۰۶:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱

اخبار اقتصادی

قیمت سراسری نفت برنت ۸۹ دلار و ۴۲ سنت شد!

قیمت نفت ۳ درصد در روز جمعه در واکنش به ادعای حمله رژیم صهیونیستی به یکی از سایت‌های ایران افزایش یافت

نفت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،قیمت نفت ۳ درصد در روز جمعه در واکنش به ادعای حمله رژیم صهیونیستی به یکی از سایت‌های ایران افزایش یافتبرای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

قیمت نفت

قیمت نفت ۳ درصد در روز جمعه در واکنش به ادعای حمله رژیم صهیونیستی به یکی از سایت‌های ایران افزایش یافت. خبرگزاری‌های ایران آرامش در مناطقی را که ادعا می‌شود حمله به آن صورت گرفته گزارش داده‌اند.قیمت هر بشکه ان در دریای شمال امروز با ۲ دلار و ۳۱ سنت معادل ۲.۶۵ درصد افزایش به ۸۹ دلار و ۴۲ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۲ دلار و ۳۰ سنت معادل ۲.۷۸ افزایش ۸۵ دلار و ۳ سنت معامله می‌شود.

 

انفجار‌هایی در یکی از فرودگاه‌های اصفهان شنیده شده، اما دلیل آن مشخص ن

نفت

a-wp-editing=”1″ /> نفت

یست.طبق گفته وارن پترستون، رئیس استراتژی کالا در آی‌ان‌جی، اگر این گزارش‌ها درست باشد ترس از گسترش درگیری‌ها افزایش یافته و نگرانی نسبت به مختل شدن عرضه فیزیکی نفت را بالا می‌برد.ایران هفته گذشته صد‌ها موشک و پهپاد در پاسخ به حمله رژیم صهیونیستی به سفارتخانه این کشور در سوریه به سمت سرزمین‌های اشغالی پرتاب کرد. رسانه‌های صهیونیستی ادعا می‌کنند اکثر این موشک‌ها ردگیری شده و خسارت چندانی به دنبال نداشته است.

سرمایه‌گذاران از نزدیک عکس‌العمل رژیم صهیونیستی به پاسخ موشکی ایران در ۱۳ آوریل را زیر نظر دارند.در بازار فیزیکی ان ، ونزوئلا یکی از مجوز‌های حیاتی خود از آمریکا جهت صادرات نفت به بازار‌های جهانی را از دست داده است. آمریکا همچنین تحریم‌های جدیدی علیه ایران به عنوان سومین تولید کننده بزرگ اوپک وضع کرده است.اما این تحریم‌ها شامل صنعت نفت این کشور نمی‌شود.

ابزارها

این مقاله نیازمند ویکی‌سازی است. لطفاً با توجه به راهنمای ویرایش و شیوه‌نامه، محتوای آن را بهبود بخشید.

قیمت ان از ۱۸۶۱ تا ۲۰۲۰ از en:Our World in Data
قیمت ان به‌ طور کلی به قیمت مبادلاتی لحظه‌ای هر بشکه  خام ان بر اساس شاخص نفت خام اشاره دارد. قیمت نفت علاوه بر هزینهٔ تولید آن، متأثر از نوع و کیفیت نفت تولیدی، سبک یا سنگین بودن، میزان چگالی ویژهٔ نفت، درصد گوگرد، محل تولید و عوامل اقتصادی و سیاسی گوناگونی است که برآیند آن‌ها قیمت نهایی ان را مشخص می‌کند.

قیمت جهانی ان به‌طور بی‌سابقه ای از حدود ۵۰ دلار آمریکا در اوایل سال ۲۰۰۷ به رقم ۱۴۸ دلار در ژوئیهٔ ۲۰۰۸ رسید اما در پی بحران مالی ۲۰۰۸–۲۰۰۷ در اقتصاد جهانی، روند نزولی گرفت و در دسامبر ۲۰۰۸ به ۳۷ دلار برای هر بشکه کاهش یافت

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط