰ “سطل قهوه ای” دیگر در سراسر منطقه استفاده نمی شود.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

قنداق یا سطل های کمپوست.

سطل های باریافت همچنین برای نگهداری گلدان های گیاهی، عصا، ورقه های پلاستیکی و توری و خرده چوب، ارزان و خشک هستند.من در خانه از سطل های قدیمی برای نگهداری غذای مرغم استفاده می کنم و شوهر شوهرم از آن ها با دریچه دسترسی بریده شده در پایین برای نگهداری هیزم و چند سوخت استفاده می کنند.و آنها فقط برای هیپی‌هایی مانند من نیستند که رشد می‌کنند: من افراد دیگری را می‌شناسم که از آنها برای نگهداری اسباب‌بازی‌های باغچه، تجهیزات ورزشی و کوسن‌های پاسیو در خارج از فصل استفاده می‌کنند.

محیط زیست/چگونه می توانم از سطل چرخ دار استفاده مجدد یا بازیافت کنم؟

محیط زیست/چگونه می توانم از سطل چرخ دار استفاده مجدد یا بازیافت کنم؟

 آنها فقط برخی از ساده ترین و خسته کننده ترین استفاده های مجدد هستند!

دیده‌ام که آنها را از وسط نصف کرده‌اند تا برای کاشت یا چرخ دستی استفاده شوند، و همسایه‌های قدیمی‌ام در لیدز حتی یک بار یک سطل چرخ‌دار قدیمی را به یک چرخ دستی تبدیل کردند!چه ایده های دیگری برای استفاده مجدد از سطل های چرخ دار وجود دارد؟ با یکی چیکار میکنی؟

چرخه‌ها

فرایند استفاده مجدد را می‌توان به سه چرخه تقسیم کرد، یک چرخه برای تولید (بازیافت زباله‌های تولید) و دو چرخه برای دفع محصول (بازیافت محصول و مواد)مرحله تولید محصول، که شامل پردازش و ساخت مواد است، چرخه استفاده مجدد زباله تولید را تشکیل می‌دهد. مواد پسماند صنعتی به همان فرایند تولید بازگردانده شده و مجدداً مورد استفاده قرار می‌گیرند.بازیافت مواد و محصولات و کالاها می‌تواند به دو شکل به‌یافت و بدیافت صورت بگیرد. به‌یافت فرایند استفاده مجدد و گاه خلاقانه از مواد زائد برای ایجاد محصولی با ارزش یا کیفیت بالاتر است.بدیافت فرایند تبدیل مواد زائد یا محصولات بی‌فایده به مواد جدید یا محصولاتی با کیفیت کمتر و عملکرد پایین‌تر است. یک نمونه روشن، استفاده مجدد پلاستیک است که طی آن پلاستیک با درجه کیفیت پایین‌تر بدست می‌آید.پیش‌یافت هم عبارت است از کاهش زباله بواسطه اجتناب از خرید یا استفاده از چیزهایی که منجر به تولید زباله در خانه یا محل کار می‌شوند، یا حتی الامکان خرید چیزهایی که بتوان از آنها در جایی دیگر مجدداً بهره جست.

تبدیل زباله به سوخت

تبدیل زباله به سوخت به عملی گفته می‌شود که زباله‌های بی‌ارزش طی مراحلی به ماده‌هایی تبدیل می‌شود که به عنوان سوخت به کار می‌روند. این عمل استفاده مجدد فواید و ضررهایی دارد: فایده آن این است که از سوختن انرژی‌های فسیلی جلوگیری می‌کند. ضرر آن هم این است که با سوختنش به عنوان سوخت هوا را آلوده می‌کند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط