۲۲:۴۱ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۷

اجتماعی

قیمت سرلاک چقدر است | اطلاعاتی درباره سرلاک

به هرگونه غذای نرم و قابل استفاده برا شیرخوار به جز شیر مادر یا شیر خشک که به طور ویژه برای سن بین ۶ ماهگی تا دو سالگی توسط شیرخوار استفاده می‌شود غذای کودک گفته می‌شود.

قیمت سرلاک چقدر است | اطلاعاتی درباره سرلاک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سرلاک یکی از کمک غذا ها برای کودکان زیر دو سال است. سرلاک توانسته به خانواده ها کمک کنند تا ویتامین های مورد نیاز را به کودکان دلبندشان برسانند. برای مشاهده جزئیات و قیمت سرلاک اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

سرلاک و غذای کودک کمک حال والدین عزیز!

به دنیا آمدن نوزاد یکی از شیرین ترین بخش‌های زندگی مشترک است که می‌تواند صمیمیت بین اعضای خانواده را چند برابر کرده و گرما بخش محیط خانوادگی شود.اما مهم ترین اصل بعد از به دنیا آمدن نوزاد ، چگونگی بزرگ کردن وی و همچنین رسیدگی درست و مناسب به نوزاد است تا وی بتواند بدون مشکل و به بهترین شکل رشد کند.یکی از مهم ترین بخش‌های رسیدگی به نوزاد ، تغذیه و چگونگی تغذیه نوزاد است. تغذیه نوزاد به طور مستقیم بر روی سلامت فکری ، جسمی و ذهنی وی تاثیر گذار است. به همین دلیل والدین عزیز باید به بهترین شکل به این قسمت توجه کنند.

سرلاک برای کودکان

از زمان‌های قدیم ، به صورت غریزی شیر مادر اصلی ترین و پر استفاده ترین ماده برای رفع گرسنگی و همچنین رفع نیازهای بدنی نوزاد بود که می‌توانست بدون مشکل کمبودهای وی را مرتع سازد.

اما شیر مادر دارای نواقص و مشکلاتی بود که به مرور زمان و با پیشرفت علم این مشکلات پیدا شد. برای بررسی مضررات شیر مادر می‌توان به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

به مرور زمان و پیشرفت علم مشخص شد مادر دارای نواقصی است که از مهم ترین نواقص آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کم بودن شیر مادر نسبت به نیاز کودک
کم بود مواد مغذی در شیر مادر به نسبت نیاز نوزاد
در دسترس نبودن شیر مادر
و غیره

موارد گفته شده در بالا چندی از مشکلات اصلی شیرمادر است که گاها برای بعضی از نوزادان یا کودکان مشکل ساز می‌شود.

به طوری که با توجه به نوع بدن مادر و عوامل محیطی میزان شیر تولید شده توسط مادر ممکن است کم باشد.

و یا با توجه به نوع تغذیه مادر و مواد خوراکی مورد استفاده توسط مادر ، مواد مغذی درون شیر مادر کم یا زیاد شود. که این امر می‌تواند باعث کمبود مواد مغذی شود که به نوزاد یا کودک می‌رسد.

همچنین با توجه به این که امروزه بسیاری از مادران شاغل هستند در نتیجه دسترسی به شیر مادر کمی دشوار است.

با توجه به موارد گفته شده ، با برخی از مشکلات استفاده کردن از شیر مادر آشنا شدیم. اما راه حل چیست ؟ چگونه می‌توان برخی از این کمبود‌های شیر مادر را برطرف کرد؟

در چند دهه اخیر با پیشرفت علم و همچنین مدرن شدن زندگی راه حل و مواد غذایی جایگزینی برای شیر مادر تولید شده است. که می‌تواند به خوبی به والدین برای بر طرف کردن نیازهای کودک و همچنین تغذیه کودک کمک کند.

سرلاک یا سرلاک کودک یکی مواد غذایی بسیار مفید برای برآورده کردن نیازهای تغذیه‌ای نوزادان و کودکان است که می‌تواند در کنار شیر مادر یا شیر خشک استفاده شود.

