اجتماعی

محمد اسدی برای بازنشستگان تامین اجتماعی خبر مهمی داد

محمد اسدی (رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین‌اجتماعی کشور) در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی، گفت: با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این باره صحبت کردیم که وی قول مساعدت

محمد اسدی برای بازنشستگان تامین اجتماعی خبر مهمی داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اینتیتر محمد اسدی (رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین‌اجتماعی کشور) در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی، گفت: با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این باره صحبت کردیم که وی قول مساعدت برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

محمد اسدی برای بازنشستگان  تامین اجتماعی خبر مهمی داد

محمد اسدی (رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین‌اجتماعی کشور) در خصوص همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی، گفت: با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این باره صحبت کردیم که وی قول مساعدت و همکاری در این باره را داده اما از آنجایی‌که مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در ماموریت اداری خارج از کشور به سر می‌برد، منتظریم به‌محض بازگشت آقای موسوی با وی جلسه داشته و کار را برای بازنشستگان تامین‌اجتماعی نیز آغاز کنیم.

بازنشستگان

محمد اسدی برای بازنشستگان تامین اجتماعی خبر مهمی داد

وی تصریح کرد: بازنشستگان عزیز تامین‌اجتماعی اطمینان داشته باشند که کانون عالی مصرانه پیگیر این موضوع است و از حقوق بازنشستگان کوتاه نخواهد آمد تا متناسب‌سازی حقوق برای بازنشستگانی که مشمول آن‌ها می‌شود نیز اجرایی شود.

محمد اسدی افزود: با توجه به اینکه در مصوبه دولت محل تامین منابع متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان دولتی و تامین‌اجتماعی متفاوت است، باید در این باره پیگیری‌های لازم برای بازنشستگان تامین ‌اجتماعی را انجام دهیم.

رییس کانون عالی کارگران بازنشسته تامین‌اجتماعی کشور خاطرنشان کرد: از دولت و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مصرانه می‌خواهیم که ترتیبی اتخاذ کنند تا تبعیضی بین بازنشستگان تامین‌اجتماعی و دولتی ایجاد نشود؛ چراکه در مصوبه دولت محل تامین بودجه متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی پیش‌بینی شده است.

وی تصریح کرد: اوایل هفته آینده نتیجه نهایی را مشخص و به بازنشستگان تامین‌اجتماعی اعلام می‌کنیم.

وزیر کار گفت: بر اساس قانون برنامه احکام بازنشستگان در صندوق بازنشستگی کشور، فولاد و تامین اجتماعی را صادر می کنیم هم منابع علی الحساب را هم دولت برای بخشی از صندوق ها تامین کرده است.

صولت مرتضوی در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره ابلاغ قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان گفت: خوشبختانه قانون برنامه ابلاغ شد و بر اساس قانون برنامه احکام بازنشستگان در صندوق بازنشستگی کشور، فولاد و تامین اجتماعی را صادر می کنیم هم منابع علی الحساب را هم دولت برای بخشی از صندوق ها تامین کرده است.

وی افزود: برای تامین اجتماعی هم قرار بود امروز چون قانون گفته از محل فروش سهام شرکت ها به محض اینکه منابعش بیاید پرداخت می کنیم دستور امروز آقای مخبر این بود که با قید فوریت تامین منابع شود امیدواریم شرمنده بازنشستگان نشویم.

وزیر کار گفت: آنچه قانون و مصوبه دولت است به عنوان علی الحساب تامین و پرداخت می شود احکام را هم به مرور صادر می‌کنیم و بعد از آن هم معادل احکام پرداخت می‌شود و حقوق آنهایی که کمتر یا بیشتر حقوق می گرفتند اصلاح می‌شود و کار پیش خواهد رفت.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : اینتیتر

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

مجیدنجارباشی

پاسخ دادن

18 تیر 1403


با سلام. مسولین محترم بیمه تامین اجتماعی. مجلس.دولت. بازنشسته تامین اجتماعی بااین حقوق ها. 80 درصد حقوق رابابت اجاره خانه آنهم در حاشیه شهر پرداخت می‌کند. چ ب امرارمعاش بااین گرونی هرروزه. استدعادارم فکری بحال ماشود. انشالله ب گوش مسولین برسد. باتشکر