۰۰:۰۴ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۸

اقتصادی

قیمت پوند انگلیس | قیمت دلار چقدر است | قیمت طلای ۱۸ عیار در تاریخ ۱۷ اردیبهشت

قیمت پوند انگلیس امروز دوشنبه 17 اردیبهشت 1403, در بازار 76,200 تومان است که نسبت به روز گذشته 700 تومان (0.93 درصد) افزایش یافته است. هر واحد پوند انگلیس ، روز گذشته با قیمت 75,500 تومان معامله می شد.

طلا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، قیمت طلا و پوند و… هر لحظه در جهان در حال تغییر است که این تغییر قیمت باعث خوشحال شدن و ناراحت شدن عده زیادی از افراد میشوند. برای تغییر قیمت دلار و طلا که معمولا بالا میرود مردم زیادی برای سرمایه گذاری به دنبال این ها میروند و معمولا موفق هم میشوند. و برای همین مردم به دنبال یک فرصت هستند.  برای با بر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

قیمت پوند امروز

پوند بریتانیا یکی از شناخته شده ترین ارزهای دنیا و همچنین یکی از پرمعامله ترین ارزهای جهان است. کشور انگلیس علیرغم اینکه کشوری نسبتا کوچک است، یکی از قدرتمندترین و پرجمعیت ترین کشورهای دنیاست. بنابراین اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، لازم است از قبل به خوبی در مورد قیمت پوند تحقیق کرده تا بتوانید بهترین نرخ پوند را دریافت کنید. ما در صرافی انگلستان به مشتریان خود که به دنبال قیمت پوند صرافی و انتقال پوند بریتانیا به سایر ارزهای جهانی هستند کمک می‌کنیم. به هر حال برای اطلاع از نرخ پوند لندن و قیمت امروز پوند می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشد. در ضمن قیمت پوند امروز نیز بر روی سایت قابل مشاهده است.

چگونه پوند انگلیس به رسمیت شناخته می‌شود؟

پوند بریتانیا یا پوند استرلینگ پول ملی و رسمی بریتانیا است. همچنین در جزایر جورجیا جنوبی و جزایر ساندویچ جنوبی، سرزمین‌های بریتانیا در اقیانوس اطلس نیز به رسمیت شناخته می‌شود. این یکی از ارزهای کلیدی جهان است که نقش مهمی در تجارت بین المللی دارد. بانک انگلستان تمام اسکناس‌ها و سکه‌ها را منتشر می‌کند. بانک انگلستان همچنین تمامی اسکناس‌ها و سکه‌های استرلینگ را کنترل می‌کند. اسکناس‌های فعلی در گردش ۵ پوند، ۱۰ پوند، ۲۰ پوند و ۵۰ پوند است. یک پوند معادل ۱۰۰ پنس است.

از سال ۲۰۱۶، اسکناس‌های پوند بریتانیا مانند بسیاری از ارزهای دیگر از پلیمر ساخته شده است. اسکناس‌های پلیمری ایمن‌تر هستند و جعل آن‌ها سخت‌تر است. اسکناس ۵ پوندی ابتدا در سپتامبر ۲۰۱۶ از کاغذ به پلیمر تبدیل شد، سپس اسکناس ۱۰ پوندی در سپتامبر ۲۰۱۷، اسکناس ۲۰ پوندی در فوریه ۲۰۲۰ و در نهایت اسکناس ۵۰ پوندی که رواج کمتری دارد در ژوئن ۲۰۲۱ معرفی شد.

اسکناس‌های پوند بریتانیا همگی در یک طرف ملکه الیزابت دوم را نشان می‌دهند و در طرف دیگر چهره‌ای قابل توجه و معروف دربردارد. افرادی که در اسکناس‌های پوند بریتانیا به چشم می‌خورند عبارتند از وینستون چرچیل، جین آستن و آدام اسمیت

پوند

پوند

قیمت اونس طلا امروز

هر اونس طلا، امروز به ۲,۳۰۹ (دو هزار و سیصد و نه) دلار رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۰.۲۵ درصدی داشته است.

آخرین نرخ گرم طلا ۱۸ عیار

قیمت طلا افزایش یافت و هر گرم طلا ۱۸ عیار، امروز به ۳,۴۵۱,۳۰۰ (سه میلیون و چهارصد و پنجاه و یک هزار و سیصد ) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۲.۴۴ درصدی داشته است.