امروزه سرلاک بچه در طعم‌های مختلف و با فرمولاسیون مختلفی تولید می‌شود که بسته به سلیقه و زائقه نوزاد باید انتخاب و خریداری شود.

سرلاک نوزاد در واقع ماده‌ای غذایی با مواد مغذی است که به راحتی قابل تهیه بوده و می‌توان برای تغذیه نوزاد و بچه از آن استفاده کرد.

سرلاک نوزاد امروزه توسط برندهای مختلف و با طعم‎های مختلف تهیه و تولید می‌شود که از معروف ترین انواع آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرلاک نوزاد گندم
سرلاک جو دوسر
سرلاک بچه شکلاتی
سرلاک وانیلی
سرلاک کودک طعم میوه
و غیره

بررسی سرلاک گندم و تکه خرما همراه شیر نستله

کشور تولیدکننده: ایران

کد پروانه بهداشتی: ۱۱/۱۰۳۵۰

حجم: ۴۰۰g
ویژگی سرلاک گندم و تکه خرما به همراه شیر

حاوی ریز مغذی‌های ایمن
آهن، روی، ویتامین آ و ث
حاوی بیفیدوس
حاوی کلسیم
هضم آسان

مواد مغذی حفاظت کننده ای می‌باشد که به تقویت سیستم دفاعی طبیعی کودک شما روز به روز کمک می‌کند.راهنمای استفاده از سرلاک گندم و تکه خرما همراه شیر

قبل از تهیه به دقت دست‌ها و ظرف غذای کودک را بشویید. آب آشامیدنی تمیز را به مدت ۵ دقیقه جوشانده و بگذارید خنک شود.

۱۵۰ میلی لیتر آب ولرم را اندازه بگیرید و در ظرف کودک بریزید. ۵۰ گرم یا ۹ قاشق غذاخوری سر صاف سرلاک را به آن اضافه کنید.

مخلوط را هم زده تا به صورت یکنواخت در آید و سپس با یک قاشق تکیز به کودک بخورانید. بعد از هربار مصرف باقی مانده غذا را دور بریزید.

درب قوطی را بعد از هربار مصرف محکم ببندید. محتویات قوطی باز شده حداکثر تا ۴ هفته قابل مصرف می‌باشد.

غذای کمکی کودک از پایان ۸ ماهگی بهترین سن شروع غذای کمکی پس از پایان ماه ششم زندگی کودک است زیرا بعد از این زمان نیازهای غذایی کودک فقط با شیر مادر تامین نمی‌شود و دستگاه گوارش شیرخوار توانایی هضم و جذب غذاهای نیمه جامد را پیدا می‌کند. «قند و شکر» هم انرژی زا هستند ولی مصرف آن برای شیرخوار زیر یک سال توصیه نمی‌شود چون ذائقه او به طعم شیرین عادت می‌کند و زمینه برای بروز مشکلاتی نظیر چاقی در بزرگسالی فراهم می‌شود.

توضیحات بیشتر سرلاک گندم و تکه خرما نستله

موادی که علاوه بر انرژی، پروتئین غذا را بیشتر می‌کنند: برای افزایش پروتئین غذا حتی الامکان کمی گوشت به غذای شیرخوار اضافه کنید می‌توانید انواع حبوبات مانند نخود، لوبیا و عدس را به طور کامل پخته و بعد از ماه هشتم به غذای شیرخوار اضافه کنید. به غذای شیرخوار تخم مرغ اضافه کنید به طور مثال تخم مرغ آب پز را داخل سوپ پس از طبخ بریزید و یا آن را با کمی شیر مخلوط و نرم کنید و به شیرخوار بدهید (تا قبل از یک سالگی از دادن سفیده تخم مرغ خودداری کنید).

میانگین قیمت سرلاک

از ۱۰۰ تومان شروع میشود تا ۱۸۰ تومان

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار