۱۶:۴۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

اجتماعی

مبنای طراحی سوالات امتحان نهایی بر اساس سختی و دشواری نیست!

رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش گفت: برای برگزاری آزمون نیازی به اینترنت نیست و در زمان برگزاری امتحان نهایی اینترنت قطع نخواهد شد.

لغو امتحانات در تاریخ های ۳۰ و ۳۱ اردیبهشت چه داستانی پشتش بود؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به نقل از خبرگزاری دانشجو رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش گفت: برای برگزاری آزمون نیازی به اینترنت نیست و در زمان برگزاری امتحان نهایی اینترنت قطع نخواهد شد.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

اینترنت زمان امتحان نهایی قطع میشود!

محسن زارعی، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش در پاسخ به دانشجو گفت: برخی از سوالات از سطوح شناختی طراحی میشوند که برای همه دانش آموزان قابل فهم و پاسخ دادن است.طراحان سوال آزمون نهایی از تمام مناطق به خصوص مناطق کم برخوردار هستند
برای برگزاری آزمون نیازی به اینترنت نیست و در زمان برگزاری امتحان نهایی اینترنت قطع نخواهد شد.

 مبنای طراحی سوالات  امتحان نهایی بر اساس سختی و دشواری نیست!

مبنای طراحی سوالات امتحان نهایی بر اساس سختی و دشواری نیست!

آزمون‌های نهایی خرداد ۱۴۰۳ از پایان اردیبهشت آغاز می‌شود و تا بیست و نهم خرداد ادامه دارد که برنامه این آزمون‌ها توسط وزارت آموزش و پرورش اعلام شده است.آزمون نهایی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم روزانه، بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلب آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم آموزش متوسطه و متقاضیان ایجاد سابقه تحصیلی و ترمیم نمره (شاخه‌های نظری، فنی و حرفه‌ای و کاردانش) نوبت خرداد سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از سی و یکم اردیبهشت آغاز می‌شود و تا بیست و نهم خرداد ادامه خواهد داشت.

درصدهای فوق امتحان  ، مصوب جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو است. این درصدها مرتبط با گروه‌های آزمایشی اصلی و سهم سابقه تحصیلی در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی متفاوت است.

همچنین معیار سنجش سوابق تحصیلی، تراز کسب شده براساس نمرات است، نه خود نمره. پس اگر در یک آزمون نمره خوبی کسب نکرده‌اید، نگران نباشید، زیرا ممکن است تمام دانش‌آموزان به دلیل ضریب سختی بالای پرسش در آن درس، عملکرد خوبی نداشته باشند و این موضوع باعث شود در نهایت، تراز شما نسبت به سایرین مطلوب باشد.

نحوه دریافت کارت ورود به جلسه آزمون

قبل از شروع امتحان  و آزمون، برای دانش‌آموزان کارت ورود به جلسه صادر می‌شود و شرکت‌کنندگان باید در زمان مقرر با مراجعه به سامانه my.medu.ir این کارت را دریافت کنند، دانش‌آموزان در جلسه آزمون باید این کارت را با خود به همراه داشته باشند، تاریخ و ساعت آزمون و آدرس حوزه روی این کارت درج شده است. همچنین لازم است دانش‌آموزان در هنگام ورود به جلسه، مدرک شناسایی عکس‌دار به همراه داشته باشند و در صورتی که دانش‌آموزی به دلیل شرایط سنی، مدرک شناسایی عکس‌دار نداشته باشد، کارت ورود به جلسه آزمون وی توسط مدیر مدرسه محل تحصیل تأیید شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط