ساعت :

لیزینگ فرهنگیان طلا + راهنمای خرید طلای لیزینگی

فرهنگیان عزیز برای اطلاع از قیمت طلای لیزینگی و نحوه خرید با اندیشه معاصر همراه باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، برای خرید لیزینگ فرهنگیان طلا اینجا کلیک کنید. لیزینگ فرهنگیان فرصتی برای خرید اقساطی معلمان و فرهنگیان عزیز است. با توجه به شرایط اقتصادی و وضعیت معیشت فرهنگیان سایت لیزینگ برای خرید اقساطی خودرو، لوازم خانگی، طلا و … راه اندازی شد. فرهنگیان عزیز برای اطلاع از قیمت طلای لیزینگی و نحوه خرید با اندیشه معاصر همراه باشند.

لیزینگ فرهنگیان خرید طلا اینجا

راهنمای خرید در سامانه لیزینگ فرهنگیان

شرایط فروش خودرو

 • ثبت نام فقط از طریق سامانه اینترنتی شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان امکان پذیر می باشد.
 • هر یک از متقاضیان می بایست مبلغ پیش پرداخت را فقط از طریق درگاه اینترنتی به حساب شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان واریز و ثبت نام خود را تکمیل نمایند .  پس از پرداخت وجه، مبلغ پرداختی قابل ویرایش نمی باشد.
 • انصراف لوازم خانگی فقط ظرف سه روز پس از خرید توسط خریدار امکان پذیر می باشد.
 • هر شناسه خرید دریافتی برای یک بار استفاده از تسهیلات می باشد و امکان صدور مجدد آن نیز پس از استفاده آن موجود نیست. در صورتی که نیاز به چندین محصول دارید، حتماً تمامی محصولات را با هم انتخاب نمایید و سپس برای پرداخت آنها اقدام نمایید.
 • مسئولیت درج آدرس محل سکونت بر عهده مشتری می باشد، بنابراین در صورت عودت کالا و یا مدارک خودرو به علت درج اشتباه آدرس ، تاخیر در دریافت و کلیه هزینه ها بابت ارسال مجدد بر عهده مشتری می باشد.
 • قیمت خودروها  بر مبنای قیمتهای جدید خودروساز و به صورت علی الحساب بوده و ملاک محاسبه قیمت قطعی خودرو و هزینه های جانبی ، مبلغ مندرج در فاکتور فروش شرکت سازنده خودرو می باشد .
 • با توجه به مفاد قرارداد منعقده و رویه جاری شرکت خودروساز ، تحویل خودرو از طریق نمایندگیهای مجاز شرکت فروشنده در سراسرکشور و حسب مورد خواهد بود .
 • حداکثر مدت زمان نگهداری و توقف خودرو در پارکینگ یک هفته از تاریخ تحویل خودرو به نمایندگی می باشد و در صورت عدم مراجعه متقاضی بیش از مدت مذکور هزینه پارکینگ مازاد بر یک هفته به عهده متقاضی خواهد بود .
 • متقاضیان می بایست قبل از تحویل خودرو از نمایندگی ، از خودرو بازدید دقیق داشته و در صورت مشاهده هر گونه اشکال از تحویل گرفتن آن خودداری نمایند .
 • متقاضیان میتوانند با انتخاب گزینه مربوط به بیمه بدنه در زمان ثبت نام اینترنتی با استفاده از تخفیف ویژه بیمه معلم با مبالغ بسیار ناچیز ، نسبت به خرید بیمه بدنه  (شامل خطرات اصلی:تصادف،آتش سوزی و سرقت کلی و همچنین پوشش تکمیلی: سرقت درجای تمام قطعات،شکست شیشه به تنهایی و به عللی غیرازخطرات اصلی،خسارت ناشی از بلایای طبیعی،اسیدپاشی،رنگ و موادشیمیایی) اقدام نمایند لازم به ذکر است مدارک بیمه بدنه از طریق پست به آدرس اعلامی متقاضی ارسال می گردد .