قیمت مثقال طلا ۱۸ عیار امروز

همچنین هر مثقال طلا ۱۸ عیار با افزایش ۲.۳۵ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۴,۹۳۵,۰۰۰ (چهارده میلیون و نهصد و سی و پنج هزار) تومان معامله شد.

قیمت سکه امامی امروز

قیمت سکه امامی به ۴۱,۹۰۰,۰۰۰ (چهل و یک میلیون و نهصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۱.۹ درصدی داشته است.

قیمت نیم سکه امروز

نیم سکه، امروز به ۲۴,۲۰۰,۰۰۰ (بیست و چهار میلیون و دویست هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش ۲.۴۷ درصدی داشته است.

قیمت ربع سکه امروز

همچنین ربع سکه با افزایش ۳.۸۹ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱۵,۴۰۰,۰۰۰ (پانزده میلیون و چهارصد هزار) تومان معامله شد.

قیمت سکه گرمی امروز

هر سکه گرمی در بازار داخلی هم ۷,۲۰۰,۰۰۰ (هفت میلیون و دویست هزار) تومان قیمت خورد.

قیمت دلار و امروز در صرافی بانک ملی ایران اعلام شد.

براین اساس قیمت خرید دلار آمریکا ۴۴,۱۴۲ (چهل و چهار هزار و صد و چهل و دو تومان) و قیمت فروش دلار آمریکا ۴۴,۵۸۸ (چهل و چهار هزار و پانصد و هشتاد و هشت تومان) اعلام شد.

جایگزین‌های خرید ارز مسافرتی چیست؟

اگر نمی‌خواهید مقدار زیادی پول نقد حمل کنید، روش‌های دیگری نیز برای پرداخت کالاها و خدمات در خارج از کشور وجود دارد، از جمله:

کارت‌های پیش پرداخت: می‌توانید کارت‌های پیش‌پرداخت ارز مسافرتی را به‌صورت آنلاین دریافت کنید. آنها را می‌توان با پوند استرلینگ بارگیری و برای خرج کردن یا برداشت ارز خارجی استفاده کرد.
چک‌های مسافرتی: چک‌های مسافرتی چک‌هایی هستند که از قبل چاپ شده‌اند و دارای موجودی مشخصی هستند، به این ترتیب مسافران می‌توانند از آن در سراسر جهان در طیف وسیعی از ارزها استفاده کنند.
کارت‌های اعتباری: کارت اعتباری سفر می‌تواند به شما کمک کند هنگام استفاده از کارت نقدی یا اعتباری در خارج از کشور از هزینه‌های خارج از کشور جلوگیری کنید. آنها همچنین قیمت هر پوند و بهترین نرخ پوند را به شما ارائه می‌دهد.
بانک‌های دیجیتال: بانک‌های دیجیتال عملکردی مشابه حساب‌های جاری دارند، اما می‌توانند تراکنش‌ها و برداشت‌های رایگان را نیز در خارج از کشور ارائه دهند.

چک لیست سفر شما

قبل، حین و بعد از سفر حتما این نکات را رعایت کنید:

حتما شماره اضطراری صرافی خود را همراه خود داشته باشید.
در سفر بهتر است پول نقد به مقدار زیاد حمل نکنید.
بیمه مسافرتی را دریافت کنید و جزئیات بیمه نامه را با خود همراه داشته باشید. برخی از حساب‌های جاری دارای بیمه مسافرتی هستند که بهتر است قبل از دریافت خدمات صرافی این موارد را بررسی کنید.

ما در صرافی انگلستان خدمات زیر را به شما ارائه می‌دهیم:

نرخ‌های رقابتی: شما می‌توانید نرخ‌های ما را به صورت آنلاین بررسی کنید.
سفارش آنلاین سریع و آسان: فقط دستورالعمل‌های روی سایت را دنبال کنید و پس از اطلاع از قیمت پوند پول سفر خود را در چند دقیقه سفارش دهید.
تمام ارزهای اصلی موجود است: ما طیف گسترده‌ای از ارزهای خارجی را برای نیازهای مسافرتی شما ارائه می‌دهیم.

به هر حال اطلاع از قیمت پوند امروز هنگام سفر به انگلستان، اقدامی عاقلانه است. بهتر است قبل از سفر بهترین نرخ پوند را جستجو کنید، مقایسه آنلاین معمولاً سریع ترین راه است و نرخ‌های رقابتی زیادی به دست خواهید آورد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط