۰۲:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

مجلس یازدهم پیمانکاران را بالاخره جمع می کند؟ قرارداد نیروهای شرکتی کی رسمی می شوند

بررسی و رفع ایراد طرح ساماندهی استخدام در دستور کار این هفته مجلس شورا قرار دارد.

ساماندهی کارکنان دولت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،طرح ساماندهی کارکنان دولت  دوباره  در دستور قرار گرفت . قرار است طرح ساماندهی کارکنان دولت یکشنبه در کمیسیون اجتماعی بررسی شود. طرح ساماندهی نیروهای شرکتی و پیمانکاری در بخش های دولتی با وجود تصویب نمایندگان، گرفتار پاس کاری بین مجمع تشخیص مصلحت و مجلس، دولت و شورای نگهبان  ماند و سرنوشت ان در هاله ای از ابهام قرار گفت .طرح ساماندهی کارکنان دولت  با اعلام ابهاماتی از سوی  شورای نگهبان چندبار به مجلس برگشت تا اصلاح شود  طرح ساماندهی کارکنان پس از چند سال و تصویب نهایی در مجلس  مغایر با سیاست های کلی نظام تشخیص داده شده است

بررسی و رفع ایراد طرح ساماندهی استخدام در دستور کار این هفته مجلس شورا قرار دارد.

رفع ایرادات طرح ساماندهی و همچنین متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در دستور کار این هفته کمیسیون اجتماعی مجلس قرار دارد؛ ظاهراً قرار است نشست متناسب‌سازی با حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، روز سه شنبه در کمیسیون اجتماعی برگزار شود.

در عین حال، قرار است نشستی با حضور اعضای هیات عالی نظارت مجمع تشخیص با هدف رفع ایرادات طرح ساماندهی برگزار شود؛ این نشست احتمالاً آخرین نشست مجلس یازدهم در ارتباط با طرح ساماندهی‌ست و سوال این است که آیا این جلسه به هدف خود یا همان اقناع هیات عالی نظارت دست پیدا می‌کند؟ آیا بالاخره مجلس یازدهم خواهد توانست مقدمات حذف پیمانکاران نیروی انسانی را فراهم سازد؟

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط