محمد هاشمی: به سید حسن خمینی نامه نوشتم که کاندیدا نشود

سید حسن خمینی که از او به عنوان یکی از کاندیدا های احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نام برده می‌شد، چند روز قبل علام کرد که پس از مشورت با رهبر معظم انقلاب تصمیم گرفته است از حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا خودداری کند. در همین رابطه، محمد هاشمی عضو سابق حزب […]

سید حسن خمینی که از او به عنوان یکی از کاندیدا های احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ نام برده می‌شد، چند روز قبل علام کرد که پس از مشورت با رهبر معظم انقلاب تصمیم گرفته است از حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا خودداری کند.

در همین رابطه، محمد هاشمی عضو سابق حزب کارگزاران در گفت‌وگو با مشرق درباره انتخابات ۱۴۰۰ گفته است: اگر حسن خمینی رئیس‌جمهور می‌شد با این فرهنگی که در رسانه‌ها حاکم است او را سیبل می‌کردند.

وی افزود: مشکلات کشور روی دوش رئیس‌جمهور است، شما امروز می‌بینید که بیشتر از آن‌که دولت روحانی نقد شود؛ خود ایشان مورد فشار جامعه است.

محمد هاشمی تصریح کرد: من برای سیدحسن خمینی نامه نوشتم که نامزد انتخابات نشود و به چند دلیل مخالف بودم که ایشان نامزد انتخابات شود. حاج حسن آقا وابسته به بیت امام(ره) هستند و شرایط امروز کشور نیز سخت است. رئیس‌جمهور شدن او نمی‌توانست شرایط را عوض کند.

برادر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی خاطر نشان کرده است: آن‌هایی که حسن خمینی را نامزد کرده بودند می‌خواستند برای او معاون قوی بگذارند و دولت او را مدیریت کنند.

افکار