اجتماعی

مبالغ متناسب سازی حقوق بازنشستگان ،طبیعتا طبق مر قانون متفاوت خواهد بود

حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغلان هم‌طراز و مشابه در هر دستگاه اجرایی می باشد ، بنابراین مبالغ منناسب سازی

مبالغ متناسب سازی حقوق بازنشستگان ،طبیعتا طبق مر قانون متفاوت خواهد بود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از جارنیوز حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغلان هم‌طراز و مشابه در هر دستگاه اجرایی می باشد ، بنابراین مبالغ منناسب سازی برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

مبالغ متناسب سازی ،طبیعتا طبق مر قانون متفاوت خواهد بود

واریز ما به التفاوت ۲ میلیون تومانی با حقوق بازنشستگان از این ماه
میانگین افزایش ناشی از همسان سازی حقوق بازنشستگان چقدر است ؟پیرو سوالات مکرر بازنشستگان عزیز پیرامون مبلغ افزایش حاصل از مرحله اول همسان سازی در گروه های مختلف به اطلاع می رساند :

همانگونه که مستحضرید با عنایت به جزء ۱ بند (ر) ماده ۲۸ قانون برنامه هفتم پیشرفت مصوب و ابلاغی توسط مجلس شورای اسلامی به دولت و قانون بودجه سال ۱۴۰۳، در تیرماه سال‌ جاری به صورت علی الحساب ماهیانه مبلغ یک میلیون تومان بحساب بازنشستگان معزز کشوری ولشکری و فولاد واریز شد. و این واریزی تا زمان تصویب آیین نامه متناسب سازی و جداول آن در هیات وزیران ادامه خواهد داشت.

تا زمانی که آیین نامه همسان سازی در هیأت دولت تصویب و برای اجرا ابلاغ نشود هر گونه اظهار نظر پیرامون مبلغ تخصیصی متناسب سازی به هر گروه از بازنشستگان کشوری و لشکری گمانه زنی و از درجه اعتبار ساقط است.

حقوق

مبالغ متناسب سازی حقوق بازنشستگان ،طبیعتا طبق مر قانون متفاوت خواهد بود

با توجه به اینکه ملاک محاسبه ۴۰ درصد از مابه التفاوت حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغلان هم‌طراز و مشابه در هر دستگاه اجرایی می باشد ، بنابراین مبالغ منناسب سازی ،طبیعتا طبق مر قانون متفاوت خواهد بود.

اما به صورت تقریبی در گروه های مختلف ۴۰ درصد تفاوت مبلغی به صورت میانگین حدود ۲ میلیون تومان خواهد بود که برای بازنشستگان هر دستگاه اجرایی متفاوت خواهد بود.

وی با بیان اینکه یک فرد بعد از بازنشستگی دوباره به آغوش خانواده خود باز می‌گردد، افزود: در دانشگاه محقق اردبیلی تلاش ما برای رفاه حال این عزیزان است و هر امکانات و تسهیلاتی که از دستمان برآید، برای بازنشستگان عزیز فراهم می‌کنیم.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی بازنشستگان را سرمایه‌های ارزشمند جامعه دانست و تصریح کرد: خانواده نیز یکی از ارزشمندترین نهادهای انسانی است و شالوده‌ حیات اجتماعی محسوب می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا مصلح‌نیا مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه رشد، بالندگی و شکوه انسان در بستر تجلیل و گرامیداشت است، گفت: مهرورزی، منزلت و کرامت بزرگان را حفظ کردن، رشد، آبادانی و تمدن را به همراه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه پیشرفت و آبادانی ایران اسلامی در سایه سال‌ها تلاش و مجاهدت بازنشستگان عزیز اتفاق افتاده است، ادامه داد: در دانشگاه محقق اردبیلی نیز تلاش مدیریت دانشگاه بر این است تا امکانات مختصر دانشگاه در میان همه این خانواده بزرگ قرار گیرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی همچنین با اشاره به برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری در جمعه این هفته، گفت: امید می‌رود روز جمعه با دعای بزرگان و انتخاب مردم بهترین سرنوشت برای کشور رقم بخورد

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : جارنیوز

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

اسد

پاسخ دادن

19 تیر 1403


دولت پیشاپبش پول را گرفته گویا منتظر بودجه دیگری چرا به بهانه هیئت دولت احکام را نمی زنی بی منظور بی تفاوت