۲۲:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵

قیمت گوشت قرمز اعلام شد | قیمت جدید گوشت گوساله و گوسفندی کیلویی چند؟

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد که روزانه ۱۴۰۰ تن مرغ گرم در شهر تهران و ۱۶ شهرستان تابعه توزیع می‌شود. او همچنین افزود: در روزهای نزدیک به شب یلدا، تنظیم بازاری برای فروش گوشت قرمز در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها صور...

قیمت گوشت قرمز اعلام شد | قیمت جدید گوشت گوساله و گوسفندی کیلویی چند؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،با تلاش شبانه‌روزی و برگزاری جلسات مداوم با اتحادیه‌ها، کشتارگاه‌ها و سایر تشکل‌ها، جهاد کشاورزی استان تهران به توزیع روزانه ۱۳۰۰ تا ۱۴۰۰ تن گوشت مرغ گرم در شهر تهران و ۱۶ شهرستان تابعه می‌پردازد. جبرئیل برادری، در اشاره به این اقدامات، بیان کرد که جهاد کشاورزی استان تهران با تلاش فراوان خود در تأمین و نظارت بر توزیع مرغ و گوشت قرمز، توانسته است بهره‌وری بالقوه را در این زمینه بهبود بخشد.

وی افزود: جهاد کشاورزی تنها متولی تأمین و مدیریت عرضه با قیمت مصوب بوده و نظارت بر مراکز عمده و خرده فروشی میادین میوه و تره بار از طریق جهاد کشاورزی منتج به عرضه مرغ به مصوب شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در ادامه گفت: میادین میوه و تره بار عمده استان تهران و امین آباد به عنوان پایانه و سکوی عرضه وظیفه توزیع گوشت مرغ تأمین شده توسط جهاد کشاورزی استان را به کاسبین سطح شهر، اصناف، رستوران‌ها، پرنده‌ها، پادگان‌ها و سایر مراکز عرضه با قیمت عمده ۷۳هزارتومان برعهده دارند.

برادری قیمت این کالای پروتئینی را در این میادین ۷۳ تا ۷۸ هزار تومان عنوان کرد و ابراز داشت: روزانه ۳۰۰ تن مرغ منجمد نیز در سطح میادین، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها درحال عرضه است و قیمت‌ها تحت نظارت بازرسین قرار دارد.

وی نیاز روزانه استان تهران به گوشت مرغ را ۱۴۰۰ تن اعلام کرد و گفت: ۴۰درصد این میزان با قیمت مصوب در میادین میوه و تره بار به صورت عمده و خرده توزیع می‌شود و مابقی نیز از طریق کشتارگاه‌های استان و استان‌های معین تأمین می‌شود و هیچ‌گونه کمبود یا محدودیتی در توزیع نداریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به عرضه گسترده گوشت قرمز بیان کرد: درحال حاضر به منظور تنظیم بازار، گوشت قرمز گوسفندی به صورت شقه با قیمت هر کیلوگرم ۲۸۲ هزار تومان، گوشت قرمز گوساله به صورت بسته‌بندی با قیمت ۲۹۹ هزار تومان و گوشت قرمز گوساله و گوسفند منجمد قطعه‌بندی با قیمت هر کیلوگرم از ۲۱۵ تا ۲۲۰ هزارتومان توزیع می‌شود.

وی افزود: این اقلام با هدف سهولت در دسترسی شهروندان علاوه بر میادین، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و شهرستان‌ها نیز بدون محدودیت در حال توزیع است و کمبودی در بازار نداریم.

برادری در پایان با تأکید بر اینکه تأمین امنیت غذایی جامعه خط قرمز ماست خاطرنشان کرد: با هرگونه سودجویی، عرضه خارج از شبکه و تخلفات توسط بازرسان جهاد کشاورزی استان تهران با مشارکت بسیج اصناف و اتاق اصناف در آستانه شب یلدا برخورد جدی می‌شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

آخرین اخبار