۱۳:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۳۱

اخبار سلامت

لاغری معجزه آسا با برگ سنا را ببنید!

لاغری یکی از مهمترین بخش های ظاهری است که هم برای سلامتی خوب است و هم برای ظاهر خوب. برای لاغری خیلی کار ها میتوان انجام داد که یکی از آن خوردن برگ سنا است

لاغری معجزه آسا با برگ سنا را ببنید!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،لاغری یکی از مهمترین بخش های ظاهری است که هم برای سلامتی خوب است و هم برای ظاهر خوب. برای لاغری خیلی کار ها میتوان انجام داد که یکی از آن خوردن برگ سنا است برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید

خواص برگ سنا برای سلامتی

گیاه سنا از گونه بزرگی از گیاهان گلدار تیره باقلاسانان و زیر تیره ارغوانیان به وجود می‌آید. این گیاه متعلق به مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری مثل آفریقا و هند است؛ اما نوع وحشی آن در شرق آمریکا هم رشد می‌کند. از برگ، غلاف و پوسته بیرونی و میوه سنا می‌توان فرآورده‌های دارویی مانند چای و مکمل‌های دیگر را تولید کرد. چای سنا از نوع خاص این تیره معروف به سنای انگلیسی و مصری به دست می‌آید.

برگ سنا در طب سنتی و طب نوین مصارف زیادی دارد، از جمله برای برطرف کردن یبوست، درمان بواسیر (همورویید)، درمان سندروم روده تحریک پذیر، مراقبت از پوست، ضد انگل بودن، درمان بیماری‌های التهابی و سرطان روده و همچنین لاغری، از خواص برگ سنا هستند.یکی از خواص مهم برگ سنا تخلیه روده است؛ از این رو علاوه‌بر استفاده در موارد ذکر شده در بالا، در انجام عمل کولونوسکوپی، قبل از انجام عمل، به بیماران قرص و یا دمنوش سنا داده می‌شود تا مسیر روده آن‌ها به کلی تخلیه شده و برای انجام عمل کولونوسکوپی آماده باشد.

لاغری کاهش وزن افزایش وزن

لاغری معجزه آسا با برگ سنا را ببنید!

چای سنا برای لاغری؛ دروغ یا واقعیت؟!

احتمالا شما هم از خواص برگ سنا برای لاغری چیزهایی شنیده یا خوانده‌اید. اجازه دهید همین ابتدای کار به شما اعلام کنیم که قطعا هیچ چای، دمنوش یا نوشیدنی به تنهایی نمی‌تواند باعث کاهش وزن شما شود؛ اما در تسریع فرایند آن نقش خواهد داشت.

بسیاری از افراد از ملین‌هایی مانند چای سنا به عنوان راهی عالی برای کاهش وزن یاد می‌کنند. اما هنوز تحقیقات علمی پزشکی ثابت نکرده است که چای برگ سنا روشی ایمن و موثر برای کاهش وزن باشد و به طور صددرصدی شما را لاغر کند.

با این وجود، داشتن یک رژیم غذایی سالم در کنار استفاده از دمنوش‌هایی مانند برگ سنا می‌تواند به فرایند کاهش چربی‌های شما کمک کند. همانطور که اشاره کردیم برگ سنا و یبوست با یکدیگر در ارتباط هستند. این گیاه، یبوست را از بین می‌برد و ارتباط بین یبوست، هضم غذا و کاهش وزن نیز بر هیچکس پوشیده نیست.

عوارض برگ سنا برای لاغری

برگ سنا در ملین بودن تاثیر بالقوه‌ای ایجاد می‌کند و حتما باید در مورد مصرف آن از متخصصین مشورت دریافت کرد. زیرا ممکن است عوارضی را بر جای گذارد که تا مدت‌ها بدن را به خود درگیر کند.از طرفی لازم است برای اینکه برگ سنا برای لاغری نتیجه مطلوب را ایجاد کند، مداومت در مصرف منظم روزانه آن وجود داشته باشد. این موضوع ممکن است عوارض متعددی را برای بدن در پی داشته باشد

موی محکم

برای داشتن موهای صاف، براق و قوی می توان از برگ های سنا استفاده کرد. می توانید با مخلوط کردن پودر گیاه سنا با آب و ماست یک ماسک مو درست کنید. برای تأثیر بیشتر می توانید مواد دیگری مانند آب مرکبات، اسانس چای های گیاهی، ادویه و غیره نیز اضافه کنید. آن را بر روی موهای خود بمالید و هر چند وقت یکبار در بخش های کوچکی مصرف کنید. اجازه دهید خمیر وارد پوست سر شود. سر خود را با یک کیسه پلاستیکی بپوشانید و بگذارید خشک شود. بعد از چند ساعت بشویید.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط