19:20 - 1403/04/03

قیمت‌ها در بازار خودرو امروز ۲ تیر ۱۴۰۳ ثابت ماند یا نوسانات جزئی داشت؟

بازار خودرو در دوم تیر ۱۴۰۳ شاهد ثبات نسبی قیمت‌ها بود. اما در این میان برخی خودرو‌ها افت و خیز‌های محدودی را تجربه کردند. در این گزارش به بررسی جزئیات این نوسانات و همچنین قیمت روز برخی از خودرو‌های محبوب داخلی و خارجی می‌پردازیم.

لیست قیمت محصولات ایران خودرو ۱۴۰۱ / قیمت خودرو ایران خودرو و سایپا 2 آبان 1401

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، هفته گذشته شاهد افت قیمت در بسیاری از خودروها بودیم که عمدتاً به دلیل ثبات نرخ ارز و حجم پایین معاملات بود. با این حال تجربه ماه‌های اخیر نشان داده است که پس از افت قیمت هفتگی، معمولاً شاهد نوسانات محدود و یا افزایش جزئی قیمت‌ها در هفته بعد هستیم.

قیمت خودروهای داخلی بازار افت‌وخیز محدودی نسبت به روز گذشته دارند.

ساینا S دنده‌ای که سدان اقتصادی سایپا در بازار داخلی‌ها محسوب می‌شود، تنها ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته و به قیمت ۴۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

شاهین G دنده دستی که سدان لوکس تولیدی شرکت سایپا به شمار می‌رود، رشد سه میلیون تومانی دارد و با نرخ ۷۱۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو ۲۰۷i دنده‌ای یکی از محبوب‌ترین محصولات داخلی بازار است که غالباً افت‌وخیز بسیاری را تجربه می‌کند، اما از صبح امروز تنها یک میلیون تومان گران‌تر شده است و به قیمت ۷۳۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

پژو پارس LX TU۵ سدان محبوب، اما پرحاشیه ایران خودرو، اما برای چندمین روز کاری، روند کاهشی دارد. این خودرو دو میلیون تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با ۸۷۴ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.قیمت خودرو 2 تیر 1403

قیمت خودروهای خارجی

قیمت خودرو‌های مونتاژی و وارداتی نیز غالباً ثابت است، اما تعداد اندکی از آن‌ها افت محدودی را تجربه می‌کنند.

جک J۴ آپشنال یکی از ارزان‌ترین سدان‌های مونتاژی بازار به شمار می‌رود که رشد قیمت یک میلیون تومانی دارد و با ۷۹۸ میلیون تومان معامله می‌شود.

ام وی ام X۲۲ پرو دنده‌ای  کراس‌اوور اقتصادی مدیران خودرو نیز تنها ۵۰۰ هزار تومان ارزان‌تر از روز گذشته و با نرخ ۹۴۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

دیگنیتی پرایم کراس‌اوور مونتاژی بهمن موتور نیز ۱۵ میلیون تومان افت قیمت دارد و با نرخ یک میلیارد و ۸۲۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

هایما ۸S کراس‌اوور جدید مونتاژی ایران خودرو است که با رشد ۲۰ میلیون تومانی که نسبت به روز گذشته تجربه کرد، سرانجام به کانال یک میلیارد و ۹۳۰ میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو 2 تیر 1403

حرف پایانی:

بازار خودرو همواره با نوسانات قیمتی همراه بوده است و عوامل مختلفی از جمله نرخ ارز، حجم عرضه و تقاضا، سیاست‌های دولت و شرایط اقتصادی بر آن تاثیر می‌گذارند. برای پیش‌بینی دقیق روند بازار، لازم است به طور مستمر اخبار و تحولات این حوزه را دنبال کنید.

مطالب مرتبط