۲۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

مبارزه دیدنی شیردریایی با اختاپوس در وسط دریا+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در روز ۱۶ نوامبر در جزیره ونکوور  در حالی که هوا تاریک بود “لیندسی برایانت” متوجه یک شیر دریایی شد که در وضعیت بدی قرار گرفته است. برایانت پس از بررسی متوجه شد که شیر دریایی در یک روی...

مبارزه دیدنی شیردریایی با اختاپوس در وسط دریا+ فیلم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در روز ۱۶ نوامبر در جزیره ونکوور  در حالی که هوا تاریک بود “لیندسی برایانت” متوجه یک شیر دریایی شد که در وضعیت بدی قرار گرفته است. برایانت پس از بررسی متوجه شد که شیر دریایی در یک رویارویی غیرمنتظره در زیر آب با یک اختاپوس در حال مبارزه است.

 

 

ویژگی های اختاپوس

شیردریایی روی کاغذ و بر اساس اندازه، دارای ضربات سنگین ​​است. با این حال، دومی نیز دارای هشت شاخک است که آن را به یک نیروی قابل محاسبه تبدیل می کند. اختاپوس، موجودی است که مظهر اسرار اعماق دریا بشمار می رود. این موجود به دلیل مهارت‌های شکار استثنایی، هوش بی‌نظیر و سازگاری قابل‌توجهش شناخته می شود. اختاپوس با بدن نرم و بدون استخوان خود و کوله باری از حقه های پنهان در هشت بازویش، اقیانوس را در می نوردد.

یکی از خارق‌العاده‌ترین مهارت‌های اختاپوس در شکار، توانایی و سرعت آن در تغییر رنگ و بافت است که به آن امکان می دهد تا در محیط اطرافش استتار کند. این تکنیک استتار دو مزیت دارد: فرار از دست شکارچیان و کمین کردن برای طعمه. وقتی صحبت از رژیم غذایی می شود، اختاپوس یک شکارچی گوشتخوار است. انواع موجودات دریایی از جمله سخت پوستان، ماهی ها و نرم تنان را شکار می کند. اختاپوس با استفاده از منقار تیز و قدرتمند خود می تواند پوسته های باز را بشکند تا به گوشت نرم داخل آن دسترسی پیدا کند. از نظر اندازه، اختاپوس ها تنوع قابل توجهی از خود نشان می دهند. در حالی که برخی از گونه‌ها نسبتاً کوچک هستند و طول گوشته آن‌ها چند اینچ است، برخی دیگر مانند اختاپوس غول‌پیکر اقیانوس آرام می‌توانند به طول بیش از ۱۶ فوت برسند.

ویژگی های شیرهای دریایی

شیرهای دریایی، پستانداران دریایی کاریزماتیک با بدن‌های براق و شخصیت‌های بازیگوش، شکارچیان ماهر در آب‌های ساحلی هستند. مهارت های شکار، رژیم غذایی و اندازه آنها به موفقیت آنها به عنوان شکارچیان چابک کمک می کند. آنها به چابکی و سرعت خود در آب شهرت دارند. شیرهای دریایی بدن های ساده و باله های قدرتمندی دارند که به آنها اجازه می دهد به راحتی در اقیانوس حرکت کنند.

مهارت شنای شیرهای دریایی به آنها اجازه می دهد تا طیف متنوعی از طعمه ها از جمله ماهی، ماهی مرکب و حتی پستانداران دریایی کوچکتر را شکار کنند. اغلب مشاهده می‌شود که شیرهای دریایی در حین تعقیب و گرفتن طعمه خود حرکات آکروباتیک از خود نشان می‌دهند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار