۲۳:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۹

قیمت جوجه یکروزه در بازار همچنان بالاتر از نرخ مصوب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،  حبیب اسدالله نژاد مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: قیمت کنونی جوجه یکروزه همچنان بالاتر از نرخ مصوب است و  تولیدکنندگان جوجه یکروزه ادعا دارند که قیمت تمام شده جوجه از نرخ مصوب که مبنای مولف...

قیمت جوجه یکروزه در بازار همچنان بالاتر از نرخ مصوب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،  حبیب اسدالله نژاد مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی گفت: قیمت کنونی جوجه یکروزه همچنان بالاتر از نرخ مصوب است و  تولیدکنندگان جوجه یکروزه ادعا دارند که قیمت تمام شده جوجه از نرخ مصوب که مبنای مولفه های تولید قرار گرفته، بالاتر است.

وی گفت: با توجه به عرضه جوجه بالاتر از نرخ مصوب، قیمت تمام شده بالاتر از آنچه که کارگروه تنظیم بازار مصوب کرده تمام می شود که با این وجود تمامی سیاست گذاری ها که از طریق سامانه سماصط انجام دادیم، قیمت جوجه همچنان بالای ۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

به گفته وی، اتحادیه سراسری مرغداران آمادگی دارد که جوجه های تولیدی با نرخ مصوب عرضه کند، اما واسطه گری و عدم همکاری واحدهای مرغ مادر موجب شده این اتفاق نیفتد، هر چند واحدهای مرغ مادر ادعا دارند که قیمت ۶ هزار تومانی منطقی نیست که انتظار می رود دستگاه های مسئول نسبت به آنالیز و بررسی قیمت ها اقدام کنند تا تولیدکننده تکلیف خود را بداند.

این مقام مسئول با تاکید بر این‌ مسئله که تخلفات صنفی ارتباطی به تولید ندارد، گفت: هم اکنون تولید مرغ به میزان نیاز کشور تامین می شود که با این وجود تمامی مرغ هایی که بالاتر از نرخ ۳۱ هزار تومان عرضه می کنند، با قیمت مصوب خریداری می شود.

مدیر عامل اتحادیه مرغداران گوشتی درباره آینده بازار مرغ گفت: با توجه به افزایش حجم جوجه ریزی آبان، گرانی مرغ منتفی است و  برآورد می شود که قیمت از دهه سوم آذرماه کاهش یابد. اما قیمت نباید از نرخ مصوب کمتر نباشد چرا که در این صورت ، واحدهای مرغداری متحمل زیان می شوند./باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

آخرین اخبار