قرارداد با چین در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، عمرانی و اقتصادی است

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه قرارداد راهبردی ایران و چین نقشه راه همکاری های دو کشور در ۲۵ سال آینده است، گفت: قطعا انعقاد این قرارداد با چین امتیاز بزرگی برای کشورمان است. وی ادامه داد: با تحقق عملی، این قرارداد می‌تواند حتی تحریم […]

حجت‌الاسلام سید محمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه قرارداد راهبردی ایران و چین نقشه راه همکاری های دو کشور در ۲۵ سال آینده است، گفت: قطعا انعقاد این قرارداد با چین امتیاز بزرگی برای کشورمان است.

وی ادامه داد: با تحقق عملی، این قرارداد می‌تواند حتی تحریم ها ی ظالمانه علیه کشورمان را رفع کند می توانیم به صورت ثابت و پایدار نفت و فرآورده های نفتی را به چین صادر کنیم.

نماینده تبریز در مجلس عنوان کرد:همه مسئولین بر انعقاد آن متفق‌القول بوده و حرکتی مثبت در راستای مقابله با تحریم‌ها و خروج از انزوای اقتصادی و همکاری پایدار با کشورهای همسایه است البته دشمنان انقلاب اسلامی به سرکردگی آمریکا و رژیم صهیونسیتی مخالفین این قرارداد هستند و این دلیلی بر اهمیت این قرارداد است.

میرتاج‌ الدینی تصریح کرد: شایعاتی از قبیل واگذاری فلان بخش یا حوزه به چینی‌ها حقیقت ندارد و این قرارداد صرفا زمینه همکاری در حوزه‌های سرمایه‌گذاری، عمرانی و اقتصادی است.

وی با اشاره به اینکه مقرر شده تا کشور چین در قبال خرید نفت در زمینه های مختلف زیرساختی از جمله خط ریلی در کشورمان سرمایه گذاری کند، اظهار داشت: در این حوزه احداث مسیر ریلی از شرق به غرب و شمال به جنوب می تواند سبب ایجاد اشتغال در کشور، سرمایه گذاری و تسهیل مشکلات حمل‌ونقل باشد.

افکار