شرایط ثبت نام تسهیلات لوازم خانگی و کالای دیجیتال

 •       فرهنگیان عزیز قبل از هر اقدامی با مراجعه به سایت شرکت از اقلام لوازم خانگی و قیمتهای مربوطه اطلاع حاصل نموده و از ادارات کل (اداره تعاون و رفاه) “شناسه خرید” را جهت بهره برداری از این تسهیلات دریافت کنند.
 •      وام مربوطه متناسب با کالاهای مورد نظر و سبد انتخابی، حداکثر تا سقف ۲۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال (بیست میلیون تومان) به صورت خودکار از طریق سیستم لیزینگ منظور خواهد شد.
 •        کارمزد تسهیلات اعطائی ۱۵% سالانه با اقساط ۳۶ ماهه (دوماه تنفس / ۳۴ قسط) می باشد .
 •       با توجه به محدودیت در مدل و رنگ لوازم خانگی سیستم به طور خودکار اولویت انتخاب و تخصیص را مطابق با زمان ثبت نام و نهایی کردن آن توسط خریدار قرار می دهد . (بدیهی است انتخاب و خرید زودتر دارای اولویت تخصیص کالا می باشد)
 •      میزان پیش پرداخت پنج درصد مبلغ کل خرید (پس از تخفیف) می باشد.
 •       خریدار می بایست هنگام تحویل کالا از تحویل دهنده ، فاکتور فروش دریافت نماید و برگ تحویل را امضا و تاریخ تحویل را در آن درج کند .
 •     زمان تحویل ۳۰روز پس از تحویل مدارک کامل به شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان می باشد.
 •        هزینه حمل تا درب منزل (پیاده روی نشانی محل سکونت) آدرس اول خریدار رایگان می باشد
 •       کالاهای تحویلی دارای دوره گارانتی اعلامی از سوی فروشنده بوده و وجهی بعنوان هزینه نصب دریافت نخواهد شد. (هزینه ایاب و ذهاب نصاب به عهده خریدار می باشد)
 •  (گارانتی و خدمات پس از فروش به عهده شرکت سازنده می باشد)
 •  کالاهای خریداری شده باید سالم تحویل گردد و خریدار هنگام تحویل می بایست دقت نماید تا کالای معیوب تحویل نشود و مسئولیت این امر با خریدار می باشد.

لیزینگ چیست؟

Lease لغت انگلیسی و به معنی اجاره دادن یا کرایه کردن است و درعمل ویژگی اصلی آن این است که حق مالکیت مورد اجاره در دست موجر و حق استفاده از آن در اختیار مستاجر قرار دارد.

در ایران لیزینگ در چهارچوب قرارداد اجاره به شرط تملیک منعقد و به مرحله اجرا گذاشته میشود و طی آن حق استفاده از دارایی برای مدت معین به مستاجر واگذار و در پایان مدت قرارداد مالکیت مورد اجاره به مستاجر منتقل می گردد. 

حال این گونه معاملات معمولاً در دو موقعیت کسب و کار شکل می گیرد . شرکت لیزینگ تخصصی که از زیر  مجموعه یک شرکت تولیدکننده است و وظیفه این نوع شرکت نفوذ هر چه بیشتر کالاهای تولیدکننده خاص در بازار است. این نوع لیزینگ از توان تولیدکننده در فروش اعتباری محصول سود می جوید.

 نوع دیگر شرکت های لیزینگ مالی یا اعتباری است که از زیر مجموعه موسسات مالی  اعتباری یا بانکها شکل می گیرد و یکی از شرکت های تابعه آنها قلمداد می شود . در این حالت معمولاً توان مالی بانک یا موسسات مالی و اعتباری پشتوانه فعالیت های این گونه شرکت ها خواهد بود. این نوع از شرکت های لیزینگی در تمام زمینه های اقتصادی که دارای بازدهی مناسب باشند فعالیت می کنند و هدف در این نوع شرکت ها کسب بالاترین نرخ سودآوری است.

 با کمی دقت در عملکرد شرکت لیزینگ و رفاه فرهنگیان می توان متوجه شد که در قالب هیچ یک از دو نمودار فوق نمی گنجد زیرا در راس هرم و یا بعبارت دیگر سهامداران شرکت نه بانک هستند و نه تولیدکننده و خریداران مورد نظر در نمودار فوق با متقاضیان لیزینگ و رفاه فرهنگیان تفاوت دارند. همانطور که از اسم شرکت بر می آید این شرکت در خدمت فرهنگیان عزیز کشور بوده و می باشد و خریداران همان سهامداران شرکت بوده و شرکت سعی در تامین خواسته های آنها داشته و دارد. لذا اگر بخواهیم نموداری برای چگونگی شکل گیری خدمات در لیزینگ و رفاه فرهنگیان ترسیم کنیم بشکل زیر خواهد بود.

تاریخچه صنعت لیزینگ :

لیزینگ دارای تاریخ و سابقه ای کهن و چند هزار ساله است. شاید نتوان زمان دقیق و مشخصی برای سرآغاز کاربرد عملیات اجاره در زندگی بشر یافت. ولی بر مبنای آنچه که از متون باستانی بدست آمده است، اقوام ایلامی و سومری در حدود ۲۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح به نوعی اجاره داری ساده زمین، گاو، آب و تجهیزات کشاورزی می پرداخته اند. تقسیم بندی دوگانه لیزینگ به عملیاتی و مالی اولین بار در دوران رم باستان صورت گرفت. در قرون وسطی اجاره داری کشتیهای تجاری به عنوان یک رشته مهم در مبادلات اعتباری بین مردم مرسوم گردید.

اولین شرکت مدرن و مستقل صنعت لیزینگ در سال ۱۹۵۲ در شهر سانفرانسیسکو تاسیس شد که تاکنون با نام شرکت بین المللی لیزینگ ایالات متحده به فعالیت ادامه داده است. تاسیس این شرکت را باید سرآغاز تشکیل موسسات مستقل لیزینگ (غیر وابسته به بانکها و یا موسسات مالی) در آمریکا به حساب آورد. زیرا بانکها، طبق قانون فدرال کمیسیون ارز، تا اوایل دهه ۱۹۶۰ از فعالیت لیزینگ به صورت موجر ممنوع بودند. به هر حال رسوخ و رونق لیزینگ در اقتصاد ایالات متحده در شروع دهه ۱۹۵۰ را که با رونق اقتصادی این کشور در سالهای بعد از جنگ جهانی دوم مقارن گردیده بود، باید سرآغاز تحولات همه جانبه و فراگیر این صنعت به حساب آورد. به همین ترتیب لیزینگ از اوایل دهه ۱۹۶۰ در سرتاسر اروپای غربی گسترش یافت و مقارن با همین سالها به ژاپن رسید.

