لیونل مسی در بازار چند؟

لیونل مسی در بین ۳ بازیکن گران قیمت فوتبال آرژانتین هم نیست!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در دنیای فوتبال وقتی صحبت از بهترین‌ها می‌شود ناغافل سر به سمت لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی می‌چرخد. او با کسب ۷ توپ طلا توانسته ارزش واقعی خودش در فوتبال مدرن را به رخ بکشد. البته که این تمام ماجرا نیست چرا اگر مباحث مالی هم در میان باشد، باز لئو حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت. همین حالا مسی با ثروتی معادل ۶۰۰ میلیون دلار، یکی از ورزشکاران ثروتمند دنیا محسوب می‌شود، اما جالب آنکه نه آن دستاورد‌های فوتبالی و نه این ثروت هنگفتش، هیچ‌کدام تاثیری روی قیمت این روز‌های این بازیکن در بازار، خاصه در سایت مرجعی همچون ترانسفرمارکت ندارد. به عبارت ساده‌تر در گزاره‌ای نه چندان باورپذیر، مسی دیگر گران‌قیمت‌ترین بازیکن آرژانتین نیست. او حتی در رده دوم و یا سوم هم قرار ندارد!

​بدون تردید لیونل مسی یکی از بهترین‌های تاریخ است. او با کسب ۷ توپ طلا و قهرمانی در جام جهانی توانسته برای همیشه نامش را در دنیای فوتبال حک کرده و اثرش را به صورت ملموسی به جا بگذارد. مسی در کنار این موارد، بهترین گلزن تاریخ باشگاه بارسلونا و تیم ملی آرژانتین هم محسوب می‌شود. هرچند تمامی این موارد، به آن معنی نیست که او باید حتما همین روز‌ها گران‌ترین بازیکن تیم ملی آرژانتین هم باشد. فعلا این عنوان، یعنی گران‌قیمت‌ترین بازیکن آرژانتین در اختیار لائوتارو مارتینس است. مهاجم ۲۶ ساله‌ای که این روز‌ها برای اینتر بازی می‌کند، در بازار رقم ۹۰.۵ میلیون دلار قیمت خورده است. او یکی از مستعدترین مهاجمان جوان رو به رشد در دنیای فوتبال و بسیاری باور دارند ادامه مسیر او در مستطیل سبز روشن است.

شاید این موضوع که لائوتارو بالاتر از مسی در این رده‌بندی قرار گرفته چندان موضوع عجیبی نباشد؛ مساله وقتی عجیب می‌شود که قیمت این روز‌های لیونل مسی کمتر از نصف لائوتارو و معادل ۳۷.۲ میلیون دلار برآورد شده. با توجه به کارنامه و کارآیی این ۲ بازیکن، رقم مورد اشاره چندان منصفانه به نظر نمی‌رسد، اما بازار، نه کارنامه، بلکه به سن و سال اعتقاد و اعتماد بیشتری دارد. به همین خاطر این روزها، قیمت جوانانی که چهره می‌شوند از ستاره‌های قدیمی بیشتر شده.

مسی در بین آرژانتینی‌های کنونی حتی در رده دوم و سوم هم قرار نگرفته. انزو فرناندس، هافبک تیم چلسی با ۸۵.۲ میلیون دلار در رده دوم است و الکسیس مک‌آلیستر، بازیکن این روز‌های لیورپول هم با ۶۹.۲ میلیون دلار در رده سوم قرار گرفته. اطلاعات موجود، داستانی متفاوت از نسل جدید فوتبال مخابره می‌کنند و آن‌ها در آرزوی فتح این رشته پرطرفدار هستند. درخشش مسی تمام نشده، اما او در بازار، رقابت را به ستاره‌های جوان‌تر واگذار کرده است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.