مجموعه تفسیر همراه در ماه مبارک رمضان رونمایی می‌شود

مجموعه تفسیر همراه در ماه مبارک رمضان رونمایی می‌شود حجت‌الاسلام ارزانی، با اشاره به برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ماه مبارک رمضان، از رونمایی مجموعه تفسیر همراه خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به برنامه‌های کانون‌های فرهنگی […]

مجموعه تفسیر همراه در ماه مبارک رمضان رونمایی می‌شود

مجموعه تفسیر همراه در ماه مبارک رمضان رونمایی می‌شود

حجت‌الاسلام ارزانی، با اشاره به برنامه‌های ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ماه مبارک رمضان، از رونمایی مجموعه تفسیر همراه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام حبیب رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با اشاره به برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در ماه مبارک رمضان اظهار کرد: بر اساس شرایط استان‌ها و مناطق کشور سلسله فعالیت‌های ستاد فهما استمرار خواهد یافت، اما عمده تمرکز ما نسبت به سلسله برنامه‌ها و پویش‌های مجازی شکل گرفته است.
رئیس ستاد فهما در ادامه به طرح «تلاوت نور» اشاره کرد و افزود: بیش از دو دهه است که این طرح در سطح مساجد کشور برگزار می‌شود و اکنون در آستانه دهه سوم همزمان با ماه مبارک رمضان در نظر گرفتیم تا دستاورد سال‌ها اجرای این طرح قرآنی را رونمایی کنیم.
حجت‌الاسلام ارزانی گفت: در این راستا ۳۰ مجلد در قطع پالتویی و ۴ مجلد در قطع وزیری از طرح تلاوت نور شامل تفسیر و ارائه نکات از یکی از آیات منتخب در هر صفحه از قرآن کریم که به خط عثمان طه نگارش شده، ذیل طرح ملی تلاوت نور در ولادت امام حسن مجتبی (ع) در ماه مبارک رمضان رونمایی خواهد شد.
رئیس ستاد فهما تصریح کرد: این مجموعه دست‌مایه خوبی به ویژه برای روزهای مبارک ماه رمضان است چراکه رمضان بنا بر حدیثی از امام محمدباقر (ع) بهار قرآن است چنانچه فرمود: «لِکلِّ شَیْءٍ رَبیعٌ وَ رَبیعُ الْقُرْآنِ شَهْرُ رَمَضانَ» (امام باقر – علیه السّلام – فرمود: هر چیزی بهاری دارد و بهار قرآن، ماه رمضان است».
وی با بیان اینکه تفسیر و شرح نکات یک آیه منتخب از قرآن رویکردی در راستای عجین شدن هرچه بیشتر آحاد مردم با کلام‌الله مجید است، افزود: مقام معظم رهبری (مدظله العالی) همواره تاکید بر این مهم داشتند که قرآن باید وارد زندگی افراد شود؛ با توجه به تاکید معظم‌له، ارائه و اجرای طرح‌هایی در این قالب فرصتی برای آشنایی اقشار مختلف مردم با مضامین قرآنی تلقی می‌شود؛ به ویژه برای جوانان که امام صادق (ع) در رابطه با انس با قرآن در ایام جوانی فرمود: «امام صادق (ع) فرمود: هر کس در حال جوانی قرآن بخواند و با ایمان هم باشد، قرآن با گوشت و خونش عجین شده، و خدای عز و جل او را با فرشتگان پیغام‌برنده و نیک‌رفتارش رفیق کند، و قرآن برای او در روز قیامت پرده و مانعی در مقابل دوزخ خواهد بود، و می‌گوید: بار پروردگارا! هر کارگری به مزد کار خویش‏ رسیده جز آن‌که برای خواندن من تلاش کرده است، پس گرامی‌‏ترین عطاهای خود را به او برسان».
رئیس ستاد فهما ادامه داد: حفظ جان انسان مسئله مهمی است که در روایات نیز به آن اشاره شده است، در حال حاضر کرونا در کشور ریشه دوانده است و طبیعتاً عموم فعالیت‌های حضوری در مساجد تعطیل است اما این به معنای آن نیست که این سلسله برنامه‌ها در قالب دیگر یعنی فضای مجازی برقرار نباشد، بر همین اساس ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد بسیاری از فعالیت‌های قرآنی خود را در قالب برگزاری پویش‌ها و مسابقات در بستر فضای مجازی تداوم می‌بخشد.

مهر