لیزینگ در ایران :

لیزینگ در ایران، مقارن با اشاعه آن در اقتصاد کشورهای آسیایی و آمریکایی لاتین، در اواسط دهه ۱۹۷۰ پدیدار شد.

فرانسویان اولین پایه گذاران این صنعت در ایران بوده اند. به این ترتیب سال ۱۹۷۵ را باید سال آغاز فعالیت لیزینگ در ایران دانست. به این گونه که برادران آیسه که در قالب شرکت سیتروئن به تولید محصولات آن شرکت در ایران داد و ستد با فرانسویان مشغول بودند، با مشارکت موسسه سوسیه جنرال فرانسه، بانک اعتبارات ایران وقت و بعضی سرمایه داران خصوصی، اولین سنگ بنای لیزینگ را با تاسیس شرکت لیزینگ ایران پایه گذاری نمودند.

دو سال بعد دومین شرکت نیز باز با مشارکت فرانسویان و چند بانک داخلی، به نام شرکت آریا لیزینگ که در حال حاضر لیزینگ صنعت و معدن نامیده می شود راه اندازی شد.

محدود شدن عملیات لیزینگ به وجود تنها دو شرکت فوق و عدم امکان گسترش و رونق آن، به رغم مشروعیت یافتن در قانون عملیات بانکی بدون ربا (تحت عنوان اجاره به شرط تملیک) تا سال ۱۳۷۳ ادامه داشت.

 در این سال اولین هسته تشکیلاتی خصوصی لیزینگ که در اواخر سال ۱۳۷۰ تاسیس شده بود، وارد چرخه فعالیت شد ولی هنوز هم لیزینگ طبعاً نتوانسته بود که جایگاه واقعی خود را در بازار تشکیل سرمایه و عرضه تولید محصولات صنعتی بیابد و در برابر وجود شرایط انبساطی در اقتصاد کشور بعد از جنگ تحمیلی و هدفگذاریهای استراتژیک دولت و ارکان سیاستگذاریهای اقتصادی در برنامه های عمرانی برای تحکیم جایگاه بخش غیر دولتی و کاهش نقش تصدیگری دولت که زمینه های لازم را برای افزایش نقش سرمایه گذاریهای خصوصی فراهم آورد، سهم صنعت لیزینگ در اقتصاد کشور بسیار ناچیز بود.

جهش شدید و تحول محسوس و یکباره در این مقوله، پس از ۲۵ سال سکوت، انزوا و محدودیت از نیمه دوم سال ۱۳۷۹ اتفاق افتاد و شرکتهای لیزینگ یکی پس از دیگران وارد بازار شدند.

شرکتهای خودروسازی و تعدادی از صاحبان صنایع و افراد مطلع و با تجربه از پیشگامان این تحول بودند.

رشد کمی (و نه کیفی) لیزینگ درسالهای ۸۲-۱۳۸۰ تداوم یافت به طوری که در پایان سال ۱۳۸۲ تعداد شرکتها به ۶۳ فقره و جمع سرمایه گذاری در تاسیس آنها به حدود ۶۰۰ میلیارد ریال رسید.

جالب توجه آنکه روند تاسیس این شرکتها در سال ۸۳ نیز کماکان حفظ گردید و تاسیس ۲۴ شرکت فقط در پنج ماهه اول سال ۸۳ مجموع تعداد شرکتهای لیزینگ را در کشور به ۸۷ شرکت و جمع سرمایه ثبتی آنها را به حدود ۶۵۰ میلیارد ریال بالغ گردانید.

تعداد شرکتهای لیزینگ در پایان سال ۹۵ در برخی از آمارها ۵۰۰ و در برخی دیگر ۳۰۰ شرکت فعال ذکر گردیـده ولی آنچـه که مهم است شرکت های لیزینگ دارای مجوز از سوی بانک مرکزی ۳۳ شرکت می باشند.

نقش لیزینگ در اقتصاد کشورها :

نقش لیزینگ در چرخه اقتصادی کشورها و اثرات آن در ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا هر روز از روز گذشته پر رنگ تر می شود این امر موجب گردیده کشورهای پیشرفته توجه ویژه ای به لیزینگ داشته باشند و آن را بعنوان یکی از تامین کنندگان منابع برای تمامی صنایع از خرد تا کلان بشمار آورند. بر اساس مطالعات انجام شده تامین اعتبار از طریق لیزینگ در بین روشهای گوناگون اعتباری بعد از وامهای مستقیم بانکها در رده دوم قرار گرفته است.

 

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

اخبار مرتبط

ارسال دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم ما منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برو بالا